Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matsboloppet
2008-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8.8km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
22:10.132900
86.0p
2
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
22:18.133760
+8.760
85.3p
3
H 21
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
22:59.137840
+49.4840
82.1p
4
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
23:21.140070
+1:11.7070
80.4p
5
H 21
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
23:29.140870
+1:19.7870
79.8p
6
H 21
Anders Backeus
Falun Borlänge SK
23:51.143040
+1:41.10040
78.3p
7
H 21
Ronnie Löf
Högbo AIK
23:51.143050
+1:41.10050
78.3p
8
H 20
Daniel Fagerlund
Malungs IF
23:57.143690
+1:47.10690
77.8p
9
H 18
Simon Sveder
Hällefors SK
24:03.144290
+1:53.11290
77.4p
10
H 20
Johan Olsson
Årsunda IF
24:12.145170
+2:02.12170
76.8p
11
H 21
Johan Brunberg
Stora Tuna IK SK
24:23.146230
+2:13.13230
76.1p
12
H 21
Robert Eskelund
Jäderfors SK
24:27.146680
+2:17.13680
75.8p
13
H 18
Fredric Björk
Norbergs SK
24:35.147480
+2:25.14480
75.3p
14
H 21
Jonas Svingen
Jäderfors SK
24:45.148450
+2:35.15450
74.7p
15
H 21
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
24:51.149040
+2:41.16040
74.3p
16
H 20
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
24:55.149410
+2:45.16410
74.1p
17
H 21
Karl Johan Danielsson
Arvika IS
25:03.150200
+2:53.17200
73.6p
18
H 21
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
25:03.150230
+2:53.17230
73.6p
19
H 18
Jonas Ahlstrand
Norbergs SK
25:16.151510
+3:06.18510
72.8p
20
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
25:21.152050
+3:11.19050
72.5p
21
H 20
Mattias Carlsson
Jäderfors SK
25:25.152460
+3:15.19460
72.2p
22
H 18
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
25:28.152720
+3:18.19720
72.1p
23
H 18
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
25:28.152760
+3:18.19760
72.0p
24
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
25:29.152880
+3:19.19880
72.0p
25
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
25:41.154050
+3:31.21050
71.3p
26
H 18
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
25:43.154210
+3:33.21210
71.2p
27
H 18
Theo Odenryd
Järbo IF
25:47.154670
+3:37.21670
70.9p
28
H 21
Kent Lundvall
Brottby SK
25:49.154800
+3:39.21800
70.9p
29
H 18
Hampus Ohlström
IK Rex
26:00.155980
+3:50.22980
70.2p
30
H 18
Jesper Nyström
Falu IK
26:08.156730
+3:58.23730
69.8p
31
H 18
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
26:09.156820
+3:59.23820
69.7p
32
H 20
Andreas Åhman
Gävle SK
26:14.157350
+4:04.24350
69.4p
33
H 21
Andreas Mathisen
Tunafors SK
26:15.157440
+4:05.24440
69.4p
34
H 18
Robert Ohlström
IK Rex
26:16.157560
+4:06.24560
69.3p
35
H 21
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
26:18.157780
+4:08.24780
69.2p
36
H 21
Andreas Lundblad
OK Nackhe
26:19.157820
+4:09.24820
69.2p
37
H 18
Ronny Wedin
Norbergs SK
26:25.158490
+4:15.25490
68.8p
38
H 21
Anders Sjöberg
Storviks IF
26:26.158570
+4:16.25570
68.8p
39
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
26:49.160840
+4:39.27840
67.6p
40
D 21
Nina Lintzén
Högbo AIK
26:54.161370
+4:44.28370
67.3p
41
H 18
Erik Nordkvist
Gagnefs IF
26:59.161870
+4:49.28870
67.0p
42
H 21
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
27:21.164090
+5:11.31090
65.9p
43
D 21
Emma Eriksson
Eksjö SOK
28:01.168030
+5:51.35030
64.0p
44
D 21
Christina Nilsson
IFK Grängesberg SK
28:14.169300
+6:04.36300
63.5p
45
H 18
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
