Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sundsvalls Ungdomsspel EKG-racet
2019-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.47km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Minna Mikaelsson
Vårby IK
1:54.11300
2
Emma Forsgren
Vårby IK
2:01.12000
+7.600
3
Agnes Josefsson
Täby IS SK
2:02.12100
+8.700
4
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
2:03.12200
+9.800
5
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
2:05.12400
+11.1000
6
Emma Enerud
Hudiksvalls IF
2:09.12800
+15.1400
7
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
2:10.12900
+16.1500
8
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
2:17.13600
+23.2200
9
Alva Norgren
Selånger SOK
2:21.14000
+27.2600
10
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
2:29.14800
+35.3400
11
Maja Olsson
Lucksta IF
2:34.15300
+40.3900
12
Charlotte Ellefors
Sigtuna OK
2:35.15400
+41.4000
D 14
0.47km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
1:43.10200
2
Saga Östling
Bergeforsens SK
1:45.10400
+2.100
3
Irma Burman
Alnö SK
1:46.10500
+3.200
4
Elsa Malmgren
Åsarna IK
1:58.11700
+15.1400
5
Emma Strand
Selånger SOK
2:00.11900
+17.1600
6
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
2:08.12700
+25.2400
6
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
2:08.12700
+25.2400
8
Stina Ylipää
Mälarö SOK
2:14.13300
+31.3000
8
Julia Byvall
Matfors SK
2:14.13300
+31.3000
10
Isabell Engberg
Stockviks SF
2:24.14300
+41.4000
11
Moa Flodin
Alnö SK
2:27.14600
+44.4300
12
Alva Perbo
Vårby IK
2:31.15000
+48.4700
D 16
0.47km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emelie Eriksson
Stockviks SF
2:22.14100
2
Amanda Andersson
Tynderö IK
2:28.14700
+6.500
3
Signe Fannkvist
Stockviks SF
2:32.15100
+10.900
H 13
0.47km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Nederheim
Täby IS SK
1:43.10200
2
Oscar Wikander
Alnö SK
1:55.11400
+12.1100
3
Vilmer Lindgren
Alnö SK
2:17.13600
+34.3300
4
Max Svensson
Matfors SK
2:19.13800
+36.3500
5
Emil Lundgren
Stockviks SF
2:20.13900
+37.3600
6
William Forslund
Stockviks SF
2:27.14600
+44.4300
7
Isak Jeppling
Alnö SK
2:49.16800
+1:06.6500
H 14
0.47km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
David Palmgren
Bergeforsens SK
1:28.8700
2
Tomas Holmgren
Matfors SK
1:35.9400
+7.600
2
Hugo Nordlander
Stockviks SF
1:35.9400
+7.600
2
Simon Nordlander
Stockviks SF
1:35.9400
+7.600
5
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
1:44.10300
+16.1500
6
Hugo Fryxell
Täby IS SK
1:46.10500
+18.1700
6
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
1:46.10500
+18.1700
8
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
1:48.10700
+20.1900
9
Elias Bengtsson
Tynderö IK
1:49.10800
+21.2000
9
Jason Blomqvist
Matfors SK
1:49.10800
+21.2000
11
Hampus Bergkvist
Matfors SK
1:53.11200
+25.2400
11
Mattias Larsson
Matfors SK
1:53.11200
+25.2400
13
Helmer Nordvall
Matfors SK
1:54.11300
+26.2500
14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
1:57.11600
+29.2800
15
Erik Gustafsson
Täby IS SK
2:05.12400
+37.3600
H 16
0.47km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
1:34.9300
2
Sebastian Lidström
Tynderö IK
2:03.12200
+29.2800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 9
0.33km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lina Grahn-birve
Alnö SK
1:49.10800
2
Freja Jakobsson
Alnö SK
1:53.11200
+4.300
3
Selma Nordensson
Lucksta IF
1:59.11800
+10.900
4
Märta Malmgren
Åsarna IK
2:00.11900
+11.1000
5
Tilde Bergqvist
Lucksta IF
2:06.12500
+17.1600
6
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
2:10.12900
+21.2000
7
Freja Jeppling
Alnö SK
2:13.13200
+24.2300
8
Tilde Grahn
Stockviks SF
2:22.14100
+33.3200
8
Alma Bergman
Kovlands IF
2:22.14100
+33.3200
10
Ellen Hansson
Bondsjöhöjdens IK
2:23.14200
+34.3300
11
Ella Heldring
Alnö SK
2:24.14300
+35.3400
11
Tyra Östlin
Alnö SK
2:24.14300
+35.3400
13
Märta Mikaelsson
Vårby IK
2:27.14600
+38.3700
14
Sandra Karunarathna
Matfors SK
2:30.14900
+41.4000
D 10
0.33km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Meja Holmgren-grahn
Stockviks SF
1:41.10000
2
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
1:43.10200
+2.100
3
Selma Åberg
Stockviks SF
1:44.10300
+3.200
4
Selma Normelli
Selånger SOK
1:49.10800
+8.700
5
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
1:52.11100
+11.1000
6
Emilia Larsson
Näsvikens IK
1:53.11200
+12.1100
7
Emma Gärd
Stockviks SF
1:57.11600
+16.1500
8
Agnes Feil
Stockviks SF
2:03.12200
+22.2100
9
Inez Olsson Wallin
Stockviks SF
