Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Ski Marathon
2020-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Holmberg
Lager 157
1:39:44.598300
89.6p
2
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:43:27.620600
+3:43.22200
86.0p
3
Sivert Halfdan Bergan
Larvik Ski
1:43:28.620700
+3:44.22300
85.9p
4
Anton Elvseth
Offerdals SK
1:43:32.621100
+3:48.22700
85.9p
5
Olle Olsson Bad
Hallens SK
1:44:02.624100
+4:18.25700
85.4p
6
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:45:11.631000
+5:27.32600
84.4p
7
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:45:50.634900
+6:06.36500
83.8p
8
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:47:00.641900
+7:16.43500
82.8p
9
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:47:15.643400
+7:31.45000
82.5p
10
Olof Roos
Östersunds SK
1:47:52.647100
+8:08.48700
82.0p
11
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:49:36.657500
+9:52.59100
80.6p
11
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
1:49:36.657500
+9:52.59100
80.6p
13
Martin Johansson
Linköpings SK
1:55:49.694800
+16:05.96400
75.8p
14
Andreas Viker
IK Stern
1:55:50.694900
+16:06.96500
75.8p
15
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
1:56:45.700400
+17:01.102000
75.1p
16
Henrik Skjervold Pedersen
Ranheim
1:57:28.704700
+17:44.106300
74.6p
17
Johan Dahlborg
Frösö IF
1:57:39.705800
+17:55.107400
74.5p
18
Robin Grenholm
XCGold
1:58:11.709000
+18:27.110600
74.1p
18
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:58:11.709000
+18:27.110600
74.1p
20
Olov Molin
Bondsjöhöjdens IK
1:58:16.709500
+18:32.111100
74.0p
21
Zebastian Modin
Östersund
1:58:26.710500
+18:42.112100
73.9p
22
Martin Söderström
IK Rex
2:00:08.720700
+20:24.122300
72.8p
23
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
2:00:09.720800
+20:25.122400
72.8p
24
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:00:33.723200
+20:49.124800
72.5p
25
William Selander
Östersunds SK
2:02:37.735600
+22:53.137200
71.1p
26
Kenneth Edlund
Lightforce Sweden
2:03:41.742000
+23:57.143600
70.5p
27
Axel Bengtson
SOL Tranås
2:04:15.745400
+24:31.147000
70.1p
28
Emil Tiberg
Umara SC
2:04:52.749100
+25:08.150700
69.7p
29
Jonatan Viker
IK Stern
2:05:55.755400
+26:11.157000
69.1p
30
Torkel Bäckman
Östersund
2:06:05.756400
+26:21.158000
69.0p
31
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:09:14.775300
+29:30.176900
67.1p
32
Dennis Lindberget
OK Borgen
2:09:54.779300
+30:10.180900
66.8p
33
Daniel Ajax
Östersunds SK
2:10:06.780500
+30:22.182100
66.7p
34
Martin Lindroth
Östersunds SK
2:10:08.780700
+30:24.182300
66.6p
35
Erik Memmi
Halmstad OK
2:10:19.781800
+30:35.183400
66.5p
36
Emil Rudh
Tullus Sg
2:11:51.791000
+32:07.192600
65.7p
37
Erik Nässén
Östersunds SK
2:12:46.796500
+33:02.198100
65.2p
38
Per Almqvist
Östersunds SK
2:14:10.804900
+34:26.206500
64.4p
39
Fredrik Thyselius
Axa SC
2:16:31.819000
+36:47.220600
63.2p
40
Daniel Wessén
Tandsbyns IF
2:17:33.825200
+37:49.226800
62.7p
41
Rikard Bertilsson
Östersunds SK
2:20:21.842000
+40:37.243600
61.4p
42
Erik Ederwall
Trångsvikens IF
2:21:19.847800
+41:35.249400
60.9p
43
Din Koldzo
Team Koldzo
2:23:40.861900
+43:56.263500
59.8p
44
Emil Larsson
Solna
2:24:29.866800
+44:45.268400
59.5p
45
Markus Eriksson
Axa SC
2:24:48.868700
+45:04.270300
59.3p
46
Axel Schimmel
Östersund
2:26:04.876300
+46:20.277900
58.8p
47
Henrik Öhrberg
Östersund
2:26:24.878300
+46:40.279900
58.6p
48
Erik Edler
Östersunds SK
2:26:54.881300
+47:10.282900
58.4p
49
Joakim Fahlåsen
Trondheim
2:27:52.887100
+48:08.288700
58.0p
50
Lars Palm Olsson
Trvff
2:29:02.894100
+49:18.295700
57.5p
51
Robin Wessén
Umara SC
2:32:00.911900
+52:16.313500
56.3p
52
Erik Wallin
Umeå
2:32:20.913900
+52:36.315500
56.1p
53
Marcus Sellström
Sockertoppen IF
2:34:00.923900
+54:16.325500
55.5p
54
John Wallberg
Åtvidabergs IF
2:35:10.930900
+55:26.332500
55.0p
55
Tobias Lindé
Johanneshov IF
2:37:09.942800
+57:25.344400
54.3p
56
Christian Waplan Olsson
Östersund
2:37:24.944300
+57:40.345900
54.2p
57
Lukas Säw
Östersunds SK
2:38:15.949400
+58:31.351000
53.9p
58
John Nilsson
Östersund
2:38:22.950100
+58:38.351700
53.8p
59
Fredrik Medevik
Åre
2:40:55.965400
+1:01:11.367000
52.9p
60
Kim Westin
Sollefteå Skidor IF
2:42:04.972300
+1:02:20.373900
52.5p
61
Alexander Björklund
SMI SK
2:42:11.973000
+1:02:27.374600
52.5p
62
Johan Hellstrand
Åf SK
2:46:34.999300
+1:06:50.400900
51.0p
63
Dennis Jonsson
Brunflo IF
2:48:36.1011500
+1:08:52.413100
50.3p
64
Fredrik Olsson Unger
Sockertoppen IF
2:54:15.1045400
+1:14:31.447000
48.6p
65
John Sonestedt
Jönköping
2:54:46.1048500
+1:15:02.450100
48.4p
66
Lars Stridh
Sockertoppen IF
2:58:49.1072800
+1:19:05.474400
47.3p
67
Dennis Hermansson
Herrljunga Skid o OL
2:59:47.1078600
+1:20:03.480200
47.0p
68
Fredrik Olsson
Spikbodarnas IK
3:00:25.1082400
+1:20:41.484000
46.8p
69
Oscar Öhrling
Interlan Gefle AB
3:00:26.1082500
+1:20:42.484100
46.8p
70
Joel Andersson
SMI SK
3:01:06.1086500
+1:21:22.488100
46.6p
71
Andreas Nordenström
IFK Umeå
3:02:25.1094400
+1:22:41.496000
46.3p
72
Daniel Olsson
Östersunds SK
3:03:09.1098800
+1:23:25.500400
46.1p
73
Oscar Lindley
Östersund
3:05:30.1112900
+1:25:46.514500
45.4p
74
Wilhelm Jakobsson
Malmö
3:05:57.1115600
+1:26:13.517200
45.3p
75
Jens Boström
Sockertoppen IF
3:30:24.1262300
+1:50:40.663900
39.8p