Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matsboloppet
2009-01-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.4km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
25:47.154640
85.7p
2
H 20
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
26:24.158320
+36.3580
83.1p
3
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
26:27.158690
+40.3950
82.9p
4
H 21
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
26:49.160870
+1:02.6130
81.5p
5
H 20
Bill Impola
Norbergs SK
26:54.161340
+1:07.6600
81.2p
6
H 21
Ronnie Löf
Högbo GOIF
26:57.161610
+1:09.6870
81.0p
7
H 20
Johan Eriksson
Åsarna IK
27:03.162220
+1:15.7480
80.6p
8
H 21
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
27:21.164000
+1:33.9260
79.5p
9
H 18
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
27:31.165000
+1:43.10260
78.9p
10
H 18
Jack Impola
Domnarvets GOIF
27:45.166420
+1:57.11680
78.1p
11
H 18
Niklas Persson
Falu IK
27:52.167160
+2:05.12420
77.6p
12
H 20
Tom Impola
Domnarvets GOIF
28:26.170530
+2:38.15790
75.7p
13
H 18
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
28:31.171010
+2:43.16270
75.5p
14
H 18
Simon Sveder
Hällefors SK
28:37.171670
+2:50.16930
75.1p
15
H 20
Daniel Olsson
Falu IK
28:39.171890
+2:52.17150
75.0p
16
H 18
Bob Impola
Domnarvets GOIF
28:58.173700
+3:10.18960
74.0p
17
H 20
Fredric Björk
Norbergs SK
29:02.174160
+3:15.19420
73.8p
18
H 21
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
29:08.174770
+3:21.20030
73.5p
19
H 20
Mattias Argårds
IFK Mora SK
29:41.178060
+3:54.23320
71.8p
20
H 18
Tobias Ryberg
Leksands SK
30:09.180860
+4:22.26120
70.4p
21
H 21
Andreas Lundblad
OK Nackhe
30:57.185620
+5:09.30880
68.2p
22
H 20
Pontus Rygh
Mariestads FK
30:57.185650
+5:10.30910
68.2p
23
H 18
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
31:44.190340
+5:57.35600
66.2p
24
H 18
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
31:45.190480
+5:58.35740
66.1p
25
H 20
Johan Nyman
Mariestads FK
32:09.192800
+6:21.38060
65.1p
26
H 18
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
32:17.193650
+6:30.38910
64.8p
27
H 18
Johan Montén
Domnarvets GOIF
32:57.197640
+7:10.42900
63.2p
28
H 18
Emil Ohlsson Runnman
Storvreta IK
33:36.201540
+7:49.46800
61.7p
29
H 21
Manne Anliot
Linköpings Öppna Simsällskap
38:25.230480
+12:38.75740
52.7p
30
H 21
Thomas Nordman
Linköpings Öppna Simsällskap
41:04.246360
+15:17.91620
48.7p
31
H 21
Per Holm
Linköpings Öppna Simsällskap
48:22.290110
+22:34.135370
40.4p
6.3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 20
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
20:52.125140
65.2p
2
D 21
Emma Eriksson
Eksjö SOK
21:22.128180
+30.2940
63.6p
3
D 20
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
21:36.129550
+44.4310
63.0p
4
D 18
Rebecka Forsberg
Malungs IF
21:41.130040
+49.4800
62.7p
5
D 18
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
21:49.130800
+56.5560
62.4p
6
D 21
Christina Nilsson
IFK Grängesberg SK
21:56.131520
+1:03.6280
62.0p
7
D 20
Malin Bragner
Frövi IK
22:07.132620
+1:14.7380
61.5p
8
D 20
Angelica Edvardsson
IK Jarl Rättvik
22:26.134590
+1:34.9350
60.6p
9
D 20
Malin Hansson
IFK Mora SK
22:34.135310
+1:41.10070
60.3p
10
D 20
Malin Landerdahl
Hägersta GF
22:56.137560
+2:04.12320
59.3p
11
D 18
Matilda Sundbaum
Tierps IF
23:20.139950
+2:28.14710
58.3p
12
D 18
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
23:26.140590
+2:34.15350
58.0p
13
D 18
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
23:34.141350
+2:42.16110
57.7p
14
D 18
Alicia Kallin
IFK Mora SK
23:39.141830
+2:46.16590
57.5p
15
D 18
Lisa Norgren
Storvreta IK
24:05.144400
+3:12.19160
56.5p
16
D 18
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
24:11.145060
+3:19.19820
56.2p
17
D 21
Minna Anliot
Linköpings Öppna Simsällskap
31:04.186340
+10:12.61100
43.8p
4.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 15
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
13:35.81460
2
H 16
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
13:52.83160
+17.1600
3
H 15
Joel Lager
Garphyttans IF
13:54.83350
+18.1790
4
H 15
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
14:02.84190
+27.2630
5
H 16
Viktor Forsblom
Falu IK
14:04.84360
+29.2800
6
H 16
Daniel Fakt
Bjursås IK
14:16.85530
+40.3970
7
H 16
Joakim Eriksson
Tierps IF
14:36.87560
+1:01.6000
8
H 15
Viktor Ranerfors
Rembo IK
14:37.87670
+1:02.6110
9
H 15
Måns Sunesson
Sellnäs IF
14:45.88440
+1:09.6880
10
H 15