28:14.169310
+6:04.36310
63.4p
46
H 20
Jakob Blomfeldt
Gävle SK
28:28.170730
+6:18.37730
62.8p
47
H 21
Anders Svensson
Sundbybergs IK
28:37.171680
+6:27.38680
62.4p
48
H 18
Victor Ericsson
IFK Hedemora SK
28:54.173390
+6:44.40390
61.6p
49
D 20
Sandra Ragnarsson
Ställbergs IK
28:57.173600
+6:47.40600
61.5p
50
H 18
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
29:13.175220
+7:03.42220
60.9p
51
D 20
Märta Larsen
Sundbybergs IK
29:42.178180
+7:32.45180
59.6p
52
D 21
Maria Börjel
IFK Grängesberg SK
29:50.178900
+7:40.45900
59.3p
53
H 18
Magnus Björk
IK Rex
29:55.179450
+7:45.46450
59.1p
54
H 21
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
29:58.179740
+7:48.46740
59.0p
55
H 18
Thomas Pettersson
Storvreta IK
29:59.179880
+7:49.46880
59.0p
56
H 21
Jens Andersson
Häverödals IF
30:37.183670
+8:27.50670
57.5p
57
D 20
Emma Jansson
Sundbybergs IK
30:39.183820
+8:29.50820
57.4p
58
D 21
Elin Blomfeldt
Gävle SK
32:21.194060
+10:11.61060
53.8p
59
D 20
Maria Landberg
Storvreta IK
33:22.200190
+11:12.67190
51.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
6.6km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 18
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
19:55.119480
63.8p
2
D 18
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
21:07.126650
+1:11.7070
60.2p
3
D 18
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
21:16.127520
+1:20.7940
59.8p
4
D 18
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
21:16.127560
+1:20.7980
59.8p
5
D 18
Kristina Lycke
Malungs IF
21:18.127780
+1:23.8200
59.7p
6
D 18
Pernilla Fagerlund
Malungs IF
21:47.130670
+1:51.11090
58.3p
7
D 18
Sara Jobs
Sågmyra SK
21:51.131040
+1:55.11460
58.2p
8
D 18
Sofia Carlsson
Jäderfors SK
22:37.135640
+2:41.16060
56.2p
9
D 18
Malin Landerdahl
Hägersta GF
22:50.136990
+2:55.17410
55.7p
10
D 18
Lisa Gröning
Hedesunda IF
23:09.138880
+3:14.19300
54.9p
11
D 18
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
23:15.139490
+3:20.19910
54.7p
12
D 18
Emma Bergman
Månkarbo IF
23:41.142050
+3:45.22470
53.7p
13
D 18
Ninni Hedberg
Norbergs SK
24:04.144310
+4:08.24730
52.8p
14
D 18
Anna Bachman
Sundbybergs IK
24:05.144420
+4:09.24840
52.8p
15
D 18
Karin Svingen
Jäderfors SK
26:19.157850
+6:23.38270
48.3p
4.4km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
12:03.72240
2
H 16
Karl-Johan Westberg
Borås SK
12:04.72300
+0
3
H 16
Niklas Persson
Falu IK
12:06.72520
+2.180
4
H 16
Jack Impola
Domnarvets GOIF
12:18.73790
+15.1450
5
H 16
Viktor Hedlund
Åshammars IK
12:19.73810
+15.1470
6
H 16
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
12:19.73850
+16.1510
7
H 16
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
12:34.75370
+31.3030
8
H 16
Viktor Hansson
Brohyttans IF
12:38.75700
+34.3360
9
H 16
Bob Impola
Domnarvets GOIF
12:39.75850
+36.3510
10
H 15
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
13:09.78890
+1:06.6550
11
H 15
Daniel Fakt
Bjursås IK
13:34.81370
+1:31.9030
12
H 16
Markus Björklund
Månkarbo IF
13:35.81400
+1:31.9060
13
H 16
Anders Sveder
Hällefors SK
13:35.81440
+1:32.9100
14
H 16
Johan Lindkvist
Storviks IF
13:37.81600
+1:33.9260
15
H 15
Per Hellström
Årsunda IF
13:45.82440
+1:42.10100
16
H 16
Henrik Lindqvist
Årsunda IF
13:49.82810
+1:45.10470
17
D 16
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
13:49.82830
+1:45.10490
18
D 16
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
13:58.83720
+1:54.11380
19
H 16
Johan Montén
Domnarvets GOIF
14:03.84260
+2:00.11920
20
