Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup jaktstart
2019-03-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
36:35.219480
95.1p
2
Oscar Persson
SK Bore
37:13.223210
+37.3630
93.9p
3
Martin Bergström
IFK Umeå
37:13.223290
+38.3710
93.9p
4
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
37:16.223570
+40.3990
93.8p
5
Marcus Ruus
Åsarna IK
37:51.227050
+1:15.7470
92.7p
6
Eddie Edström
IFK Mora SK
37:57.227650
+1:21.8070
92.6p
7
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
38:04.228340
+1:28.8760
92.4p
8
Håkan Emilsson
Offerdals SK
38:04.228350
+1:28.8770
92.4p
9
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
38:20.229940
+1:44.10360
91.9p
10
Filip Danielsson
SK Bore
38:20.229950
+1:44.10370
91.9p
11
Petter Engdahl
Östersunds SK
38:50.232900
+2:14.13320
91.0p
12
Eric Rosjö
IFK Mora SK
38:55.233430
+2:19.13850
90.9p
13
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
38:56.233570
+2:20.13990
90.8p
14
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
39:00.233940
+2:24.14360
90.7p
15
Marcus Grate
IFK Umeå
39:08.234710
+2:32.15130
90.5p
16
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
39:26.236590
+2:51.17010
90.0p
17
Anton Persson
SK Bore
39:31.237010
+2:55.17430
89.9p
18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
39:36.237500
+3:00.17920
89.7p
19
Gabriel Thorn
SK Bore
39:38.237740
+3:02.18160
89.7p
20
Jens Andersson
Kalix SK
39:42.238120
+3:06.18540
89.6p
21
Max Novak
Offerdals SK
39:46.238520
+3:10.18940
89.4p
22
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
39:46.238550
+3:10.18970
89.4p
23
Axel Ekström
IFK Mora SK
39:58.239760
+3:22.20180
89.1p
24
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
40:12.241190
+3:37.21610
88.7p
25
Alfred Buskqvist
IK Stern
40:18.241730
+3:42.22150
88.6p
26
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
40:27.242660
+3:51.23080
88.3p
27
Lars Nelson
Åsarna IK
40:37.243690
+4:02.24110
88.0p
28
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
40:42.244130
+4:06.24550
87.9p
29
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
40:43.244240
+4:07.24660
87.9p
30
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
40:48.244770
+4:12.25190
87.7p
31
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
40:53.245220
+4:17.25640
87.6p
32
Erik Silfver
IFK Umeå
40:57.245620
+4:21.26040
87.5p
33
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
40:59.245830
+4:23.26250
87.5p
34
Adam Gillman
Garphyttans IF
41:00.245990
+4:25.26410
87.4p
34
Robin Norum
IFK Umeå
41:00.245990
+4:25.26410
87.4p
36
Axel Jutterström
IFK Mora SK
41:01.246010
+4:25.26430
87.4p
37
Victor Hallquist
Åsarna IK
41:03.246280
+4:28.26700
87.3p
38
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
41:10.246960
+4:34.27380
87.2p
39
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
41:14.247380
+4:39.27800
87.1p
40
Verneri Suhonen
Vinn
41:17.247620
+4:41.28040
87.0p
41
John Leander
Åsarna IK
41:20.247900
+4:44.28320
86.9p
42
Martin Herbert
IFK Mora SK
41:25.248490
+4:50.28910
86.8p
43
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
41:30.248990
+4:55.29410
86.6p
44
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
41:42.250160
+5:06.30580
86.3p
45
Gustav Nordström
Borås SK
41:52.251130
+5:16.31550
86.1p
46
Jonathan Engström
Borås SK
41:52.251140
+5:16.31560
86.1p
47
Niila Ahokas
Vinn
42:11.253040
+5:35.33460
85.6p
48
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
42:36.255570
+6:00.35990
85.0p
49
Mattias Bångman
Offerdals SK
42:37.255660
+6:01.36080
84.9p
50
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
42:44.256390
+6:09.36810
84.7p
51
Edvard Sundman
Åsarna IK
42:52.257150
+6:16.37570
84.6p
52
Elias Andersson
Sunderby SK
42:52.257170
+6:16.37590
84.6p
53
Carl Olander
IK Stern
43:09.258810
+6:33.39230
84.1p
54
Patrik Tallbom
Östersunds SK
43:28.260780
+6:53.41200
83.7p
55
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
43:38.261760
+7:02.42180
83.4p
56
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
43:39.261810
+7:03.42230
83.4p
57
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
43:58.263720
+7:22.44140
83.0p
58
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
44:03.264240
+7:27.44660
82.8p
59
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
44:08.264710
+7:32.45130
82.7p
60
David Thorell
IK Stern
44:34.267350
+7:58.47770
82.1p
61
Johannes Ringsby
SK Bore
44:46.268570
+8:10.48990
81.8p
62
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
44:52.269170
+8:16.49590
81.7p
63
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
45:19.271880
+8:44.52300
81.1p
64
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
45:55.275440
+9:19.55860
80.3p
65
Dagur Benediktsson
Island
46:09.276880
+9:34.57300
79.9p
66
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
46:15.277410
+9:39.57830
79.8p
67
Ragnar Sigurgeirsson
IK Vista
46:46.280520
+10:10.60940
79.1p
68
Henrik Dahlén
Tynderö IK
47:14.283350
+10:38.63770
78.5p
69
Oscar Lindell
Stockviks SF
47:29.284870
+10:53.65290
78.2p
70
Tobias Lindman
Stockviks SF
47:59.287850
+11:23.68270
77.6p
71
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
48:13.289230
+11:37.69650
77.3p
72
Viktor Axelsson
Borås SK
48:28.290760
+11:52.71180
77.0p
73
Petter Persson
Borås SK
48:32.291160
+11:56.71580
76.9p
74
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
49:04.294320
+12:28.74740
76.2p
75
Joakim Ståhl
Järbo IF
50:55.305420
+14:19.85840
74.1p
76
Andreas Viker
IK Stern
51:00.305920
+14:24.86340
74.0p
77
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
52:58.317780
+16:23.98200
71.8p
78
Arvid Vänn
Stockviks SF
54:11.325030
+17:35.105450
70.5p
-
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
Erik Persson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Oskar Olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Mattias Sundin
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)