Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sisu-loppet
2008-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil
1
D 20
Elin Lundqvist
Arvika IS
33:36.201500
2
D 20
Helena Olsson
Brandsbols SK
40:07.240600
+6:31.39000
5km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Per Sandberg
Filipstads SF
13:55.83400
2
H 16
Andreas Grann
Sunne SLF
14:15.85400
+20.1900
3
H 16
Marcus Axelsson
Töcksfors IF
14:47.88600
+52.5100
4
H 16
David Sjögren
Töcksfors IF
15:17.91600
+1:22.8100
5
D 16
Emma Dahlgren
Filipstads SF
15:31.93000
+1:36.9500
6
H 16
Anton Mattsson
SK Bore
15:53.95200
+1:58.11700
7
H 16
Pierre Ohlson
Filipstads SF
16:16.97500
+2:21.14000
8
D 16
Emma Nilsson
Brandsbols SK
16:43.100200
+2:48.16700
9
H 16
Henrik Olsson
Brandsbols SK
16:53.101200
+2:58.17700
10
D 16
Kristin Edqvist Servold
Sisu Forshaga SK
17:00.101900
+3:05.18400
11
D 16
Sandra Boman
Sisu Forshaga SK
20:15.121400
+6:20.37900
2.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 12
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
8:07.48600
2
H 14
Oskar Brandt
Grava SK
8:14.49300
+7.600
3
H 14
Måns Karlsson
Filipstads SF
8:18.49700
+11.1000
4
H 14
Marcus Johansson
Gillberga SK
8:25.50400
+18.1700
5
H 14
Markus Grann
Sunne SLF
8:32.51100
+25.2400
6
D 14
Carolina Nilsson
IK Fryken
8:43.52200
+36.3500
7
H 14
Magnus Gustavsson
Sunne SLF
8:46.52500
+39.3800
8
H 14
Jakob Bryne
IK Fryken
8:55.53400
+48.4700
9
H 14
Axel Karlsson
Hagfors SF
8:56.53500
+49.4800
10
D 14
Jennie Dahlén
Brandsbols SK
9:00.53900
+53.5200
11
D 14
Josefin Nilsson
IK Fryken
9:12.55100
+1:05.6400
12
H 12
Anders Olsson
Sisu Forshaga SK
9:17.55600
+1:10.6900
13
H 12
Hannes Johnson
Brandsbols SK
9:18.55700
+1:11.7000
14
H 14
Benjamin Ahlbäck
Sisu Forshaga SK
9:21.56000
+1:14.7300
15
D 11
Sofie Nilsson
Töcksfors IF
9:39.57800
+1:32.9100
16
D 11
Julia Sköllerhag
Årjängs IF
9:47.58600
+1:40.9900
17
D 14
Linnea Landfors
Sisu Forshaga SK
9:51.59000
+1:44.10300
18
D 11
Linn Gustafsson
Grava SK
9:53.59200
+1:46.10500
19
D 11
Elin Bryne
IK Fryken
10:11.61000
+2:04.12300
20
H 12
Emil Johansson
Brandsbols SK
10:17.61600
+2:10.12900
21
H 12
Robin Stenbäck
Sisu Forshaga SK
10:23.62200
+2:16.13500
22
D 14
Erika Andersson
IK Fryken
10:29.62800
+2:22.14100
23
D 11
Elin Larsson
Hagfors SF
10:38.63700
+2:31.15000
24
H 14
Robert Larsson
Hagfors SF
10:50.64900
+2:43.16200
25
H 14
Jesper Kullin
Sisu Forshaga SK
10:59.65800
+2:52.17100
26
D 11
Johanna Larsson
Hagfors SF
11:12.67100
+3:05.18400
27
D 11
Frida Lindkvist
Karlslunds IF SF
11:19.67800
+3:12.19100
28
D 11
Elin Nilsson
Brandsbols SK
12:00.71900
+3:53.23200
29
H 12
Pontus Kullin
Sisu Forshaga SK
12:10.72900
+4:03.24200
1.8km
Längdskidor, Fristil
1
D 10
Emma Stenmark
Brandsbols SK
7:24.44300
2
H 10
Viktor Gustafsson
Sisu Forshaga SK
7:44.46300
+20.1900
3
H 10
Johan Grönkvist
Sunne SLF
7:48.46700
+24.2300
4
D 10
Ida Melén
Filipstads SF
7:50.46900
+26.2500
5
H 10
Elis Berg
Sunne SLF
8:08.48700
+44.4300
6
H 10
Simon Lundberg
Hagfors SF
8:17.49600
+53.5200
7
H 10
Filip Nilsson
IFK Likenäs
8:20.49900
+56.5500
8
D 10
Ida Bryntesson
Töcksfors IF
8:27.50600
+1:03.6200
9
D 10
Mikela Johnson
Brandsbols SK
9:02.54100
+1:38.9700
10
H 10
Viktor Brandt
Grava SK
9:20.55900
+1:56.11500
11
D 10
Linda Gustafsson
Sisu Forshaga SK
9:44.58300
+2:20.13900
12
H 10
Erik Bengtsson
Hagfors SF
9:58.59700
+2:34.15300
13
D 10
Linda Marullo
Brandsbols SK
11:31.69000
+4:07.24600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)