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
14:46.88580
+1:11.7020
11
H 15
Gustav Wuopio
Norbergs SK
14:52.89130
+1:16.7570
12
H 15
Elias Öhgren
Korsnäs IF SK
14:52.89190
+1:17.7630
13
H 16
Anthon Lindhé
Torshälla-Nyby IS
15:02.90110
+1:26.8550
14
H 16
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
15:08.90710
+1:32.9150
15
H 16
Oscar Syrjä
Korsnäs IF SK
15:10.90940
+1:34.9380
16
D 16
Julia Svan
Vansbro AIK SK
15:11.91090
+1:36.9530
17
H 15
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
15:20.91990
+1:45.10430
18
D 15
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
15:21.92070
+1:46.10510
19
H 15
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
15:27.92610
+1:51.11050
20
D 16
Felice Hedberg
Norbergs SK
15:51.95070
+2:16.13510
21
D 15
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
15:57.95620
+2:21.14060
22
D 16
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
16:07.96630
+2:31.15070
23
H 15
Martin Kallin
IFK Mora SK
16:25.98470
+2:50.16910
24
D 15
Linnea Eriksson
Rembo IK
16:58.101770
+3:23.20210
25
D 15
Lovisa Danielsson
Dala-Järna IK
17:50.106960
+4:14.25400
26
H 15
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
18:03.108250
+4:27.26690
Logga in för att slippa de här annonserna
3.2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
10:05.60440
2
H 14
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
10:06.60560
+1.20
3
H 14
Axel Ekström
Garphyttans IF
10:20.61940
+15.1400
4
H 14
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
10:22.62160
+17.1620
5
H 14
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
10:35.63440
+30.2900
6
H 14
Mats Hases
IFK Hedemora SK
10:35.63490
+30.2950
7
H 14
Martin Fakt
Bjursås IK
10:49.64880
+44.4340
8
H 14
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
10:58.65760
+53.5220
9
H 13
Filip Danielsson
Wedevågs IF
11:03.66220
+57.5680
10
H 13
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
11:08.66790
+1:03.6250
11
H 13
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
11:24.68310
+1:18.7770
12
D 14
Lina Norin
Älvdalens IF SK
11:26.68570
+1:21.8030
13
H 13
Fredrik Bergstrand
IFK Grängesberg SK
11:32.69120
+1:26.8580
14
D 13
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
11:33.69250
+1:28.8710
15
H 13
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
11:42.70130
+1:36.9590
16
D 14
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:51.71030
+1:45.10490
17
D 14
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
11:54.71350
+1:49.10810
18
D 14
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
12:03.72220
+1:57.11680
19
D 13
Jennifer Forsmark
Norbergs SK
12:04.72320
+1:58.11780
20
D 14
Alexandra Sömskar
Norbergs SK
12:08.72790
+2:03.12250
21
H 14
Henrik Syrjä
Korsnäs IF SK
12:17.73600
+2:11.13060
22
D 14
Sarah Hale
Korsnäs IF SK
12:17.73660
+2:12.13120
23
D 13
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
12:20.73910
+2:14.13370
24
H 13
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
12:29.74800
+2:23.14260
25
H 13
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
12:40.75940
+2:35.15400
26
D 14
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
12:40.75980
+2:35.15440
27
D 13
Elin Peterson
Älvdalens IF SK
12:42.76130
+2:36.15590
28
H 13
Simon Eriksson
Korsnäs IF SK
12:46.76540
+2:41.16000
29
D 13
Angelica Hammargren
IFK Grängesberg SK
12:52.77110
+2:46.16570
30
D 13
Anna Lång
Domnarvets GOIF
12:56.77580
+2:51.17040
31
D 14
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
13:03.78220
+2:57.17680
32
D 13
Isabelle Ramström
IFK Grängesberg SK
13:10.78960
+3:05.18420
33
H 13
Emil Grund Stålvinge
IFK Hedemora SK
13:11.79040
+3:06.18500
34
D 13
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
13:19.79800
+3:13.19260
35
D 13
Emma Persson
Korsnäs IF SK
13:26.80590
+3:21.20050
36
D 14
Ellinor Nordquist
Kvarnsvedens GOIF SK
13:52.83180
+3:47.22640
37
D 13
Moa Andersson
Sågmyra SK
14:10.84970
+4:05.24430
38
D 13
Minna Sunesson
Sellnäs IF
15:02.90130
+4:56.29590
39
D 13
Lovisa Lyttbacka Kling
IFK Hedemora SK
15:49.94820
+5:43.34280
2.3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 12
Hugo Jacobsson
Rembo IK
8:32.51110
2
H 12
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
8:42.52140
+10.930
3
H 12
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
8:42.52190
+10.980
4
H 12
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
8:49.52830
+17.1620
5
H 12
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:51.53070
+19.1860
