Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matsboloppet
2007-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Erik Eriksson
IFK Mora SK
19:47.118680
89.2p
2
H 21
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
19:51.119020
+3.240
88.9p
3
H 21
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
20:11.121020
+23.2240
87.0p
4
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
20:35.123430
+47.4650
84.8p
5
H 21
Anders Palmér
Ulricehamns IF
20:46.124560
+58.5780
83.8p
6
H 21
Olle Sjöström
Orsa SK
20:49.124840
+1:01.6060
83.6p
7
H 21
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
20:50.124950
+1:02.6170
83.5p
8
H 21
Niclas Jacobsson
IFK Mora SK
20:53.125240
+1:05.6460
83.3p
9
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
21:16.127570
+1:28.8790
81.3p
10
H 21
Ronnie Löf
Högbo AIK
21:18.127780
+1:31.9000
81.2p
11
H 21
Conny Brink
Reijmyre IF
21:20.127980
+1:33.9200
81.0p
12
H 20
Jon Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
21:37.129620
+1:49.10840
79.7p
13
H 21
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
21:41.130040
+1:53.11260
79.4p
14
H 20
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
21:42.130100
+1:54.11320
79.4p
15
H 21
Henrik Karlsson
Idre SK
21:53.131260
+2:05.12480
78.5p
16
H 21
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
21:58.131730
+2:10.12950
78.1p
17
H 20
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
22:00.131980
+2:13.13200
77.9p
18
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
22:00.131990
+2:13.13210
77.9p
19
D 21
Elin Ek
IFK Mora SK
22:01.132050
+2:13.13270
77.9p
20
H 20
Anders Backéus
Korsnäs IF SK
22:07.132690
+2:20.13910
77.4p
21
H 18
Mattias Nilsson
Falu IK
22:10.132960
+2:22.14180
77.2p
22
H 21
Jonas Svingen
Jäderfors SK
22:29.134850
+2:41.16070
75.9p
23
D 21
Maria Rydqvist
Östersunds SK
22:31.135090
+2:44.16310
75.7p
24
H 20
Calle Grape
Domnarvets GOIF
22:33.135240
+2:45.16460
75.6p
25
H 21
Ulf Jansson
Månkarbo IF
22:34.135330
+2:46.16550
75.6p
26
H 21
Tony Axelsson
Strömsbergs IF
22:40.135980
+2:53.17200
75.1p
27
H 18
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
22:42.136150
+2:54.17370
75.0p
28
H 21
Niklas Jonasson
Svegs IK
22:48.136710
+3:00.17930
74.6p
29
H 20
Martin Hederskog
Dala-Järna IK
22:52.137190
+3:05.18410
74.3p
30
H 21
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
23:02.138130
+3:14.19350
73.7p
31
H 21
David Engström
Orsa SK
23:08.138780
+3:21.20000
73.2p
32
H 18
Fredrik Lind
IFK Hedemora SK
23:09.138810
+3:21.20030
73.2p
33
H 18
Daniel Olsson
Falu IK
23:13.139270
+3:25.20490
72.9p
34
H 20
Jimmy Larsson
Edsbyns SK
23:18.139790
+3:31.21010
72.6p
35
H 20
David Lingfors
IF Hallby SOK
23:22.140130
+3:34.21350
72.4p
36
H 20
Erik Ohlström
IK Rex
23:24.140390
+3:37.21610
72.2p
37
H 21
Andreas Mathisen
Tunafors SK
23:26.140590
+3:39.21810
72.1p
38
H 21
Robert Stein
Grebo Smk
23:27.140670
+3:39.21890
72.0p
39
H 21
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
23:32.141140
+3:44.22360
71.7p
40
H 18
Kristian Dahlström
