Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora fjälltoppsloppet
2019-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 17
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
1:29:06.534560
76.7p
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:29:18.535790
+12.1130
76.6p
3
Tilda Östberg
IFK Mora SK
1:30:06.540570
+1:00.5910
75.9p
4
Saga Fältenhag
Högbo GIF
1:30:39.543890
+1:33.9230
75.4p
5
Ida Lundgren
IFK Umeå
1:30:54.545320
+1:47.10660
75.2p
6
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
1:31:05.546420
+1:58.11760
75.1p
7
Wilma Björkman
IFK Mora SK
1:32:09.552800
+3:02.18140
74.2p
8
Ella Georgsson
Högbo GIF
1:32:09.552820
+3:02.18160
74.2p
9
Märta Rosenberg
Duveds IF
1:32:46.556540
+3:39.21880
73.7p
10
Ebba Karlsson
Täby IS SK
1:32:58.557710
+3:51.23050
73.6p
11
Olivia Lavén
Täby IS SK
1:33:01.558020
+3:54.23360
73.5p
12
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
1:33:31.561020
+4:24.26360
73.2p
13
Elsa Wallin
Högbo GIF
1:35:08.570730
+6:01.36070
71.9p
14
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
1:35:16.571550
+6:09.36890
71.8p
15
Johanna Udras
Estonia
1:35:34.573310
+6:27.38650
71.6p
16
Anette Nilsen
Trondheim
1:35:50.574900
+6:43.40240
71.4p
17
Lisa Nystedt
Täby IS SK
1:35:59.575840
+6:52.41180
71.3p
18
Keidy Kaasiku
Estonia
1:36:21.578020
+7:14.43360
71.0p
19
Erika Österman
Häverödals SK
1:36:44.580330
+7:37.45670
70.8p
20
Wilma Johansson
Åsarna IK
1:36:44.580340
+7:37.45680
70.8p
21
Kaidy Kaasiku
Estonia
1:37:15.583470
+8:09.48810
70.4p
22
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
1:39:11.595030
+10:04.60370
69.0p
23
Ida Wasell
Järpens SK
1:40:42.604140
+11:35.69480
68.0p
24
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
1:41:00.605910
+11:53.71250
67.8p
25
Moa Backlund
Högbo GIF
1:42:35.615400
+13:28.80740
66.8p
26
Elin Vesterlund
Vännäs SK
1:43:10.618980
+14:04.84320
66.4p
27
Tilda Malmgren
Åsarna IK
1:44:28.626720
+15:21.92060
65.6p
28
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
1:47:00.641970
+17:54.107310
64.0p
29
Alva Sköld
Häverödals SK
1:47:32.645160
+18:26.110500
63.7p
30
Anna Jonsson
Duveds IF
1:47:41.646040
+18:34.111380
63.6p
31
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
1:48:09.648820
+19:02.114160
63.4p
32
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
1:49:30.656980
+20:24.122320
62.6p
33
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
1:50:15.661470
+21:09.126810
62.2p
34
Julia Löfström
Månkarbo IF
1:51:26.668590
+22:20.133930
61.5p
35
Signe Svensson
Järpens SK
1:52:00.671950
+22:53.137290
61.2p
36
Maja Eriksson
Högbo GIF
1:52:50.676930
+23:43.142270
60.8p
37
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
1:53:20.679940
+24:13.145280
60.5p
38
Hilda Lingman
Rehns BK
1:53:48.682750
+24:41.148090
60.2p
39
Emelie Englund
Bergeforsens SK
1:54:24.686300
+25:17.151640
59.9p
40
Tove Lundh
Bergeforsens SK
1:57:39.705810
+28:32.171150
58.3p
41
Ida Olaspers
Orsa SK
1:57:45.706430
+28:38.171770
58.2p
42
Linda-louise Köld
Medåkers IF
1:57:45.706470
+28:39.171810
58.2p
43
Minna Seger
Garphyttans IF
2:01:23.728260
+32:17.193600
56.5p
44
Elizabeth Ireland
British Nordic Ski Team
2:23:53.863220
+54:46.328560
47.8p
-
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Andrea Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Jenny Edin
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Gabriella Thors
Malungs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)