H 15
Viktor Forsblom
Falu IK
14:05.84460
+2:02.12120
21
H 16
Niklas Olsson
Älvdalens IF SK
14:16.85590
+2:13.13250
22
D 15
Julia Forsmark
Norbergs SK
14:18.85780
+2:15.13440
23
H 16
Martin Jonsson
IFK Hedemora SK
14:19.85800
+2:15.13460
24
D 15
Isabella Dannberg
Storviks IF
14:24.86330
+2:20.13990
25
D 15
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
14:24.86390
+2:21.14050
26
H 15
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
14:33.87250
+2:30.14910
27
D 16
Matilda Sundbaum
Tierps IF
14:47.88690
+2:44.16350
28
D 16
Linnéa Sjöström
IFK Hedemora SK
14:50.88990
+2:47.16650
29
D 15
Felice Hedberg
Norbergs SK
14:55.89460
+2:52.17120
30
H 15
Anthon Lindhé
Tunafors SK
15:06.90540
+3:03.18200
31
D 15
Lena Wiklund
Högbo GOIF
15:14.91300
+3:10.18960
32
H 15
Daniel Björk
IK Rex
15:35.93420
+3:31.21080
33
D 15
Emma Ahlstrand
Norbergs SK
15:49.94840
+3:46.22500
34
D 16
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
16:01.96030
+3:57.23690
35
D 16
Marie Spångmyr
IK Jarl Rättvik
16:09.96890
+4:06.24550
36
H 15
Alexander Hammargren
IFK Grängesberg SK
16:27.98600
+4:23.26260
37
D 15
Amanda Jansson
Månkarbo IF
16:27.98620
+4:23.26280
38
D 15
Josefin Moberg
Gävle SK
17:00.101950
+4:57.29610
2.2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
6:21.38090
2
H 14
Anton Hedlund
Åshammars IK
6:31.39090
+10.900
3
H 14
Simon Fors
Domnarvets GOIF
6:32.39120
+10.930
4
H 14
Måns Sunesson
Sellnäs IF
6:43.40230
+21.2040
5
H 14
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
6:45.40450
+23.2260
6
H 14
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
6:47.40650
+25.2460
7
D 14
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:50.40970
+28.2780
8
H 13
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
6:54.41330
+32.3140
9
H 13
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
6:54.41360
+32.3170
10
H 14
Joel Lager
Garphyttans IF
6:55.41450
+33.3260
11
H 14
Viktor Ranerfors
Rembo IK
6:56.41520
+34.3330
12
H 14
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
7:01.42040
+39.3850
13
H 13
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
7:05.42460
+43.4270
14
H 13
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
7:10.42980
+48.4790
15
D 14
Kristin Persson
Hedesunda IF
7:10.42990
+49.4800
16
D 14
Lina Jackson
Åshammars IK
7:11.43000
+49.4810
17
H 12
Jakob Jansson
Månkarbo IF
7:12.43110
+50.4920
18
D 13
Lovisa Pettersson
IFK Sala
7:17.43610
+55.5420
19
H 13
Mats Hases
IFK Hedemora SK
7:21.44030
+59.5840
20
D 14
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
7:22.44120
+1:00.5930
21
H 13
David Hedman
Korsnäs IF SK
7:22.44170
+1:00.5980
22
H 13
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
7:23.44290
+1:02.6100
23
D 12
Jennifer Forsmark
Norbergs SK
7:25.44410
+1:03.6220
24
H 13
Martin Fakt
Bjursås IK
7:26.44560
+1:04.6370
25
D 13
Lina Norin
Älvdalens IF SK
7:28.44710
+1:06.6520
26
D 14
Emma Björklund
Korsnäs IF SK
7:29.44820
+1:07.6630
27
H 12
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
7:29.44880
+1:07.6690
28
D 14
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
7:30.44920
+1:08.6730
29
H 13
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
7:30.44940
+1:08.6750
30
H 13
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
7:31.45020
+1:09.6830
31
D 14
Linnea Eriksson
Rembo IK
7:33.45230
+1:11.7040
32
H 14
Gustav Wuopio
Norbergs SK
7:33.45240
+1:11.7050
33
H 13
Pontus Hermansson
OK Landehof
7:34.45390
+1:13.7200
34
D 13
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
