Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2020-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:38:30.590900
81.1p
2
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
1:41:23.608200
+2:53.17200
78.2p
3
Henrik Litzell
Hestra IF
1:41:58.611700
+3:28.20700
77.7p
4
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:45:12.631100
+6:42.40100
74.7p
5
Tobias Johansson
Axa SC
1:45:29.632800
+6:59.41800
74.5p
6
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:46:08.636700
+7:38.45700
73.9p
7
Tobias Westman
Göteborgs SK
1:46:31.639000
+8:01.48000
73.6p
8
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
1:46:58.641700
+8:28.50700
73.2p
9
Jonas Arnqvist
FK Friskus Varberg
1:50:33.663200
+12:03.72200
70.3p
10
Erik Bondesson
IK Stern
1:51:05.666400
+12:35.75400
69.9p
11
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:51:55.671400
+13:25.80400
69.2p
12
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
1:56:47.700600
+18:17.109600
65.7p
13
Mattias Lodin
Tunafors SK
1:56:57.701600
+18:27.110600
65.6p
14
Mikael Petersson
Karlslunds IF SF
1:57:57.707600
+19:27.116600
65.0p
15
Mathias Landin
Granbergsdals IF
1:59:22.716100
+20:52.125100
64.0p
16
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:00:37.723600
+22:07.132600
63.2p
17
Mikael Åström
SK Bore
2:00:39.723800
+22:09.132800
63.2p
18
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:01:30.728900
+23:00.137900
62.7p
19
Kristian Olsson
OK Kullingshof
2:03:28.740700
+24:58.149700
61.5p
20
Ingar Thorgrimsbo
Norway
2:07:28.764700
+28:58.173700
59.2p
21
Nicklas Hedin
OK Tyr
2:07:44.766300
+29:14.175300
59.0p
22
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:07:53.767200
+29:23.176200
59.0p
23
Mats Johannesson
Volvo IF
2:11:05.786400
+32:35.195400
57.3p
24
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
2:12:26.794500
+33:56.203500
56.6p
25
Tom Carlsson
Gränums IF
2:12:40.795900
+34:10.204900
56.4p
26
Johan Asplund
IFK Helsingborg
2:14:14.805300
+35:44.214300
55.7p
27
Markus Alfredsson
Åtvidabergs IF
2:14:15.805400
+35:45.214400
55.7p
28
Jonas Björck
IK Albion
2:14:36.807500
+36:06.216500
55.5p
29
Fredric Jansson
Kumla SF
2:17:55.827400
+39:25.236400
53.9p
30
Øystein Litleré
Axa SC
2:22:12.853100
+43:42.262100
52.0p
31
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
2:23:30.860900
+45:00.269900
51.5p
32
Fredrik Westerberg
Axa SC
2:26:06.876500
+47:36.285500
50.4p
33
Morgan Miledal
Landsbro IF SK
2:27:10.882900
+48:40.291900
50.0p
34
Mikael Larsson
Sisu Forshaga SK
2:27:34.885300
+49:04.294300
49.8p
35
Henrik Vidarsson
OK Nackhe
2:29:43.898200
+51:13.307200
49.0p
36
Patrik Horner
Grava SK
2:30:02.900100
+51:32.309100
48.9p
37
Fredrik Sandelin
Axa SC
2:30:26.902500
+51:56.311500
48.7p
38
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
2:32:37.915600
+54:07.324600
47.9p
39
Marcus Milan
Almby IK
2:33:27.920600
+54:57.329600
47.6p
40
Sivert Viskjer
Karlslunds IF SF
2:34:04.924300
+55:34.333300
47.4p
41
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:53:34.1041300
+1:15:04.450300
41.4p
42
Johan Staff
Alecta Kf
3:02:21.1094000
+1:23:51.503000
39.1p
43
Erik Olsson
IK Stern
3:03:46.1102500
+1:25:16.511500
38.8p
44
Tomas Dandenell
IK Stern
3:22:19.1213800
+1:43:49.622800
34.8p
-
Karl-magnus Berglund
OK Kroppefjäll
23:59:59.8639800
-
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Patrik Ericsson
OK Kolmården
23:59:59.8639800
-
Anders Engström
Sisu Forshaga SK
23:59:59.8639800
-
Roger Hansson
Kumla SF
23:59:59.8639800
-
Linus Holmdal
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)