Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet distans
2019-11-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andreas Fjorden Ree
Norway
25:09.150850
87.6p
2
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
25:27.152680
+18.1730
86.6p
3
Emil Danielsson
Högbo GIF
25:48.154750
+39.3800
85.6p
4
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
25:57.155620
+47.4670
85.1p
5
Axel Werner
IK Stern
25:57.155640
+47.4690
85.1p
6
Martin Mickels
Bålsta SK
26:07.156640
+57.5690
84.6p
7
Nikolai Solem Eiterjord
Innstrandens IL
26:07.156670
+58.5720
84.6p
8
Preben Horven
Bossmo Ytteren IL
26:17.157660
+1:08.6710
84.1p
9
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
26:22.158130
+1:12.7180
83.9p
10
Måns Skoglund
Täby IS SK
26:23.158280
+1:14.7330
83.8p
11
Magnus Thorstensen
Strindheim IL
26:27.158680
+1:18.7730
83.7p
12
Truls Gisselman
Rehns BK
26:30.158970
+1:21.8020
83.5p
13
Even Solem Michelsen
Byåsen IL
26:35.159450
+1:26.8500
83.3p
14
Ole Andreas Brækken
Byåsen IL
26:35.159490
+1:26.8540
83.3p
15
Edvin Ingebrigtsen
Bratsberg IL
26:39.159840
+1:29.8890
83.1p
16
Odin Unsgård
Leik IL
26:39.159850
+1:30.8900
83.1p
17
Joel Ernstsson
Rehns BK
26:43.160270
+1:34.9320
82.9p
18
Kristoffer Jullum Fiskvik
Stjørdals-Blink, IL
26:44.160300
+1:34.9350
82.9p
19
Petter Dahl
IF Strategen
26:55.161480
+1:46.10530
82.3p
20
Sivert Tjelle Wulff
Buvik IL
26:56.161500
+1:46.10550
82.3p
21
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
27:03.162230
+1:53.11280
82.0p
22
Haakon Groendalen
Drøbak-frogn IL
27:06.162540
+1:56.11590
81.9p
23
John Ivar Karlsen
Melbo IL
27:07.162620
+1:57.11670
81.8p
23
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
27:07.162620
+1:57.11670
81.8p
25
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
27:09.162870
+2:00.11920
81.7p
26
Sander Stoeren Kjelstad
Spkl
27:09.162880
+2:00.11930
81.7p
27
Jakob Saeter Verdenius
Tolga IL
27:15.163400
+2:05.12450
81.5p
28
Even Opland
Leik IL
27:17.163640
+2:07.12690
81.4p
29
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
27:18.163720
+2:08.12770
81.3p
30
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
27:23.164240
+2:13.13290
81.1p
31
August Bertheussen Falkanger
Byåsen IL
27:31.165050
+2:22.14100
80.7p
32
Anton Karlsson
Tanums IF
27:32.165150
+2:23.14200
80.7p
33
Filip Borgström
IF Strategen
27:34.165320
+2:24.14370
80.6p
34
Benjamin Terent
Rehns BK
27:40.165970
+2:31.15020
80.3p
35
Joergen Schjoelberg
Tynset IL
27:44.166380
+2:35.15430
80.1p
36
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
27:46.166590
+2:37.15640
80.1p
37
Albin Augustsson
Källbottens IK
27:47.166660
+2:38.15710
80.0p
38
Joerg Johansen Rye
Byneset IL
28:02.168140
+2:52.17190
79.4p
39
Melker Nordgren
Falu IK
28:03.168280
+2:54.17330
79.3p
40
Birk Blomqvist
Rehns BK
28:08.168720
+2:58.17770
79.1p
41
Oskar Algotsson
Åsarna IK
28:11.169060
+3:02.18110
79.0p
42
Love Kreij
IF Strategen
28:16.169530
+3:06.18580
78.8p
43
Andreas Toeraasen
Oeyen Folldal IF
28:19.169880
+3:10.18930
78.6p
44
Albin Berger
Domnarvets GOIF
28:21.170070
+3:12.19120
78.6p
45
David Sjöberg
Gimo IF SK
28:24.170330
+3:14.19380
78.5p
46
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
28:35.171470
+3:26.20520
78.0p
47
Joel Andersson
IFK Mora SK
28:35.171490
+3:26.20540
78.0p
48
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
28:37.171680
+3:28.20730
77.9p
49
Andreas Elvseth
Offerdals SK
28:41.172060
+3:32.21110
77.7p
50
Jørgen Slind
Selbu IL
28:43.172270
+3:34.21320
77.7p
51
Eric Westberg