7:35.45450
+1:13.7260
35
H 14
Leo Larsen
Sundbybergs IK
7:36.45510
+1:14.7320
36
H 13
Gustav Ericsson
IFK Hedemora SK
7:36.45520
+1:14.7330
37
D 14
Sara Lindberg
Älvdalens IF SK
7:37.45670
+1:15.7480
38
D 12
Lina Lager
Garphyttans IF
7:38.45730
+1:16.7540
39
D 14
Caroline Eriksson
Korsnäs IF SK
7:41.46030
+1:19.7840
40
D 13
Erika Mickelson
Rembo IK
7:44.46300
+1:22.8110
41
D 12
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
7:44.46370
+1:22.8180
42
D 13
Alexandra Sömskar
Norbergs SK
7:47.46600
+1:25.8410
43
D 14
Frida Englund Öhman
Tierps IF
7:48.46700
+1:26.8510
44
D 13
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:49.46860
+1:27.8670
45
H 12
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
7:50.46900
+1:28.8710
46
H 14
Anton Vöks
IFK Grängesberg SK
7:56.47540
+1:34.9350
47
D 13
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
7:56.47570
+1:34.9380
48
H 11
Hugo Jacobsson
Rembo IK
7:57.47640
+1:35.9450
49
D 13
Malin Jansson
IK Rex
7:58.47750
+1:36.9560
50
H 11
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
7:59.47840
+1:37.9650
51
H 14
Jonathan Höjlind
IFK Mora SK
7:59.47890
+1:38.9700
52
D 13
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
8:02.48100
+1:40.9910
53
D 12
Selma Engström
Hedesunda IF
8:05.48490
+1:44.10300
54
H 12
Albin Bergkvist
Bjursås IK
8:13.49210
+1:51.11020
55
H 12
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
8:16.49570
+1:54.11380
56
D 12
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
8:16.49580
+1:54.11390
57
D 13
Hannah Hedström
Korsnäs IF SK
8:19.49820
+1:57.11630
58
D 13
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
8:20.49930
+1:58.11740
59
D 14
Anna Helander
IFK Mora SK
8:21.50060
+1:59.11870
60
D 12
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
8:22.50110
+2:00.11920
61
H 11
William Kloo
Norbergs SK
8:22.50140
+2:00.11950
62
D 13
Maria Andersson
IFK Grängesberg SK
8:24.50320
+2:02.12130
63
D 12
Sara Wadman
IFK Mora SK
8:26.50580
+2:04.12390
64
D 12
Angelica Hammargren
IFK Grängesberg SK
8:27.50680
+2:05.12490
64
H 14
Oskar Sjöberg
Sågmyra SK
8:27.50680
+2:05.12490
66
H 12
Linus Englund Öhman
Tierps IF
8:30.50930
+2:08.12740
67
H 11
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:31.51020
+2:09.12830
68
H 11
Erik Helander
IFK Mora SK
8:31.51030
+2:09.12840
69
H 12
Emil Grund Stålvinge
IFK Hedemora SK
8:33.51220
+2:11.13030
70
H 12
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
8:36.51510
+2:14.13320
71
H 12
Fredrik Bergstrand
IFK Grängesberg SK
8:42.52180
+2:20.13990
72
D 11
Alma Huremovic
Högbo GOIF
8:46.52510
+2:24.14320
73
H 11
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
8:46.52550
+2:24.14360
74
H 11
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
8:46.52570
+2:24.14380
75
D 13
Johanna Cavallin
Valbo Aif
8:47.52620
+2:25.14430
76
D 12
Emelie Åsberg
Storvreta IK
8:51.53000
+2:29.14810
77
H 11
Andre Andersson
IFK Grängesberg SK
8:52.53160
+2:30.14970
78
H 11
Niclas Samuelsson
IFK Hedemora SK
8:54.53390
+2:33.15200
79
H 11
Axel Johansson
Storviks IF
8:57.53690
+2:36.15500
80
D 12
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
9:07.54650
+2:45.16460
81
D 13
Hanna Gustafsson
Korsnäs IF SK
9:11.55040
+2:49.16850
82
D 13
Ellinor Nordquist
Kvarnsvedens GOIF SK
9:12.55140
+2:50.16950
83
D 12
Isabelle Ramström
IFK Grängesberg SK
9:15.55430
+2:53.17240
84
D 12
Hanna Barkegren
Sellnäs IF
9:17.55630
+2:55.17440
85
H 13
Anders Larsson
Torshälla-Nyby IS
9:17.55670
+2:55.17480
85
H 14
