Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup - Sprint
2019-03-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1km, Längdskidor, Fristil
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3
Gustav Pålsson
Utrikes SK
4
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
5
Georg Ersson
IF Strategen
6
Truls Gisselman
Rehns BK
7
Emil Danielsson
Högbo GIF
8
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
9
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
10
Isak Lieback
Ulricehamns IF
11
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
12
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
13
Måns Skoglund
Täby IS SK
14
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
15
Jonathan Edman
IFK Umeå
16
Alexander Melin
Sundbybergs IK
17
Karl Grywenz
Täby IS SK
18
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
19
Filip Borgström
IF Strategen
20
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
21
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
22
Linus Jonsson
Årjängs IF
23
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
24
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
25
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
26
David Sjöberg
Gimo IF SK
27
Harald Ekenberg
IK Stern
28
Martin Blomberg
Lycksele IF
29
Benjamin Terent
Rehns BK
30
John Hermansson
IFK Mora SK
31
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
32
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
33
Martin Elmvall
Högbo GIF
34
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
35
Anton Mäkinen
Högbo GIF
36
Albin Berger
Domnarvets GOIF
37
Per Jutterström
IFK Mora SK
38
Jonas Lenz
Matfors SK
39
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
40
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
41
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
42
Viktor Holmgren
Täfteå IK
43
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
44
Joel Jänes
Stockviks SF
45
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
46
Laban Nordin
Vårby IK
47
Oskar Algotsson
Åsarna IK
48
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
49
Oskar Lundberg
Borås SK
50
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
51
Ask Abrahamsson
IK Stern
52
Oskar Åslund
Östersunds SK
53
Tor Rönnestrand
Ås
54
Love Kreij
IF Strategen
55
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
56
Fabian Csiky
Lycksele IF
57
Erik Fransson
Borås SK
58
Anton Karlsson
Tanums IF
59
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
60
Melker Eklund
Vårby IK
61
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
62
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
63
Johannes Josefsson
Täby IS SK
64
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
65
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
66
Isac Morin
Utrikes SK
67
Simon Eriksson
Kalix SK
68
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
69
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
70
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
71
Jon Trägårdh
IFK Umeå
72
Elias Pedersen
Åsarna IK