2:04.12300
+23.2200
10
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
2:07.12600
+26.2500
11
Minnah Nilsson
Lucksta IF
2:10.12900
+29.2800
D 11
0.33km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malva Nisén
Svegs IK
1:25.8400
2
Agnes Boström
Kovlands IF
1:33.9200
+8.700
3
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
1:35.9400
+10.900
4
Maja Widell
Matfors SK
1:44.10300
+19.1800
5
Lina Lingman
Trönö IK
1:48.10700
+23.2200
6
Nora Strid
Stockviks SF
1:51.11000
+26.2500
7
Lova Vikman
Alnö SK
2:04.12300
+39.3800
8
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
2:14.13300
+49.4800
D 12
0.33km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elsa Tänglander
Östersunds SK
1:13.7200
2
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
1:19.7800
+6.500
3
Astrid Forslund
Stockviks SF
1:21.8000
+8.700
3
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
1:21.8000
+8.700
5
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
1:23.8200
+10.900
6
Frida Bergkvist
Lucksta IF
1:28.8700
+15.1400
7
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
1:31.9000
+18.1700
7
Klara Edström
Stockviks SF
1:31.9000
+18.1700
9
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
1:33.9200
+20.1900
10
Alva Strand
Selånger SOK
1:36.9500
+23.2200
11
Wilma Lindström
Alnö SK
1:39.9800
+26.2500
12
Ellen Mikaelsson
Hudiksvalls IF
1:45.10400
+32.3100
13
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
1:50.10900
+37.3600
14
Noelia Frank
Alnö SK
1:55.11400
+42.4100
15
Amanda Karunarathna
Matfors SK
1:57.11600
+44.4300
H 9
0.33km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adrian Cabrajic
Lucksta IF
1:48.10700
1
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
1:48.10700
3
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
1:50.10900
+2.100
4
Rasmus Sjöström
Alnö SK
2:00.11900
+12.1100
5
Gabriel Henriksson
Årsunda IF
2:02.12100
+14.1300
6
Oliver Bergkvist
Matfors SK
2:06.12500
+18.1700
7
Hugo Lindström
Alnö SK
2:20.13900
+32.3100
8
Cedric Holmbom
Matfors SK
2:58.17700
+1:10.6900
H 10
0.33km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Danielsson
Stockviks SF
1:32.9100
2
Colin Abrahamsson
Kovlands IF
1:38.9700
+6.500
3
Isak Norgren
Selånger SOK
1:40.9900
+8.700
4
Alexander Dufva
Stockviks SF
1:43.10200
+11.1000
5
Vidar Sjöblom
Stockviks SF
1:44.10300
+12.1100
6
Erik Ellefors
Sigtuna OK
1:46.10500
+14.1300
6
Felix Dahlin
Kovlands IF
1:46.10500
+14.1300
8
Jonas Lind
Stockviks SF
1:47.10600
+15.1400
8
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
1:47.10600
+15.1400
10
Samuel Walldén
Stockviks SF
1:49.10800
+17.1600
11
Gusten Berglund
Trönö IK
1:52.11100
+20.1900
12
Erik Lind
Selånger SOK
1:53.11200
+21.2000
13
Herman Eliasson
Lucksta IF
1:54.11300
+22.2100
14
David Walther
Matfors SK
1:56.11500
+24.2300
15
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
2:05.12400
+33.3200
16
Anton Nolberg
Matfors SK
2:14.13300
+42.4100
17
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
2:15.13400
+43.4200
18
Bill Svensson
Matfors SK
2:32.15100
+1:00.5900
H 11
0.33km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Persson
Lucksta IF
1:15.7400
2
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
1:18.7700
+3.200
3
Samuel Henriksson
Tynderö IK
1:21.8000
+6.500
4
Maximus Stom
Lucksta IF
1:24.8300
+9.800
5
Ludvig Johansson
Täby IS SK
1:27.8600
+12.1100
6
Albin Tuvesson
Stockviks SF
1:32.9100
+17.1600
7
Manne Olsson
Lucksta IF
1:35.9400
+20.1900
8
Oskar Jansson
Stockviks SF
1:36.9500
+21.2000
9
Isak Engberg
Stockviks SF
1:37.9600
+22.2100
10
Melker Jakobsson
Alnö SK
1:39.9800
+24.2300
11
Henning Nordvall
Matfors SK
1:43.10200
+28.2700
11
Samuel Nordlund
Alnö SK
1:43.10200
+28.2700
13
Junior Ylipää
Mälarö SOK
2:00.11900
+45.4400
H 12
0.33km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:15.7400
1
Olle Rune
Täby IS SK
1:15.7400
3
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
1:16.7500
+1
4
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
1:17.7600
+2.100
5
Isak Lind
Selånger SOK
1:22.8100
+7.600
6
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
1:23.8200
+8.700
6
Pontus Westfal
Alnö SK
1:23.8200
+8.700
8
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
1:25.8400
+10.900
9
Erik Nordin
Lucksta IF
1:26.8500
+11.1000
9
Hampus Hult
Norrbärke SK
1:26.8500
+11.1000
11
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
1:27.8600
+12.1100
12
Lars Persson
Bjuråkers GOIF
1:40.9900
+25.2400
13
Jordan Blomqvist
Matfors SK
1:46.10500
+31.3000