Åmåls OK
23:37.141680
+3:50.22900
71.4p
41
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:41.142040
+3:53.23260
71.2p
42
H 18
Johan Berlin
Knutby IF
23:54.143300
+4:06.24520
70.4p
43
H 21
FrançOis Tornier
Norrbärke SK
24:06.144520
+4:18.25740
69.7p
44
H 21
Per Israelsson
Norrbärke SK
24:19.145810
+4:31.27030
68.9p
45
H 21
Ola Jäderberg
Leksands SK
24:19.145850
+4:31.27070
68.9p
46
H 20
Henrik Bysell
Orsa SK
24:28.146710
+4:40.27930
68.4p
47
H 18
Johan Sonesson
Gagnefs IF
24:30.146980
+4:43.28200
68.3p
48
H 18
Hampus Ohlström
IK Rex
24:31.147060
+4:43.28280
68.2p
49
H 18
Alexander Westberg
Borås SK
24:32.147110
+4:44.28330
68.2p
50
H 21
Mikael Nilsson
Orsa SK
25:47.154640
+5:59.35860
64.2p
51
D 18
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
25:48.154720
+6:00.35940
64.1p
52
D 21
Emma Eriksson
Orsa SK
25:55.155400
+6:07.36620
63.8p
53
D 21
Maria Bergkvist
IFK Mora SK
26:22.158130
+6:34.39350
62.5p
54
D 21
Maria Malmin
Orsa SK
26:37.159640
+6:49.40860
61.8p
55
D 18
Angelica Edvardsson
IK Jarl Rättvik
26:49.160850
+7:01.42070
61.2p
56
H 18
Erik Nordkvist
Gagnefs IF
27:44.166370
+7:56.47590
58.8p
57
D 18
Sara Jobs
Sågmyra SK
28:07.168680
+8:20.49900
57.8p
58
D 20
Sandra Ragnarsson
Ställbergs IK
29:25.176410
+9:37.57630
54.9p
59
D 18
Malin Svensson
IK Vista
30:09.180830
+10:21.62050
53.3p
60
D 20
Elin Vedin
Selånger SOK
30:48.184720
+11:00.65940
52.0p
61
D 18
Hanna Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
31:25.188400
+11:37.69620
50.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
14:49.88850
2
H 16
Gustav Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:52.89100
+2.150
3
H 16
Simon Hallström
Idre SK
15:00.89960
+11.1010
4
H 15
Carl Quicklund
Östersunds SK
15:06.90530
+16.1580
5
H 16
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
15:07.90660
+18.1710
6
H 16
Adam Karlsson
Garphyttans IF
15:17.91640
+27.2690
7
H 16
Henrik Rosén
Månkarbo IF
15:22.92130
+32.3180
8
H 15
Oscar Kardin
Östersunds SK
15:23.92260
+34.3310
8
H 16
Jesper Nyström
Falu IK
15:23.92260
+34.3310
10
H 15
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
15:26.92560
+37.3610
11
H 15
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
15:38.93760
+49.4810
12
H 15
Karl-Johan Westberg
Borås SK
15:42.94180
+53.5230
13
H 16
Daniel Karlsson
Östersunds SK
15:44.94340
+54.5390
14
H 15
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
15:48.94770
+59.5820
15
H 15
Axel Svedlund
Norbergs SK
15:49.94800
+59.5850
16
H 15
Daniel Svensson
IFK Mora SK
15:49.94850
+1:00.5900
17
H 16
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
15:49.94860
+1:00.5910
18
H 15
Niklas Persson
Falu IK
15:50.94940
+1:00.5990
19
D 16
Maria Nordström
Gävle SK
15:56.95590
+1:07.6640
20
H 15
Jack Impola
Norbergs SK
16:04.96370
+1:15.7420
21
H 15
Peppe Femling
Högbo GOIF
16:11.97010
+1:21.8060
22
H 15
Linus Rapp
IFK Mora SK
16:11.97050
+1:22.8100
23
H 16
Per Wangel
Falu IK
16:16.97520
+1:26.8570
24
H 15
Bob Impola
Norbergs SK
16:32.99110
+1:42.10160
25
H 16
Theo Odenryd
Järbo IF
16:32.99140
+1:42.10190
26
H 16
Robert Ohlström
IK Rex
16:34.99340
+1:44.10390
26
H 16
Jens Friberg
Östersunds SK
16:34.99340
+1:44.10390
28
H 15
Mattias Berlin
Knutby IF
16:35.99460
+1:46.10510
29
H 16
David Spångberg
Östersunds SK
16:36.99540
+1:46.10590
30
H 16
Grälls Johan Kvarnström
IFK Hedemora SK
16:38.99710
+1:48.10760
31
D 15
Rebecka Forsberg
Malungs IF
16:39.99820
+1:49.10870
32
D 16
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
16:40.99920
+1:50.10970
33
H 16
Johannes Löfstrand
Årsunda IF
17:02.102110
+2:12.13160
34
H 16
Mattias Lindh
Älvdalens IF SK
17:03.102240
+2:13.13290
35
H 16
Victor Ericsson
IFK Hedemora SK
17:03.102270
+2:14.13320
36
H 15
Joakim Carlsson
Sundbybergs IK
17:12.103100
+2:22.14150
37
H 15
Daniel Karlkvist
Norbergs SK
17:13.103270
+2:24.14320
38
H 15
Olle Lindfors
Hägersta GF
17:16.103530
+2:26.14580
39
H 15
Johan Lindkvist
Storviks IF
17:20.103920
+2:30.14970
40
D 15
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
17:27.104640
+2:37.15690
41
H 15
Viktor Hedlund
Åshammars IK
17:30.104990
+2:41.16040
42
D 16
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:31.105080
+2:42.16130
43
H 15
Markus Björklund
Månkarbo IF
17:33.105210
+2:43.16260
44
D 16
Maria Nordström
Östersunds SK
17:33.105260
+2:44.16310
45
H 15
Viktor Hansson
Brohyttans IF
17:34.105310
+2:44.16360
46
H 15
Henrik Lindqvist
Årsunda IF
17:34.105380
+2:45.16430
47
D 15
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
17:37.105670
+2:48.16720
48
D 15
Lisa Dahl
Litsbygdens SK
17:40.105930
+2:50.16980
49
D 15
Jenny Landström
Malungs IF
17:41.106040
+2:51.17090
50
H 16
Jonas Larsson
Östersunds SK
17:49.106830
+2:59.17880
51
H 16
Magnus Björk
IK Rex
17:56.107510
+3:06.18560
52
H 15
Niklas Olsson
Älvdalens IF SK
17:57.107640
+3:07.18690
53
D 16
Malin Eriksson
Tierps IF
17:59.107830
+3:09.18880
54
H 15
Albin Eriksson
Månkarbo IF
18:02.108160
+3:13.19210
55
D 15
Viktoria Brink
Njutångers IF
18:04.108360
+3:15.19410
56
D 16
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
18:09.108850
+3:20.19900
57
D 15
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
18:11.109090
+3:22.20140
58
D 15
Julia Jansson
Månkarbo IF
18:17.109660
+3:28.20710
59
H 16
Markus Hederskog
Dala-Järna IK
18:21.110040
+3:31.21090
60
H 15
Pontus Nordström
Månkarbo IF
18:27.110600
+3:37.21650
61
H 15
Fredrik Carlsson
Sundbybergs IK
18:36.111510
+3:46.22560
62
D 15
Alicia Kallin
IFK Mora SK
18:37.111620
+3:47.22670
63
D 15
Matilda Sundbaum
Tierps IF
18:51.113050
+4:02.24100
64
D 16
Jessica Nilsson
Kvarnsvedens GOIF SK
18:53.113240
+4:03.24290
65
H 16
Tobias Ryberg
Leksands SK
18:53.113270
+4:04.24320
66
D 16
Evelin Hindrikes
Kvarnsvedens GOIF SK
18:57.113630
+4:07.24680
67
H 15
Oskar Rosenlund
IK Rex
19:03.114210
+4:13.25260
68
H 16
Emil Wuopio
Kvarnsvedens GOIF SK
19:06.114560
+4:17.25610
68
D 16
Maria Bois
Malungs IF
19:06.114560
+4:17.25610
70
D 16
Emma Bergman
Tierps IF
19:07.114620
+4:17.25670
71
D 16
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
19:10.114950
+4:21.26000
72
D 16
Andrea Åkerlund
Storviks IF
19:17.115690
+4:28.26740
73
H 15
Johan Montén
Domnarvets GOIF
19:20.115970
+4:31.27020
74
D 16
Ida Lindkvist
Skogspojkarnas OK
19:25.116420
+4:35.27470
75
D 16
Martina Hansson
Kvarnsvedens GOIF SK
19:27.116670
+4:38.27720
76
D 15
Linnéa Sjöström
IFK Hedemora SK
19:28.116720
+4:38.27770
77
D 15
Anneli Gezelius
Vansbro AIK SK
19:28.116780
+4:39.27830
78
D 15
Amanda Jackson
Åshammars IK
19:29.116810
+4:39.27860
79
H 15
Marcus Allerhed
IFK Mora SK
19:30.116960
+4:41.28010
80
D 16
Erika Oskarsson
Östersunds SK
19:40.117940
+4:50.28990
81
H 15
Martin Jonsson
IFK Hedemora SK
19:46.118590
+4:57.29640
82
D 15
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
19:54.119320
+5:04.30370
83
H 15
Andre Larsson
Svegs IK
19:55.119460
+5:06.30510
84
D 15
Emma Lundén
Tierps IF
20:11.121010
+5:21.32060
85
D 15
Johanna Sarenmark
Leksands SK
20:20.121990
+5:31.33040
86
H 15
Martin Nilsson
IFK Hedemora SK
20:27.122630
+5:37.33680
87
H 15
Erik Frost
IFK Mora SK
20:27.122670
+5:38.33720
88
D 15
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
20:56.125520
+6:06.36570
89
D 15
Erika Bygren
Njutångers IF
21:07.126620
+6:17.37670
90
D 15
Marie Spångmyr
IK Jarl Rättvik
21:09.126840
+6:19.37890
91
D 15
Petra Bladin
Åshammars IK
21:20.127930
+6:30.38980
92
D 15
Rebecka Heinrup
Sundbybergs IK
21:21.128080
+6:32.39130
93
D 15
Sofia Torstensson
Månkarbo IF
21:37.129660
+6:48.40710
94
D 15
Julia Thorsberg
IFK Hedemora SK
21:39.129810
+6:49.40860
95
D 15
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
22:25.134430
+7:35.45480
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
7:58.47720
2
H 14
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
8:09.48870
+11.1050
3
D 14
Emma Gustafson
Litsbygdens SK
8:25.50460
+27.2640
4
H 14
Viktor Forsblom
Falu IK
8:27.50690
+29.2870
5
D 14
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
8:28.50780
+30.2960
6
H 13
Simon Fors
Domnarvets GOIF
8:33.51270
+35.3450
7
H 13
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
8:39.51800
+40.3980
8
H 13
Anton Hedlund
Åshammars IK
8:47.52620
+49.4800
9
D 14
Jennifer Lindblom
Svegs IK
8:52.53190
+54.5370
10
D 13
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
8:55.53480
+57.5660
11
D 14
Felice Hedberg
Norbergs SK
8:56.53500
+57.5680
12
H 13
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
8:57.53680
+59.5860
13
H 14
Joakim Eriksson
Tierps IF
8:58.53740
+1:00.5920
14
H 14
Daniel Fakt
Bjursås IK
9:01.54060
+1:03.6240
15
D 14
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
9:02.54160
+1:04.6340
16
H 14
Oscar Syrjä
Korsnäs IF SK
9:06.54500
+1:07.6680
17
H 14
Patrik Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
9:07.54600
+1:08.6780
18
D 14
Erika Elfstrand
Njutångers IF
9:08.54780
+1:10.6960
19
D 14
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
9:10.54950
+1:12.7130
20
D 14
Sofie Svensson
IK Vista
9:12.55130
+1:14.7310
21
D 13
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:13.55220
+1:15.7400
22
D 14
Julia Forsmark
Rembo IK
9:19.55850
+1:21.8030
23
H 13
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
9:20.55960
+1:22.8140
24
H 14
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
9:25.56420
+1:27.8600
25
D 14
Agnes Andersson
Norbergs SK
9:27.56660
+1:29.8840
26
H 13
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
9:28.56750
+1:30.8930
27
D 13
Sara Lindberg
Älvdalens IF SK
9:33.57290
+1:35.9470
28
D 14
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
9:34.57320
+1:36.9500
29
D 14
Erika Eriksson
Stöde IF
9:34.57340
+1:36.9520
30
D 13
Elina Loman
IK Jarl Rättvik
9:35.57490
+1:37.9670
31
D 13
Linnéa Björn
Norbergs SK
9:38.57750
+1:40.9930
32
D 13
Lina Jackson
Åshammars IK
9:39.57890
+1:41.10070
33
D 13
Ida Nilsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:44.58320
+1:46.10500
34
H 13
Torgny Palm
Dala-Järna IK
9:45.58410
+1:46.10590
35
D 14
Emma Ahlstrand
Norbergs SK
9:46.58510
+1:47.10690
36
D 14
Julia Svan
Vansbro AIK SK
9:49.58830
+1:51.11010
37
H 13
Viktor Svedlund
Norbergs SK
9:49.58840
+1:51.11020
38
H 13
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
9:50.58930
+1:52.11110
39
H 13
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
9:52.59150
+1:54.11330
40
H 14
Oskar Yvell
Kvarnsvedens GOIF SK
9:56.59540
+1:58.11720
41
D 14
Sofia Rylander
IFK Mora SK
9:57.59630
+1:59.11810
42
H 13
Viktor Ranerfors
Rembo IK
10:03.60210
+2:04.12390
43
D 13
Linnea Eriksson
Rembo IK
10:04.60390
+2:06.12570
43
D 13
Caroline Eriksson
Korsnäs IF SK
10:04.60390
+2:06.12570
45
H 14
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
10:05.60450
+2:07.12630
46
D 13
Frida Karlsson
Garphyttans IF
10:06.60540
+2:08.12720
47
D 14
Madeleine Bohlin
Svegs IK
10:11.61010
+2:12.13190
48
D 13
Kristin Persson
Hedesunda IF
10:13.61230
+2:15.13410
49
D 13
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
10:16.61580
+2:18.13760
50
D 14
Lina Lång
Domnarvets GOIF
10:17.61600
+2:18.13780
51
D 14
Amanda Jansson
Månkarbo IF
10:18.61730
+2:20.13910
52
D 13
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
10:20.61970
+2:22.14150
53
D 14
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
10:22.62170
+2:24.14350
54
D 13
Frida Englund Öhman
Tierps IF
10:25.62460
+2:27.14640
55
H 13
Martin Kallin
IFK Mora SK
10:26.62510
+2:27.14690
56
H 13
Oskar Lundqvist
Garphyttans IF
10:26.62560
+2:28.14740
57
D 13
Rebecca Kastemyr
Månkarbo IF
10:31.63080
+2:33.15260
58
D 14
Karin Bergman
Svegs IK
10:41.64000
+2:42.16180
59
D 13
Linnéa Hagström
Älvdalens IF SK
10:44.64380
+2:46.16560
60
D 14
Frida Persson
Nässjö SF
10:45.64430
+2:47.16610
61
H 13
Anton Vöks
IFK Grängesberg SK
10:46.64520
+2:48.16700
62
D 13
Anna Dyvik
Leksands SK
10:50.64930
+2:52.17110
63
H 13
Jonathan Höjlind
IFK Mora SK
11:02.66190
+3:04.18370
64
H 13
Leo Larsen
Sundbybergs IK
11:07.66690
+3:09.18870
65
D 14
Nina Kristiansson
Idre SK
11:10.66960
+3:12.19140
66
D 13
Hannah Björnlinger
IK Vista
11:11.67030
+3:13.19210
67
H 13
Gustav Wuopio
Kvarnsvedens GOIF SK
11:51.71080
+3:53.23260
68
D 13
Ida Torstensson
Månkarbo IF
11:57.71600
+3:58.23780
69
D 13
Hilma Spik
Leksands SK
12:38.75710
+4:39.27890
70
D 13
Emma Ryberg
Leksands SK
14:07.84650
+6:09.36830
2.2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 11
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
7:41.46060
2
H 12
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
7:54.47310
+12.1150
3
H 12
David Hedman
Korsnäs IF SK
7:56.47580
+15.1420
4
H 12
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
7:58.47710
+16.1550
5
H 12
Erik Persson
Nässjö SF
8:08.48720
+26.2560
6
H 11
Jakob Jansson
Månkarbo IF
8:08.48760
+27.2600
7
D 12
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:21.50040
+39.3880
8
D 11
Jennifer Forsmark
Rembo IK
8:28.50780
+47.4620
9
H 12
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
8:30.50990
+49.4830
10
D 12
Lina Norin
Älvdalens IF SK
8:35.51410
+53.5250
11
H 11
Elias Dahl
Offerdals SK
8:38.51780
+57.5620
12
H 11
Gustav Nilsson
Njutångers IF
8:45.52450
+1:03.6290
12
H 11
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
8:45.52450
+1:03.6290
14
H 12
Mats Hases
IFK Hedemora SK
8:46.52540
+1:04.6380
15
H 11
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
8:49.52810
+1:07.6650
16
D 12
Olivia Hansson
Brohyttans IF
8:49.52840
+1:07.6680
17
H 11
Nils Augustsson
IFK Mora SK
8:49.52890
+1:08.6730
18
D 11
Mathilda Björn
Norbergs SK
8:50.52940
+1:08.6780
19
H 12
Martin Fakt
Bjursås IK
8:52.53100
+1:10.6940
20
D 11
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
8:57.53630
+1:15.7470
21
H 11
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
8:57.53660
+1:16.7500
22
H 11
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
8:57.53670
+1:16.7510
23
D 12
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
8:58.53790
+1:17.7630
24
H 12
Henrik Syrjä
Korsnäs IF SK
9:01.54060
+1:20.7900
25
D 12
Johanna Bergman
Svegs IK
9:05.54420
+1:23.8260
26
D 12
Malin Jansson
IK Rex
9:05.54430
+1:23.8270
27
D 11
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
9:06.54540
+1:24.8380
28
D 12
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
9:07.54610
+1:25.8450
29
D 11
Selma Engström
Hedesunda IF
9:10.54960
+1:29.8800
30
H 12
Johannes Bladin
Åshammars IK
9:18.55720
+1:36.9560
31
D 11
Karin Björnlinger
IK Vista
9:18.55730
+1:36.9570
32
H 12
Henrik Jonasson
Älvdalens IF SK
9:19.55840
+1:37.9680
33
D 12
Sanna Lindblom
Svegs IK
9:25.56460
+1:44.10300
34
D 11
Ellen Sarenmark
Leksands SK
9:25.56470
+1:44.10310
35
D 11
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
9:26.56550
+1:44.10390
36
D 11
Sara Wadman
IFK Mora SK
9:27.56690
+1:46.10530
37
D 12
Erika Mickelson
Rembo IK
9:29.56820
+1:47.10660
38
D 12
Maria Andersson
IFK Grängesberg SK
9:35.57460
+1:54.11300
39
D 12
Julia Sjödin
Njutångers IF
9:36.57540
+1:54.11380
40
D 11
Elin Peterson
Älvdalens IF SK
9:42.58150
+2:00.11990
41
H 11
Fredrik Bergstrand
IFK Grängesberg SK
9:58.59700
+2:16.13540
42
D 12
Sonja Palm
Dala-Järna IK
10:00.59960
+2:19.13800
43
H 11
Emil Grund Stålvinge
IFK Hedemora SK
10:00.59970
+2:19.13810
44
H 11
Simon Eriksson
Korsnäs IF SK
10:03.60260
+2:22.14100
45
D 11
Anna Lång
Domnarvets GOIF
10:06.60580
+2:25.14420
46
D 12
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
10:09.60840
+2:27.14680
47
D 12
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
10:16.61590
+2:35.15430
48
H 11
Linus Englund Öhman
Tierps IF
10:19.61840
+2:37.15680
49
H 11
August Spik
Leksands SK
10:21.62010
+2:39.15850
50
H 11
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
10:36.63560
+2:55.17400
51
D 12
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
10:37.63650
+2:55.17490
52
D 11
Johanna Olsson
Hedesunda IF
10:43.64230
+3:01.18070
53
D 12
Julia Seger
Sundbybergs IK
10:46.64560
+3:05.18400
54
D 11
Sara Östling
Svegs IK
10:47.64600
+3:05.18440
55
D 11
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
10:52.65170
+3:11.19010
56
H 12
Jens Persson
Älvdalens IF SK
11:04.66360
+3:23.20200
57
D 11
Lina Åslund
Hedesunda IF
12:57.77660
+5:16.31500
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
6:58.41710
2
H 10
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:02.42170
+4.360
3
H 10
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
7:02.42190
+4.380
4
H 10
Hugo Jacobsson
Rembo IK
7:04.42370
+6.560
5
H 10
Andre Andersson
IFK Grängesberg SK
7:30.44980
+32.3170
6
H 10
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
7:36.45590
+38.3780
7
D 10
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
7:37.45660
+39.3850
8
D 9
Johanna Sömskar
Norbergs SK
7:47.46600
+48.4790
9
H 9
Adam Persson
Nässjö SF
7:47.46620
+49.4810
10
D 9
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:53.47290
+55.5480
11
H 9
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
8:01.48020
+1:03.6210
12
H 10
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
8:05.48470
+1:07.6660
13
H 10
Niclas Samuelsson
IFK Hedemora SK
8:07.48610
+1:09.6800
14
D 10
Lovisa Igelström
IFK Hedemora SK
8:09.48810
+1:11.7000
15
D 9
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
8:14.49350
+1:16.7540
16
H 9
Byron Palm
Dala-Järna IK
8:25.50450
+1:27.8640
17
H 9
Isak Augustsson
IFK Mora SK
8:28.50710
+1:30.8900
18
D 9
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:36.51550
+1:38.9740
19
D 10
Sandra Persson
Älvdalens IF SK
8:40.51910
+1:42.10100
20
D 9
Alma Sarenmark
Leksands SK
8:41.52010
+1:43.10200
21
D 9
Sophia Björnlinger
IK Vista
8:45.52410
+1:47.10600
22
D 9
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
8:56.53530
+1:58.11720
23
H 10
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
9:01.54070
+2:03.12260
24
D 10
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
9:37.57690
+2:39.15880
25
D 10
Frida Persson
Älvdalens IF SK
9:39.57830
+2:41.16020
26
H 9
Lukas Spik
Leksands SK
9:52.59150
+2:54.17340
27
D 10
Jessica Johansson
Korsnäs IF SK
9:56.59500
+2:57.17690
28
D 9
Julia Larsson
Domnarvets GOIF
10:01.60090
+3:03.18280
29
D 9
Stålvinge Matilda Grund
IFK Hedemora SK
12:29.74860
+5:31.33050
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)