Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergeboloppet
2009-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil
1
H 18
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
28:17.169600
77.0p
2
H 18
Johan Montén
Domnarvets GOIF
28:39.171800
+22.2100
76.0p
3
H 18
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
32:18.193700
+4:01.24000
67.4p
4
H 20
Oskar Djärv
Rembo IK
32:46.196500
+4:29.26800
66.5p
5
H 18
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
34:18.205700
+6:01.36000
63.5p
5km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
13:44.82300
1
H 16
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
13:44.82300
3
H 15
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
14:11.85000
+27.2600
3
H 16
Viktor Forsblom
Falu IK
14:11.85000
+27.2600
5
H 15
Simon Fors
Domnarvets GOIF
14:12.85100
+28.2700
6
H 15
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
14:13.85200
+29.2800
7
H 15
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
14:29.86800
+45.4400
8
H 15
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
14:41.88000
+57.5600
9
H 16
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
14:42.88100
+58.5700
10
D 16
Julia Svan
Vansbro AIK SK
14:48.88700
+1:04.6300
11
H 16
Alexander Thysell
Järla IF SK
15:08.90700
+1:24.8300
12
D 16
Stina Nilsson
Malungs IF
15:11.91000
+1:27.8600
13
H 15
Måns Sunesson
Sellnäs IF
15:16.91500
+1:32.9100
14
H 15
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
15:27.92600
+1:43.10200
15
H 15
Elias Öhgren
Korsnäs IF SK
15:39.93800
+1:55.11400
16
D 15
Linnéa Björn
Norbergs SK
15:40.93900
+1:56.11500
16
H 15
Leo Larsen
Sundbybergs IK
15:40.93900
+1:56.11500
16
H 16
Anthon Lindhé
Torshälla-Nyby IS
15:40.93900
+1:56.11500
19
H 15
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
15:44.94300
+2:00.11900
20
H 15
Viktor Ranerfors
Rembo IK
15:56.95500
+2:12.13100
21
H 15
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
16:01.96000
+2:17.13600
22
D 16
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
16:05.96400
+2:21.14000
23
D 15
Anna Dyvik
Leksands SK
16:12.97100
+2:28.14700
24
D 15
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
16:20.97900
+2:36.15500
25
D 15
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
16:28.98700
+2:44.16300
26
H 16
Christofer Rydstedt
Flens Fs
16:33.99200
+2:49.16800
27
D 15
Sara Lindberg
Älvdalens IF SK
16:42.100100
+2:58.17700
28
H 15
Gustav Wuopio
Norbergs SK
16:43.100200
+2:59.17800
29
D 16
Felice Hedberg
Norbergs SK
16:55.101400
+3:11.19000
30
D 16
Emma Ahlstrand
Norbergs SK
17:56.107500
+4:12.25100
31
D 15
Linnea Eriksson
Rembo IK
18:05.108400
+4:21.26000
32
H 16
Oscar Syrjä
Korsnäs IF SK
18:13.109200
+4:29.26800
33
D 18
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
18:17.109600
+4:33.27200
48.7p
34
D 15
Emma Björklund
Korsnäs IF SK
18:33.111200
+4:49.28800
35
H 15
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
19:00.113900
+5:16.31500
2.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 14
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
6:57.41600
2
H 14
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
7:31.45000
+34.3300
3
H 14
Axel Ekström
Garphyttans IF
7:32.45100
+35.3400
4
H 14
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
7:36.45500
+39.3800
5
H 14
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
7:39.45800
+42.4100
5
H 14
Mats Hases
IFK Hedemora SK
7:39.45800
+42.4100
7
H 13
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
7:44.46300
+47.4600
7
H 14
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
7:44.46300
+47.4600
9
H 14
Andreas Rylander
IFK Mora SK
7:45.46400
+48.4700
10
H 13
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
7:48.46700
+51.5000
11
D 14
Lovisa Pettersson
IFK Sala
7:54.47300
+57.5600
12
H 13
Fredrik Bergstrand
IFK Grängesberg SK
7:57.47600
+1:00.5900
13
H 12
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
8:00.47900
+1:03.6200
13
D 13
Sara Wadman
IFK Mora SK
8:00.47900
+1:03.6200
15
D 14
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:03.48200
+1:06.6500
16
H 13
Nils Augustsson
IFK Mora SK
8:05.48400
+1:08.6700
16
H 14
Gustav Ericsson
Domnarvets GOIF
8:05.48400
+1:08.6700
18
D 14
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
8:14.49300
+1:17.7600
18
H 12
Erik Helander
IFK Mora SK
8:14.49300
+1:17.7600
20
D 13
Ellen Sarenmark
Leksands SK
8:17.49600
+1:20.7900
21
D 13
Jennifer Forsmark
Norbergs SK
8:19.49800
+1:22.8100
21
D 13
Mathilda Björn
Norbergs SK
8:19.49800
+1:22.8100
23
H 13
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
8:20.49900
+1:23.8200
24
H 12
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
8:24.50300
+1:27.8600
25
H 12
Hugo Jacobsson
Rembo IK
8:25.50400
+1:28.8700
