Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matsboloppet
2009-01-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Hedemora
Plats: Hedemora
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
9.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
27:31.165000
78.9p
2
Jack Impola
Domnarvets GOIF
27:45.166420
78.1p
3
Niklas Persson
Falu IK
27:52.167160
77.6p
H 20
9.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
26:24.158320
83.1p
2
Bill Impola
Norbergs SK
26:54.161340
81.2p
3
Johan Eriksson
Åsarna IK
27:03.162220
80.6p
H 21
9.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
25:47.154640
85.7p
2
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
26:27.158690
82.9p
3
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
26:49.160870
81.5p
D 18
6.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rebecka Forsberg
Malungs IF
21:41.130040
62.7p
2
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
21:49.130800
62.4p
3
Matilda Sundbaum
Tierps IF
23:20.139950
58.3p
D 20
6.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
20:52.125140
65.2p
2
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
21:36.129550
63.0p
3
Malin Bragner
Frövi IK
22:07.132620
61.5p
D 21
6.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Eriksson
Eksjö SOK
21:22.128180
63.6p
2
Christina Nilsson
IFK Grängesberg SK
21:56.131520
62.0p
3
Minna Anliot
Linköpings Öppna Simsällskap
31:04.186340
43.8p
D 15
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
15:21.92070
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
15:57.95620
3
Linnea Eriksson
Rembo IK
16:58.101770
D 16
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Julia Svan
Vansbro AIK SK
15:11.91090
2
Felice Hedberg
Norbergs SK
15:51.95070
3
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
16:07.96630
H 15
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
13:35.81460
2
Joel Lager
Garphyttans IF
13:54.83350
3
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
14:02.84190
H 16
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
13:52.83160
2
Viktor Forsblom
Falu IK
14:04.84360
3
Daniel Fakt
Bjursås IK
14:16.85530
D 13
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
11:33.69250
2
Jennifer Forsmark
Norbergs SK
12:04.72320
3
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
12:20.73910
D 14
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lina Norin
Älvdalens IF SK
11:26.68570
2
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:51.71030
3
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
11:54.71350
H 13
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Filip Danielsson
Wedevågs IF
11:03.66220
2
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
11:08.66790
3
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
11:24.68310
H 14
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
10:05.60440
2
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
10:06.60560
3
Axel Ekström
Garphyttans IF
10:20.61940
D 11
2.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Sömskar
Norbergs SK
9:26.56500
2
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:39.57810
3
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
9:59.59870
D 12
2.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
9:49.58850
2
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
10:09.60840
3
Jessica Johansson
Korsnäs IF SK
11:51.71000
H 11
2.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
9:17.55680
2
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
9:33.57290
3
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
9:50.58940
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
2.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hugo Jacobsson
Rembo IK
8:32.51110
2
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
8:42.52140
3
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
8:42.52190
D 9
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ella Olsson
Sågmyra SK
7:53.47290
2
Johanna Ingard
IK Rex
8:22.50180
3
Maja Andersson
Sågmyra SK
10:05.60440
D 10
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:01.48010
2
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
8:03.48230
3
Tilda Jacobsson
Rembo IK
8:03.48260
H 9
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
7:40.45900
2
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
7:46.46580
3
Gustav Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:17.49630
H 10
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Isak Bergkvist
Bjursås IK
6:41.40030
2
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
6:54.41300
3
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
6:59.41800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Matsboloppet 2018
Matsboloppet 2018
Matsboloppet 2017
Matsboloppet 2016
Matsboloppet 2015
Matsboloppet 2014
Matsboloppet 2013
Matsboloppet 2012
Matsboloppet 2011
Matsboloppet 2010
Matsboloppet 2010
Matsboloppet 2009
Matsboloppet 2008
Matsboloppet 2007
Matsboloppet 2006
Tävlingar i närheten
Bessemerloppet 2009
Vilstaloppet 2009
Engelbrektsloppet 2009
Lilla SS 2009
Järborundan 2009
Kristinaloppet 2009
Tunaloppet 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan