Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet Motion
2019-08-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
16km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sebastian Jansson
Sälens IF
40:27.242600
68.7p
2
Gabriel Norder
IF Rigor
42:50.256900
+2:23.14200
64.9p
3
Aniol Borrell
FCEH
42:54.257300
+2:27.14600
64.8p
4
Roc Vilaró
FECH
42:55.257400
+2:28.14700
64.8p
5
Niclas Lund
Alliansloppets SK
43:45.262400
+3:18.19700
63.5p
6
Mats Efraimsson
Malungs IF
46:12.277100
+5:45.34400
60.2p
7
Emils Zakis
CSC B.I.L.
46:40.279900
+6:13.37200
59.6p
8
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
48:37.291600
+8:10.48900
57.2p
9
Stefan Jansson
No Club
51:08.306700
+10:41.64000
54.4p
10
Daniel Olsson
Garphyttans if
52:27.314600
+12:00.71900
53.0p
11
Peter Johansson
Gkn Aerospace FF
53:42.322100
+13:15.79400
51.8p
12
Mattias Forssén
Brännö
53:44.322300
+13:17.79600
51.7p
13
Ingemar Elefant
CK Kräftskivan
53:55.323400
+13:28.80700
51.5p
14
Per Kristoffersson
Team Lingmerths
54:11.325000
+13:44.82300
51.3p
15
Morgan Pettersson
Kristinehamns OK
54:23.326200
+13:56.83500
51.1p
16
Mikael Collby
No Club
54:42.328100
+14:15.85400
50.8p
17
Martin Rosendahl
No Club
54:51.329000
+14:24.86300
50.7p
18
Per Skoglund
Gripen Trollhättan
55:44.334300
+15:17.91600
49.9p
19
Per Aronsson
Team Lingmerths
55:50.334900
+15:23.92200
49.8p
20
Henry Edlund
Gammla Roddare Vänersborg
55:51.335000
+15:24.92300
49.8p
21
Hans Aderum
3CT
56:13.337200
+15:46.94500
49.4p
22
David Skott
Team Lingmerths
56:17.337600
+15:50.94900
49.4p
23
Sven-Erik Johansson
Hestrafors
58:46.352500
+18:19.109800
47.3p
24
Magnus Lundberg
Längdligan
59:43.358200
+19:16.115500
46.5p
25
Marcos Lejerstedt
No Club
1:00:04.360300
+19:37.117600
46.3p
26
Mats Erkki
No Club
1:00:19.361800
+19:52.119100
46.1p
27
Fredrik Werner
No Club
1:00:22.362100
+19:55.119400
46.0p
28
David Ramm
No club
1:00:39.363800
+20:12.121100
45.8p
29
Jussi Santonen
OK Landehof
1:00:45.364400
+20:18.121700
45.7p
30
kent eriksson
Tibro MK
1:00:58.365700
+20:31.123000
45.6p
31
Per Lindqvist
Gkn Aerospace FF
1:01:13.367200
+20:46.124500
45.4p
32
Mats Hultman
Team Lingmerths
1:01:29.368800
+21:02.126100
45.2p
33
Jimmie Eriksson
Team Armkramp
1:01:30.368900
+21:03.126200
45.2p
34
Arne Lund
Trollhättans SOK
1:01:46.370500
+21:19.127800
45.0p
35
Anders Ericsson
Team Lingmerths
1:02:00.371900
+21:33.129200
44.8p
36
Bengt Collby
No Club
1:02:09.372800
+21:42.130100
44.7p
37
Magnus Dahlgren
No Club
1:03:25.380400
+22:58.137700
43.8p
38
Håkan Colliander
Team Lingmerths
1:03:28.380700
+23:01.138000
43.8p
39
jörgen wickelgren
Trollhättan HC
1:03:38.381700
+23:11.139000
43.7p
40
Joakim Löfqvist
Team Lingmerths
1:03:42.382100
+23:15.139400
43.6p
41
Conny Berglund
Team Lingmerths
1:04:00.383900
+23:33.141200
43.4p
42
Oliver Olofsson
3CT
1:04:55.389400
+24:28.146700
42.8p
43
Stefan Mogel
Hammarby IF SF
1:05:26.392500
+24:59.149800
42.5p
44
Simen Karlsen
Gården Bootcamp
1:05:54.395300
+25:27.152600
42.2p
45
Lennart Tång
Gkn Aerospace FF
1:05:56.395500
+25:29.152800
42.2p
46
Noel Alsin
Åmåls OK
1:06:23.398200
+25:56.155500
41.9p
47
Marcus Andersson
Gkn Aerospace FF
1:06:41.400000
+26:14.157300
41.7p
48
Martin Franzén
Team Lingmerths
1:06:55.401400
+26:28.158700
41.5p
49
Per Eriksson
Bröderna Brandt Bil AB
1:08:48.412700
+28:21.170000
40.4p
50
Tommy Bengtsson
Ringhals IF
1:09:18.415700
+28:51.173000
40.1p
51
Jonas Zell
No Club
1:09:20.415900
+28:53.173200
40.1p
52
Jonas Fyhr
No Club
1:10:55.425400
+30:28.182700
39.2p
53
Christian Hultberg
Trollhättan BoIS
1:11:06.426500
+30:39.183800
39.1p
54
Gunnar Nelson
Uddevalla SK
1:11:16.427500
+30:49.184800
39.0p
55
Christopher Brandt
Team Lingmerths
1:12:08.432700
+31:41.190000
38.5p
56
Stig Nyberg
No Club
1:14:53.449200
+34:26.206500
37.1p
57
Jan Erik Bäckström
OK Alehof
1:18:13.469200
+37:46.226500
35.5p
58
Joakim Andersson
GKN Aerospace FF
1:18:14.469300
+37:47.226600
35.5p
59
Stefan Smith
GKN Aerospace FF
1:19:05.474400
+38:38.231700
35.1p
60
Peter Emilsson
Team Lingmerths
1:24:41.508000
+44:14.265300
32.8p
61
Hans-Olof Hult
No Club
1:33:30.560900
+53:03.318200
29.7p
62
Bertram Winsløw-Lydeking
København SK
1:42:12.613100
+1:01:45.370400
27.2p
63
Martin Andersson
Skoftebyns IF
1:47:05.642400
+1:06:38.399700
26.0p
-
Magnus Lindberg
Premiere
23:59:59.8639800
-
Anders Wikman
Trollhättan BoIS
23:59:59.8639800
-
Mats Jansson
No Club
23:59:59.8639800
-
Mattias Timan
Borås bandy
23:59:59.8639800
-
Mats Johansson
Team Lingmerths
23:59:59.8639800
-
Erik Hallberg
Team Lingmerths
23:59:59.8639800
-
Mika Tegelberg
Trestad Padel Club
23:59:59.8639800
-
Bo Bobbo Larsson
Team Lingmerths
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)