Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup skicross
2020-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Persson
Hälsingland
1:06.6590
2
Märta Johansson
Norrbotten
1:11.7070
+4.380
3
Alva Olsson
Bohuslän Dal
1:12.7100
+5.410
4
Elsa Tänglander
Jämtland Härjedalen
1:12.7110
+5.420
5
My Blomqvist
Norrbotten
1:12.7150
+5.460
5
Minna Turesson
Norrbotten
1:12.7150
+5.460
7
Tilde Karlsson
Dalarna
1:13.7280
+6.590
8
Alva Widegren
Stockholm
1:14.7330
+7.640
9
Frida Bergkvist
Medelpad
1:14.7370
+7.680
10
Linnea Arnlöf
Ångermanland
1:14.7380
+7.690
11
Mathea Eriksson
Norrbotten
1:15.7410
+8.720
12
Saga Westerlund
Uppland
1:15.7420
+8.730
13
Ottilia Alvarsson
Stockholm
1:15.7460
+8.770
14
Edit Söderlind
Norrbotten
1:15.7480
+8.790
15
Alice Broström
Norrbotten
1:15.7490
+9.800
16
Lydia Hägg Eveby
Jämtland Härjedalen
1:16.7510
+9.820
16
Nilla Grönborg
Medelpad
1:16.7510
+9.820
18
Alma Gyllroth
Ångermanland
1:16.7550
+9.860
19
Wilma Lindström
Medelpad
1:16.7560
+9.870
20
Selma Partanen
Gästrikland
1:16.7580
+9.890
20
Selma Johansson
Norrbotten
1:16.7580
+9.890
22
Teresia Ytterbom
Medelpad
1:17.7600
+10.910
23
Hanna Lidström
Göteborg
1:17.7640
+10.950
24
Juvina Agerfalk
Norrbotten
1:17.7660
+10.970
25
Lova Masapärs
Dalarna
1:17.7680
+10.990
26
Astrid Hermansson
Dalarna
1:17.7690
+11.1000
27
Edith Carlander
Östergötland
1:18.7700
+11.1010
28
Stella Winell
Uppland
1:18.7710
+11.1020
29
Nea Seiger
Västerbotten
1:18.7740
+11.1050
29
Tuva Landfors
Ångermanland
1:18.7740
+11.1050
31
Maja Lax
Småland
1:18.7750
+11.1060
32
Signe Zetterberg
Gästrikland
1:19.7800
+12.1110
33
Märta Wernersson
Småland
1:19.7830
+12.1140
34
Olivia Jonsson
Norrbotten
1:19.7840
+12.1150
35
Nora Samuelsson
Jämtland Härjedalen
1:19.7850
+12.1160
36
Ellen Lundholm
Norrbotten
1:19.7860
+12.1170
37
Ester Strand
Göteborg
1:20.7910
+13.1220
38
Pauline Bylund
Uppland
1:20.7920
+13.1230
39
Anine Karlsson
Dalarna
1:20.7960
+13.1270
40
Klara Edström
Medelpad
1:20.7980
+13.1290
40
Juni Rudström
Värmland
1:20.7980
+13.1290
42
Elin Axelsson
Göteborg
1:21.8000
+14.1310
43
Svea Pettersson
Norrbotten
1:21.8030
+14.1340
44
Elin Nisén
Dalarna
1:21.8090
+15.1400
45
Saga Lingman
Norrbotten
1:22.8100
+15.1410
46
Elsa Martinsson
Västmanland
1:22.8140
+15.1450
47
Alva Johansson
Västergötland
1:23.8200
+16.1510
47
Meja Burman
Västerbotten
1:23.8200
+16.1510
49
Viola Gustafsson
Östergötland
1:23.8210
+16.1520
49
Ester Törngren
Norrbotten
1:23.8210
+16.1520
49
Clara Thoresson
Uppland
1:23.8210
+16.1520
52
Delia Aidanpää
Norrbotten
1:23.8230
+16.1540
53
Alma Linder
Norrbotten
1:23.8240
+16.1550
54
Agnes Isaksson
Norrbotten
1:23.8250
+16.1560
55
Ida Zeffer
Stockholm
1:23.8270
+16.1580
56
Elin Quick
Västergötland
1:24.8300
+17.1610
57
HOLMBERG Johanna
Västmanland
1:24.8320
+17.1630
58
Katja Malm
Västerbotten
1:24.8360
+17.1670
59
Moa Robertsson
Ångermanland
1:25.8400
+18.1710
60
Hilda Bergqvist
Ångermanland
1:25.8430
+18.1740
60
Alva Strand
Medelpad
1:25.8430
+18.1740
62
Elsa Karlsson
Västergötland
1:25.8460
+18.1770
63
Nora Pouliot
Norrbotten
1:25.8480
+18.1790
64
Hilma Bylund null
Hälsingland
1:26.8510
+19.1820
65
Elsa Hedin
Värmland
1:26.8570
+19.1880
66
Lina Lindström
Ångermanland
1:27.8630
+20.1940
66
Matilda Grahn
Småland
1:27.8630
+20.1940
66
Ellen Virding Mattsson
Norrbotten
1:27.8630
+20.1940
69
Tilda Persson
Värmland
1:27.8660
+20.1970
70
Vilma Majbäck
Norrbotten
1:28.8740
+21.2050
71
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
1:28.8750
+21.2060
72
Kajsa Eklund
Medelpad
1:28.8770
+21.2080
73
Lina Biberg
Medelpad
1:29.8800
+22.2110
74
Noelia Frank
Medelpad
1:29.8850
+22.2160
75
Amanda Karunarathna
Medelpad
1:30.8970
+23.2280
75
Silje Abrahamsen
Värmland
1:30.8970
+23.2280
77
Ellen Nordberg Fränckel
Ångermanland
1:30.8980
+23.2290
78
Klara Olofsson
Ångermanland
1:31.9020
+24.2330
79
Tilde Johnson
Jämtland Härjedalen
1:33.9270
+26.2580
80
Julia Andersson
Norrbotten
1:33.9290
+27.2600
81
Hedvig Ulander
Ångermanland
1:35.9420
+28.2730
82
Mina Jakobsson
Västerbotten
1:36.9520
+29.2830
83
Tova Kihlberg
Östergötland
1:36.9560
+29.2870
84
Sofia Hjeltström
Medelpad
1:42.10160
+35.3470
85
Moa Däldehög
Hälsingland
2:00.11980
+53.5290