SK Bore
28:46.172520
+3:36.21570
77.6p
52
Erik Bryne
Sunne SLF
28:51.173040
+3:41.22090
77.3p
53
Emil Hagström
Garphyttans IF
28:52.173190
+3:43.22240
77.3p
54
John Hermansson
IFK Mora SK
28:54.173360
+3:45.22410
77.2p
55
Alexander Thudeen
Sya SK
28:55.173420
+3:45.22470
77.2p
56
Albin Gezelius
IFK Mora SK
29:02.174120
+3:52.23170
76.9p
57
Sven Leander
Åsarna IK
29:04.174370
+3:55.23420
76.8p
58
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
29:06.174550
+3:57.23600
76.7p
59
Joel Jänes
Stockviks SF
29:08.174720
+3:58.23770
76.7p
60
William Fuglem
Utleira IL
29:11.175020
+4:01.24070
76.5p
61
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
29:17.175690
+4:08.24740
76.3p
62
Zolbayar Otgonlkhagva
Bulgan Province
29:20.175970
+4:11.25020
76.2p
62
Sander Lillebudal
Leik IL
29:20.175970
+4:11.25020
76.2p
64
Markus Almgren
IFK Mora SK
29:20.175990
+4:11.25040
76.2p
65
Kalle Georgsson
Högbo GIF
29:22.176140
+4:12.25190
76.1p
66
Per Jutterström
IFK Mora SK
29:27.176690
+4:18.25740
75.9p
67
Markus Melén
Falu IK
29:30.176910
+4:20.25960
75.8p
68
Leo Svahn
Östersunds SK
29:40.177920
+4:30.26970
75.4p
69
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
29:43.178230
+4:33.27280
75.3p
70
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
29:45.178440
+4:35.27490
75.2p
71
Axel Erixson
Grava SK
29:47.178610
+4:37.27660
75.1p
72
James Slimon
Highland Nordic
29:48.178790
+4:39.27840
75.1p
73
Jon Oscarsson
Ås IF
29:50.178900
+4:40.27950
75.0p
74
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
29:53.179290
+4:44.28340
74.9p
75
Stian Lillebudal
Leik IL
29:58.179770
+4:49.28820
74.7p
76
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
30:03.180230
+4:53.29280
74.5p
77
Joel Björnlinger
IK Vista
30:06.180500
+4:56.29550
74.4p
78
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
30:17.181690
+5:08.30740
74.0p
79
Jon Visser
RW Rottemeren And Wsv Ramsau
30:21.182060
+5:12.31110
73.8p
80
Tor Vincent
Sätra IF
30:27.182610
+5:17.31660
73.6p
81
Arve Lignell
Lucksta IF
30:41.184000
+5:31.33050
73.1p
82
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
30:53.185230
+5:43.34280
72.7p
83
Seth Gustafsson
Grava SK
30:59.185880
+5:50.34930
72.4p
84
Andreas Albinsson
SK Bore
31:15.187460
+6:06.36510
71.9p
85
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
31:17.187610
+6:07.36660
71.8p
86
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
31:22.188170
+6:13.37220
71.6p
87
Adrian Bakken Berg
Leik IL
31:46.190530
+6:36.39580
70.8p
88
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
32:18.193770
+7:09.42820
69.7p
89
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
32:25.194430
+7:15.43480
69.5p
90
Khongor Tuv Batsukh
Province
32:32.195190
+7:23.44240
69.3p
91
Anton Henriksson
Rehns BK
33:34.201340
+8:24.50390
67.3p
92
Titus Clark
Wessex Biathlon And Nordic Ski
34:08.204780
+8:59.53830
66.3p
93
Tristan Park Marshall
London Hyde XC Ski Club
34:26.206500
+9:16.55550
65.8p
94
Samuel Bojarski
London Region Nordic Ski Club
35:26.212520
+10:16.61570
64.0p
95
Jackson Hofer
Falu IK
38:36.231570
+13:27.80620
59.1p
-
Albin Blomberg
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Sebastian Roed Feragen
Tynset IL
23:59:59.8639800
-
Örjan Moseng
Röros IL
23:59:59.8639800
-
Jakob Danielsson
Isafjördur
23:59:59.8639800
-
William Karlsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Persson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Johansen Olve Rye
Byneset IL
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)