Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2020-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Gustavsson
Hemmingsmarks IF
2:01:21.728000
76.0p
2
Jörgen Sehlstedt
Skellefteå XC
2:13:57.803600
+12:36.75500
67.3p
3
Mikael Lindmark
Skellefteå SK
2:16:40.819900
+15:19.91800
65.7p
4
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
2:16:41.820000
+15:20.91900
65.7p
5
Jörgen Norén
Malå IF
2:18:38.831700
+17:17.103600
64.6p
6
Peter Wikström
Skellefteå XC
2:18:53.833200
+17:32.105100
64.5p
7
Bengt-Peder Björn
Fredrika IK
2:19:34.837300
+18:13.109200
64.1p
8
Håkan Holmgren
Bolidens SK
2:22:18.853700
+20:57.125600
62.6p
9
Robin Olofsson
SK Järven
2:23:53.863200
+22:32.135100
61.8p
10
Roine Åström
Ttgu IF
2:25:21.872000
+24:00.143900
61.0p
11
Jonny Holmbom
Lycksele IF
2:25:56.875500
+24:35.147400
60.7p
12
Gunnar ÖLUND
Skellefteå XC
2:26:47.880600
+25:26.152500
60.3p
13
Niklas Mannberg
Skellefteå SK
2:28:55.893400
+27:34.165300
59.3p
14
Jörgen Strinnholm
Fredrika IK
2:32:54.917300
+31:33.189200
57.5p
15
Åke Wilhelmsson
Strycksele IF
2:32:55.917400
+31:34.189300
57.5p
16
Jan Karlsson
Norsjö SK
2:33:11.919000
+31:50.190900
57.3p
17
Lars Källströmer
Skellefteå XC
2:33:12.919100
+31:51.191000
57.3p
18
Hans-Erik Pekula
Svensby SK
2:37:26.944500
+36:05.216400
55.5p
19
Roger Nilsson
Byske SK
2:37:27.944600
+36:06.216500
55.5p
20
Per Degerman
Skellefteå SK
2:37:35.945400
+36:14.217300
55.5p
21
Martin Larsson
Skellefteå SK
2:38:28.950700
+37:07.222600
55.1p
22
Kent Tuoremaa
Sävast Ski Team IF
2:42:35.975400
+41:14.247300
53.5p
23
Mats Gustafsson
Skellefteå XC
2:43:54.983300
+42:33.255200
53.0p
24
Åke Strandberg
Skellefteå SK
2:44:49.988800
+43:28.260700
52.6p
25
Martin Lundberg
Fredrika IK
2:45:20.991900
+43:59.263800
52.4p
26
Patrik Gustafsson
IFK Umeå
2:45:34.993300
+44:13.265200
52.3p
27
Per Käller
Byske SK
2:47:05.1002400
+45:44.274300
51.8p
28
Lars Samuelsson
Husums IF SK
2:48:03.1008200
+46:42.280100
51.4p
29
Morten Hammer
Stormfjell IL
2:48:27.1010600
+47:06.282500
51.3p
30
Per-erik Grahn
7-Mila SK
2:49:37.1017600
+48:16.289500
50.9p
31
Lars Dahlen
Skellefteå XC
2:50:41.1024000
+49:20.295900
50.5p
32
Edgar Karlsson
Skellefteå SK
2:53:08.1038700
+51:47.310600
49.7p
33
Jan-Erik Grahn
Antnäs BK
2:56:43.1060200
+55:22.332100
48.5p
34
Peter Jonsson
Skellefteå SK
3:01:36.1089500
+1:00:15.361400
47.0p
35
Kenneth Nordmark
Sävast Ski Team IF
3:02:16.1093500
+1:00:55.365400
46.8p
36
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
3:07:04.1122300
+1:05:43.394200
45.5p
37
Björn Genborg
Varuträsk IF
3:12:31.1155000
+1:11:10.426900
44.0p
38
Ulrik Abelson
Åtvidabergs IF
3:13:40.1161900
+1:12:19.433800
43.7p
39
Patric Smedh
SK Järven
3:35:52.1295100
+1:34:31.567000
38.6p
40
Brynolf Björnfot
Kalix SK
3:38:18.1309700
+1:36:57.581600
38.2p
41
Olle Backman
Röbäcks SK
3:44:45.1348400
+1:43:24.620300
36.9p