Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora fjälltoppsloppet
2019-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Johan Häggström
Piteå Elit SK
1:22:56.497500
91.9p
2
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:22:56.497510
+0
91.9p
3
Oeystein Ulekleiv
Norway
1:22:58.497730
+2.130
91.9p
4
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:23:02.498110
+6.510
91.8p
5
Björn Sandström
Piteå Elit SK
1:23:02.498180
+6.580
91.8p
6
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:23:02.498190
+6.590
91.8p
7
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:23:06.498580
+10.980
91.7p
8
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:23:08.498730
+12.1130
91.7p
9
Axel Ekström
IFK Mora SK
1:23:08.498770
+12.1170
91.7p
10
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:23:13.499230
+17.1630
91.6p
11
Tore Leren
Tolga IL
1:23:28.500790
+32.3190
91.4p
12
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
1:23:33.501270
+37.3670
91.3p
13
Filip Danielsson
SK Bore
1:23:48.502710
+52.5110
91.1p
14
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
1:23:49.502860
+53.5260
91.1p
15
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:23:51.503070
+55.5470
91.0p
16
Lars Gunnar Skjevdal
Tydal IL
1:24:41.508090
+1:45.10490
90.3p
17
Martin Bergström
IFK Umeå
1:25:01.510030
+2:05.12430
90.0p
18
Eric Rosjö
IFK Mora SK
1:25:02.510100
+2:06.12500
90.0p
19
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:25:17.511690
+2:21.14090
89.7p
20
Simon Hallström
Idre SK
1:25:31.513000
+2:35.15400
89.5p
21
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:25:39.513800
+2:43.16200
89.4p
22
Johannes Dale
Fett Skiklubb
1:25:45.514460
+2:49.16860
89.3p
23
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:26:40.519980
+3:44.22380
88.5p
24
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
1:26:41.520090
+3:45.22490
88.5p
25
Håvard Kne Galaaen
Röros IL
1:26:42.520100
+3:46.22500
88.5p
26
Jesper Nelin
Hestra IF
1:26:42.520160
+3:46.22560
88.5p
27
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:26:43.520230
+3:47.22630
88.5p
28
Peppe Femling
Högbo GIF
1:26:43.520270
+3:47.22670
88.5p
29
Lars Nelson
Åsarna IK
1:26:45.520400
+3:49.22800
88.4p
30
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
1:26:47.520660
+3:51.23060
88.4p
31
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:26:49.520890
+3:53.23290
88.4p
32
Oskar Olsson
Tullus Sg
1:26:57.521680
+4:01.24080
88.3p
33
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:27:07.522630
+4:11.25030
88.1p
34
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:27:23.524210
+4:27.26610
87.9p
35
Anton Lindblad
No Club
1:27:24.524370
+4:28.26770
87.9p
36
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:28:48.532790
+5:52.35190
86.7p
37
Martin Herbert
IFK Mora SK
1:29:04.534340
+6:08.36740
86.5p
38
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:29:10.534990
+6:14.37390
86.4p
39
Simen Heming Myhre
Norway
1:29:11.535030
+6:15.37430
86.4p
40
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
1:29:25.536450
+6:29.38850
86.2p
41
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:29:26.536560
+6:30.38960
86.1p
42
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:29:37.537640
+6:41.40040
86.0p
43
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:29:40.537970
+6:44.40370
85.9p
44
Endre Blikra
No Club
1:29:48.538790
+6:52.41190
85.8p
45
Jesper Abelsen Andreasen
No Club
1:30:26.542570
+7:30.44970
85.3p
46
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:30:27.542670
+7:31.45070
85.3p
47
Henrik Husdal
Bækkelagets SK
1:30:28.542730
+7:32.45130
85.3p
48
Ole Jacob Forsmo
Halsø IL
1:30:29.542810
+7:33.45210
85.3p
49
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:30:31.543020
+7:35.45420
85.3p
50
Vegar Horneberg Selnaes
Trondheim
1:30:41.544070
+7:45.46470
85.1p
51
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:30:46.544550
+7:50.46950
85.1p
52
Jonathan Engström
Borås SK
1:30:53.545200
+7:57.47600
85.0p
53
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
1:31:04.546380
+8:08.48780
84.8p
54
Fabian Alraun
FISCHER racing team
1:31:12.547130
+8:16.49530
84.7p
55
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:31:45.550420
+8:49.52820
84.3p
56
Geir Kristian Hoås
Norway
1:32:04.552340
+9:08.54740
84.0p
57
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:32:07.552630
+9:11.55030
84.0p
58
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:32:09.552810
+9:13.55210
84.0p
59
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:32:11.553040
+9:15.55440
83.9p
60
Carl Olander
IK Stern
1:32:11.553050
+9:15.55450
83.9p
61
Tobias Arvidsson
Lima IF
1:32:33.555220
+9:37.57620
83.6p
62
Gustav Aflodal
Offerdals SK
1:32:40.555990
+9:44.58390
83.5p
63
Daniel Södersten
Orsa SK
1:32:54.557330
+9:58.59730
83.4p
64
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:33:06.558520
+10:10.60920
83.2p
65
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:33:17.559620
+10:21.62020
83.1p
66
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:33:29.560840
+10:33.63240
82.9p
67
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:33:59.563880
+11:03.66280
82.5p
68
Dagur Benediktsson
Island
1:35:24.572310
+12:28.74710
81.5p
69
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:35:38.573750
+12:42.76150
81.3p
70
Jørn Troøyen
Strindheim IL
1:35:43.574230
+12:47.76630
81.2p
71
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:36:30.578900
+13:34.81300
80.7p
72
Anders Myrland
Byåsen IL
1:36:41.580010
+13:45.82410
80.5p
73
Oskar Olsson
IFK Mora SK
1:37:05.582480
+14:09.84880
80.2p
74
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:37:26.584520
+14:30.86920
80.0p
75
Jonas Bogen Øye
Byåsen IL
1:38:10.588950
+15:14.91350
79.5p
76
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:38:31.591070
+15:35.93470
79.2p
77
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:40:08.600760
+17:12.103160
78.1p
78
Jakob Jansson
Östersunds SK
1:40:11.601010
+17:15.103410
78.1p
79
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:40:56.605540
+18:00.107940
77.6p
80
Ola N Aas
Röros IL
1:42:52.617190
+19:56.119590
76.3p
81
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:45:03.630240
+22:07.132640
74.9p
82
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
1:45:47.634680
+22:51.137080
74.4p
83
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:54:19.685860
+31:23.188260
69.5p
84
Christopher Grindhaug Heming
Norway
1:57:24.704390
+34:28.206790
67.9p
-
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Alfred Buskqvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
-
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
-
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Henrik Fröjd
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
-
Magnar Kne Galaaen
Röros IL
23:59:59.8639800
-
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Hans Kristian Holmbro
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
Johan Hundseth
Viplast AS
23:59:59.8639800
-
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
John Leander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
Edvard Sundman
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Andreas Viker
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)