6
H 12
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
9:06.54540
+34.3330
7
H 12
William Kloo
Norbergs SK
9:10.54960
+38.3750
8
H 11
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
9:17.55680
+45.4470
9
D 11
Johanna Sömskar
Norbergs SK
9:26.56500
+53.5290
10
H 12
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
9:28.56770
+56.5560
10
H 12
Emil Danielson
Dala-Järna IK
9:28.56770
+56.5560
12
H 11
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
9:33.57290
+1:01.6080
13
H 12
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
9:34.57380
+1:02.6170
14
D 11
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:39.57810
+1:07.6600
15
H 12
Niclas Samuelsson
IFK Hedemora SK
9:43.58280
+1:11.7070
16
D 12
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
9:49.58850
+1:17.7640
17
H 12
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
9:49.58860
+1:17.7650
18
H 11
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
9:50.58940
+1:18.7730
19
H 11
Oliver Hale
Korsnäs IF SK
9:59.59830
+1:27.8620
20
D 11
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
9:59.59870
+1:27.8660
21
H 12
Erik Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:00.59920
+1:28.8710
22
D 11
Ellinor Albinsson
IFK Mora SK
10:05.60450
+1:33.9240
23
H 12
Calle Andersson
Sågmyra SK
10:07.60620
+1:35.9410
24
D 11
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
10:07.60690
+1:35.9480
25
D 12
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
10:09.60840
+1:37.9630
26
H 11
Martin Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:10.60990
+1:38.9780
27
H 12
Erik Berglund
Falu IK
10:27.62660
+1:55.11450
28
H 12
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
10:29.62800
+1:56.11590
29
D 11
Isa Halvarsson
Stora Tuna IK SK
10:29.62850
+1:57.11640
30
H 12
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
10:29.62870
+1:57.11660
31
H 12
Andreas Brandow
Sågmyra SK
10:37.63650
+2:05.12440
32
D 11
Tova Olsson
Sågmyra SK
10:43.64210
+2:11.13000
33
H 11
Karl Ingard
IK Rex
10:49.64840
+2:17.13630
34
H 11
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
11:03.66290
+2:31.15080
35
D 11
Kajsa Högberg
Sellnäs IF
11:19.67860
+2:47.16650
36
H 11
Albin Sahlin
Falu IK
11:37.69640
+3:05.18430
37
D 12
Jessica Johansson
Korsnäs IF SK
11:51.71000
+3:18.19790
38
H 11
Marcus Westén
Norbergs SK
12:06.72540
+3:34.21330
39
D 12
Vanessa Persson
IFK Grängesberg SK
12:40.75900
+4:07.24690
1.6km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Isak Bergkvist
Bjursås IK
6:41.40030
2
H 10
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
6:54.41300
+12.1170
3
H 10
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
6:59.41800
+17.1670
4
H 10
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
7:12.43100
+30.2970
5
H 10
Jakob Karlsson
IFK Grängesberg SK
7:17.43660
+36.3530
6
H 10
Andreas Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
7:39.45890
+58.5760
7
H 9
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
7:40.45900
+58.5770
8
H 10
Niklas Fakt
Bjursås IK
7:40.45920
+58.5790
9
H 10
Sebastian Eriksson
Korsnäs IF SK
7:46.46510
+1:04.6380
10
H 10
Edwin Kloo
Norbergs SK
7:46.46550
+1:05.6420
11
H 9
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
7:46.46580
+1:05.6450
12
D 9
Ella Olsson
Sågmyra SK
7:53.47290
+1:12.7160
13
D 10
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:01.48010
+1:19.7880
14
D 10
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
8:03.48230
+1:22.8100
15
D 10
Tilda Jacobsson
Rembo IK
8:03.48260
+1:22.8130
16
D 10
Nora Jacobsson
Rembo IK
8:07.48650
+1:26.8520
17
D 10
Clara Lundmark
Norbergs SK
8:12.49100
+1:30.8970
18
H 9
Gustav Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:17.49630
+1:36.9500
19
D 10
Carolina Yngvesson
Rembo IK
8:21.50020
+1:39.9890
20
D 9
Johanna Ingard
IK Rex
8:22.50180
+1:41.10050
21
D 10
Elin Nämd Lindwall
Älvdalens IF SK
8:47.52670
+2:06.12540
22
H 9
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
9:06.54560
+2:25.14430
23
H 9
Johannes Brännström
Sågmyra SK
9:14.55370
+2:33.15240
24
D 10
Sara Eriksson
IFK Mora SK
9:25.56450
+2:44.16320
25
H 9
William Samuelsson
IFK Hedemora SK
9:35.57460
+2:54.17330
26
D 9
Maja Andersson
Sågmyra SK
10:05.60440
+3:24.20310
27
D 9
Ella Wallin
Norbergs SK
10:13.61290
+3:32.21160
28
D 9
Lovisa Arfs
IFK Hedemora SK
11:27.68650
+4:46.28520
29
D 9
Wilma Sundström
IFK Hedemora SK
13:43.82280
+7:02.42150
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)