Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ösk Skidan 1
2009-11-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil
1
H 21
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
21:38.129790
87.5p
2
H 21
Thobias Fredriksson
Axa SC
21:39.129820
+0
87.5p
3
H 21
Jesper Modin
Piteå Elit SK
21:40.129930
+1.40
87.4p
4
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
21:41.130060
+2.170
87.3p
5
H 21
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
22:19.133850
+40.3960
84.8p
6
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
22:20.133900
+41.4010
84.7p
7
H 21
Torstein Stenersen
Tullus Sg
22:20.133930
+41.4040
84.7p
8
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
22:30.134930
+51.5040
84.1p
9
H 21
Christian Bache
Tullus Sg
22:35.135430
+56.5540
83.8p
10
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
22:46.136560
+1:07.6670
83.0p
11
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
22:53.137240
+1:14.7350
82.6p
12
H 21
Oscar Quicklund
Östersunds SK
22:57.137650
+1:18.7760
82.4p
13
H 21
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
23:10.138990
+1:32.9100
81.6p
14
H 21
Björn Gund
Åsarna IK
23:32.141170
+1:53.11280
80.3p
15
H 21
Espen Forsell
Tullus Sg
23:36.141550
+1:57.11660
80.1p
16
H 21
André Jonsson
Vertex Fjällsportklubb
23:38.141790
+2:00.11900
79.9p
17
H 21
Markus Hansson
Åsarna IK
23:43.142200
+2:04.12310
79.7p
18
H 18
Elias Alvebro
Häggenås SK
23:44.142380
+2:05.12490
79.6p
19
H 18
Victor Agestam
Tullus Sg
23:45.142400
+2:06.12510
79.6p
20
H 21
Henrik Forsberg
Tullus Sg
23:59.143840
+2:20.13950
78.8p
21
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
23:59.143890
+2:21.14000
78.7p
22
H 21
Erik Berglund
Lycksele IF
24:02.144180
+2:23.14290
78.6p
23
H 18
Daniel Gustavsson
Tullus Sg
24:14.145350
+2:35.15460
77.9p
24
H 21
Knut Joramo
Tullus Sg
24:29.146870
+2:50.16980
77.1p
25
D 21
Britta Norberg
Sollefteå SK
24:47.148670
+3:08.18780
76.1p
26
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
24:49.148870
+3:10.18980
76.0p
27
D 21
Mia Eriksson
Väsby SK
25:14.151370
+3:35.21480
74.8p
28
D 21
Therese Svensson
Järpens SK
25:16.151560
+3:37.21670
74.7p
29
H 18
Mattias Bångman
Offerdals SK
25:16.151570
+3:37.21680
74.7p
30
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
25:16.151580
+3:37.21690
74.6p
31
H 18
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
25:37.153610
+3:58.23720
73.6p
32
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
25:53.155210
+4:14.25320
72.9p
33
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
25:53.155280
+4:14.25390
72.8p
34
D 21
Hanna Seppas
Eksjö SOK
25:59.155890
+4:21.26000
72.5p
35
H 21
Johan Andersson
Club Ski & Run
26:14.157340
+4:35.27450
71.9p
36
H 18
Nils Persson
Östersunds SK
26:29.158820
+4:50.28930
71.2p
37
D 21
Maria Rydqvist
Östersunds SK
26:37.159680
+4:58.29790
70.8p
38
H 20
Erik Johansson
Tranemo IF
26:52.161110
+5:13.31220
70.1p
39
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
26:56.161550
+5:17.31660
70.0p
40
D 21
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
27:19.163830
+5:40.33940
69.0p
41
H 18
Julius Wermelin
Tullus Sg
27:23.164200
+5:44.34310
68.8p
42
D 21
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
27:34.165350
+5:55.35460
68.3p
43
D 21
Julia Limby
Åsarna IK
28:11.169040
+6:32.39150
66.8p
44
H 20
Mattias Johansson
Östersunds SK
29:01.174040
+7:22.44150
64.8p
45
D 21
Lisa Lindholm
Åsarna IK
29:12.175160
+7:33.45270
64.4p
46
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
30:32.183120
+8:53.53230
61.6p
5km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Emil Svensson
Östersunds SK
12:22.74140
2
H 16
Olle Olsson
Tullus Sg
12:32.75150
+10.910
3
H 16
Olle Jonsson
Duveds IF
12:33.75270
+11.1030
4
H 16
Hannes Stenström
Järpens SK
12:34.75340
+12.1100
5
D 20
Eva Johansson
Linköpings SK
13:11.79090
+49.4850
59.7p
6
D 16
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
13:13.79240
+51.5000
7
H 16
Erik Andersson
Häggenås SK
13:14.79370
+52.5130
8
D 20
Frida Hallquist
Åsarna IK
13:22.80110
+59.5870
58.9p
9
D 20
Petra Nilsson
Åsarna IK
13:23.80200
+1:00.5960
58.8p
10
D 18
Lina Karlsson
Östersunds SK
13:28.80790
+1:06.6550
58.3p
11
D 20
Moa Ullén
Hammerdal IF
13:32.81130
+1:09.6890
58.1p
12
H 16
Torben Svensson
Järpens SK
13:35.81450
+1:13.7210
13
H 16
Emil Persson
Östersunds SK
13:39.81830
+1:16.7590
14
H 16
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
14:01.84060
+1:39.9820
15
D 16
Hedda Bångman
Offerdals SK
14:18.85780
+1:56.11540
16
H 16
Martin Emilsson
Offerdals SK
14:19.85800
+1:56.11560
17
H 16
Johan Zakrisson
Bodens SK
14:25.86480
+2:03.12240
18
D 16
Julia Johansson
Duveds IF
14:27.86610
+2:04.12370
19
H 16
Pontus Millestu
Utrikes SK
14:28.86770
+2:06.12530
20
D 16
Moa Lönneborg
Östersunds SK
14:30.86910
+2:07.12670
21
D 16
Matilda Andersson
Häggenås SK
14:41.88090
+2:19.13850
22
H 16
Zebastian Modin
Östersunds SK
14:47.88630
+2:24.14390
23
D 16
Frida Andersson
Östersunds SK
15:04.90380
+2:42.16140
24
D 16
Frida Gustavsson
Tullus Sg
15:55.95420
+3:32.21180
25
D 18
Josefin Dahlsten
Hede SK
16:13.97200
+3:50.22960
47.8p
26
D 16
Lina Fastesson
Östersunds SK
17:21.104030
+4:58.29790
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)