Jesper Lundqvist
IK Rex
9:17.55670
+2:55.17480
87
D 13
Ida Flodin Järvi
IFK Grängesberg SK
9:18.55700
+2:56.17510
88
D 11
Emma Bengtsson
Årsunda IF
9:20.55980
+2:58.17790
89
H 11
Joakim Wretling
IK Rex
9:29.56830
+3:07.18640
90
H 11
William Byhlin
Stora Tuna IK SK
9:35.57400
+3:13.19210
91
D 11
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
9:36.57520
+3:14.19330
92
D 12
Minna Sunesson
Sellnäs IF
9:58.59710
+3:36.21520
93
H 11
Jonas Gustafsson
Korsnäs IF SK
10:01.60010
+3:39.21820
94
H 13
Gustaf Zakrisson
IFK Mora SK
10:02.60120
+3:40.21930
95
H 12
Gustav Ahlgren
Korsnäs IF SK
10:09.60820
+3:47.22630
96
H 11
Andreas Brandow
Sågmyra SK
10:11.61080
+3:49.22890
97
D 12
Lovisa Lyttbacka Kling
IFK Hedemora SK
10:15.61460
+3:53.23270
98
H 12
Marcus Brandow
Sågmyra SK
10:20.61900
+3:58.23710
99
H 13
Kling Victor Lyttbacka
IFK Hedemora SK
10:41.64050
+4:19.25860
100
H 11
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
10:45.64460
+4:23.26270
101
D 11
Lovisa Burell
IFK Grängesberg SK
10:46.64560
+4:24.26370
102
H 11
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
11:41.70090
+5:20.31900
103
H 11
Simon Gustafsson
Korsnäs IF SK
12:25.74440
+6:03.36250
1.3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
4:44.28370
2
H 10
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
4:51.29000
+6.530
3
H 10
Totte Larsson
IK Rex
4:51.29020
+6.550
4
H 10
Waldemar Andersson
Häverödals IF
4:57.29690
+13.1220
5
H 9
Isak Bergkvist
Bjursås IK
5:04.30370
+20.1900
6
D 10
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:06.30590
+22.2120
7
H 9
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
5:09.30870
+25.2400
8
D 10
Johanna Sömskar
Norbergs SK
5:13.31290
+29.2820
9
H 10
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
5:16.31510
+31.3040
10
D 10
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
5:18.31700
+33.3230
11
D 10
Isa Halvarsson
Stora Tuna IK SK
5:18.31770
+34.3300
12
H 9
Viktor Barkegren
Sellnäs IF
5:19.31880
+35.3410
13
D 9
Ida Thunberg
Rembo IK
5:21.32040
+36.3570
14
H 9
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
5:23.32250
+38.3780
15
H 9
Oskar Kihlén
Domnarvets GOIF
5:27.32650
+42.4180
16
H 9
Linus Lindkvist
Storviks IF
5:27.32670
+43.4200
17
D 10
Ellinor Albinsson
IFK Mora SK
5:28.32720
+43.4250
18
H 9
Jakob Karlsson
IFK Grängesberg SK
5:34.33320
+49.4850
19
H 9
Aron Helander
IFK Mora SK
5:37.33600
+52.5130
20
H 9
Sebastian Eriksson
Korsnäs IF SK
5:37.33630
+52.5160
20
H 10
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
5:37.33630
+52.5160
22
D 10
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
5:38.33740
+53.5270
23
H 9
Andreas Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
5:40.33940
+55.5470
24
D 9
Tilda Jacobsson
Rembo IK
5:50.34900
+1:05.6430
25
H 9
Niklas Fakt
Bjursås IK
5:50.34980
+1:06.6510
26
D 9
Nora Jacobsson
Rembo IK
5:51.35080
+1:07.6610
27
D 9
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
5:53.35250
+1:08.6780
28
H 9
Edwin Kloo
Norbergs SK
5:53.35260
+1:08.6790
29
D 9
Clara Lundmark
Norbergs SK
5:55.35460
+1:10.6990
30
D 9
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
5:57.35690
+1:13.7220
31
H 9
Elias Gärdh
Årsunda IF
6:12.37110
+1:27.8640
32
D 9
Alice Engström
Hedesunda IF
6:33.39290
+1:49.10820
33
H 10
Max Öhman Englund
Tierps IF
7:03.42220
+2:18.13750
34
D 9
Frida Cavallin
Valbo Aif
7:23.44210
+2:38.15740
35
D 10
Stålvinge Matilda Grund
IFK Hedemora SK
8:02.48180
+3:18.19710
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)