Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NybroRullen
2020-09-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 17
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:33:05.558400
82.3p
2
Elias Andersson
Landsbro IF SK
1:33:06.558500
+1
82.3p
3
Simon Magnusson
OK Stigen
1:33:09.558800
+4.300
82.2p
4
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:33:13.559200
+8.700
82.2p
5
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
1:35:13.571200
+2:08.12700
79.6p
6
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:38:27.590600
+5:22.32100
75.9p
7
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:38:56.593500
+5:51.35000
75.4p
8
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:39:03.594200
+5:58.35700
75.2p
9
Johan Didron
IK Stern
1:39:04.594300
+5:59.35800
75.2p
10
Ken Slättengren
Nybro Ski
1:40:29.602800
+7:24.44300
73.7p
11
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:41:08.606700
+8:03.48200
73.0p
12
Jonathan Fleischer
Ulricehamn
1:41:45.610400
+8:40.51900
72.4p
13
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
1:44:24.626300
+11:19.67800
69.8p
14
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
1:45:54.635300
+12:49.76800
68.5p
15
Andreas Sunesson
OK Orion
1:46:31.639000
+13:26.80500
67.9p
16
Rasmus Johansson
Nybro
1:46:34.639300
+13:29.80800
67.9p
17
Simon Bengtsson
IK Stern
1:47:00.641900
+13:55.83400
67.5p
18
Linus Wallden
SK Graal
1:50:23.662200
+17:18.103700
64.6p
19
Niclas Hägglund
Ålems OK
1:50:56.665500
+17:51.107000
64.2p
20
Linus Bladh
Tormestorps IF
1:53:25.680400
+20:20.121900
62.3p
21
Johan Hugoh
Hindås SK
1:53:28.680700
+20:23.122200
62.3p
22
Albin Ankarhamn
IK Stern
1:53:45.682400
+20:40.123900
62.0p
23
Johan Lindh
Brittatorps Tk
1:54:53.689200
+21:48.130700
61.2p
24
Magnus Jansson
Ölands SK
1:55:26.692500
+22:21.134000
60.8p
25
Mattias Appelgren
IF Ski Team Skåne
1:56:18.697700
+23:13.139200
60.2p
26
Philip Persson
Svaide-Roma SOK
1:56:20.697900
+23:15.139400
60.2p
27
Jakob Josefsson
Axa SC
1:56:23.698200
+23:18.139700
60.2p
28
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:58:10.708900
+25:05.150400
58.9p
29
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:00:22.722100
+27:17.163600
57.5p
30
Robert Kronblad
IF Ski Team Skåne
2:01:27.728600
+28:22.170100
56.8p
31
Isak Lindmark
Hindås SK
2:01:45.730400
+28:40.171900
56.6p
32
Mattias Svensson
Axa SC
2:03:01.738000
+29:56.179500
55.9p
33
David Erndin
Nybro Ski
2:05:19.751800
+32:14.193300
54.5p
34
Jonatan Jansson
Ölands SK
2:06:05.756400
+33:00.197900
54.1p
35
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:07:09.762800
+34:04.204300
53.5p
36
David Augustsson
Hindås SK
2:09:54.779300
+36:49.220800
52.0p
37
Johan Schäfer
OK Alehof
2:14:25.806400
+41:20.247900
49.8p
38
Micael Nilsson
Nybro Ski
2:24:42.868100
+51:37.309600
45.3p
39
Erik Lindgren
Axa SC
2:26:30.878900
+53:25.320400
44.6p
40
Albin Kornbeck
Gamleby OK
2:29:19.895800
+56:14.337300
43.6p
41
Oskar Nilsson
Nybro Ski
2:33:54.923300
+1:00:49.364800
42.0p
42
Patrik Sivertsson
Nybro Ski
2:33:55.923400
+1:00:50.364900
42.0p
43
Christian Dyvik
Nybro Ski
3:18:19.1189800
+1:45:14.631300
30.9p
-
Erik Olsson
Bohuslän Dal
23:59:58.8639700
-
Magnus Rosén
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Markus Jönsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Marcus Ullman
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Hampus Erndin
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Rasmus Helgesson
Ölands SK
23:59:59.8639800
-
Henrik Ärlig
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
Crelle Ekstrand
Broby GOIF
23:59:59.8639800
-
David Skogström
Finnskogarnas SK
23:59:59.8639800
-
Oliver Nord
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Rombo
Nässjö SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)