26
H 13
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
8:26.50500
+1:29.8800
27
D 11
Sofie Oskarsson
Leksands SK
8:28.50700
+1:31.9000
27
D 14
Erika Mickelson
Rembo IK
8:28.50700
+1:31.9000
29
D 14
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
8:31.51000
+1:34.9300
30
H 14
Carl Näslund
Västerås SOK
8:36.51500
+1:39.9800
31
H 13
August Spik
Leksands SK
8:40.51900
+1:43.10200
32
D 14
Josefine Stolt
Leksands SK
8:41.52000
+1:44.10300
32
H 14
Linus Eriksson
IK Jarl Rättvik
8:41.52000
+1:44.10300
34
H 12
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:42.52100
+1:45.10400
35
D 13
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
8:43.52200
+1:46.10500
36
H 12
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
8:45.52400
+1:48.10700
37
H 13
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
8:47.52600
+1:50.10900
38
D 14
Olivia Hansson
Garphyttans IF
8:48.52700
+1:51.11000
38
H 12
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
8:48.52700
+1:51.11000
40
D 14
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
8:49.52800
+1:52.11100
41
D 14
Julia Seger
Sundbybergs IK
8:50.52900
+1:53.11200
42
H 11
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
8:52.53100
+1:55.11400
43
H 11
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
8:56.53500
+1:59.11800
44
H 11
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
8:57.53600
+2:00.11900
44
H 13
Simon Eriksson
Korsnäs IF SK
8:57.53600
+2:00.11900
46
H 12
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
8:58.53700
+2:01.12000
47
D 14
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
9:00.53900
+2:03.12200
47
H 12
Andre Andersson
IFK Grängesberg SK
9:00.53900
+2:03.12200
49
H 12
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
9:03.54200
+2:06.12500
50
D 13
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
9:04.54300
+2:07.12600
51
D 13
Anna Lång
Domnarvets GOIF
9:07.54600
+2:10.12900
52
D 13
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
9:10.54900
+2:13.13200
53
D 14
Ellinor Nordquist
Kvarnsvedens GOIF SK
9:11.55000
+2:14.13300
53
H 12
Emil Danielson
Dala-Järna IK
9:11.55000
+2:14.13300
55
H 11
Isak Augustsson
IFK Mora SK
9:17.55600
+2:20.13900
56
D 13
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
9:23.56200
+2:26.14500
57
H 11
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
9:24.56300
+2:27.14600
58
D 11
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
9:25.56400
+2:28.14700
59
D 11
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:30.56900
+2:33.15200
59
H 12
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
9:30.56900
+2:33.15200
61
D 12
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
9:31.57000
+2:34.15300
62
D 13
Isabelle Ramström
IFK Grängesberg SK
9:32.57100
+2:35.15400
63
D 14
Maria Andersson
IFK Grängesberg SK
9:34.57300
+2:37.15600
64
H 11
Isak Ekström
Garphyttans IF
9:38.57700
+2:41.16000
65
H 11
Filip Olsson
Falu IK
9:41.58000
+2:44.16300
65
H 11
Gustav Öhgren
Korsnäs IF SK
9:41.58000
+2:44.16300
67
D 13
Emma Persson
Korsnäs IF SK
9:43.58200
+2:46.16500
67
D 14
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
9:43.58200
+2:46.16500
69
H 11
Nils Eriksson
Falu IK
9:44.58300
+2:47.16600
70
D 11
Johanna Sömskar
Norbergs SK
9:47.58600
+2:50.16900
71
D 12
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
9:48.58700
+2:51.17000
71
H 14
Anders Larsson
Torshälla-Nyby IS
9:48.58700
+2:51.17000
73
D 12
Lovisa Burell
IFK Grängesberg SK
9:51.59000
+2:54.17300
74
D 11
Isa Halvarsson
Stora Tuna IK SK
9:56.59500
+2:59.17800
75
H 12
William Kloo
Norbergs SK
9:58.59700
+3:01.18000
76
H 11
Samuel Bortas
Falu IK
9:59.59800
+3:02.18100
76
H 11
Fredrik Nilsson
Äppelbo AIK
9:59.59800
+3:02.18100
78
D 12
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
10:02.60100
+3:05.18400
79
H 12
Niclas Samuelsson
IFK Hedemora SK
10:08.60700
+3:11.19000
80
D 13
Minna Sunesson
Sellnäs IF
10:10.60900
+3:13.19200
81
H 12
Erik Berglund
Falu IK
10:14.61300
+3:17.19600
82
H 11
Albert Carling
Falu IK
10:21.62000
+3:24.20300
83
D 11
Kajsa Högberg
Sellnäs IF
10:22.62100
+3:25.20400
84
D 12
Sandra Näslund
Västerås SOK
10:23.62200
+3:26.20500
85
D 11
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
10:32.63100
+3:35.21400
86
H 11
Axel Einarsson
Källbottens IK
10:33.63200
+3:36.21500
87
H 12
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
10:34.63300
+3:37.21600
88
D 12
Linnea Tysklind
Falu IK
10:39.63800
+3:42.22100
89
H 12
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
10:45.64400
+3:48.22700
90
H 12
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
10:46.64500
+3:49.22800
91
H 11
Lukas Spik
Leksands SK
10:51.65000
+3:54.23300
91
D 12
Ebba Einarsson
Källbottens IK
10:51.65000
+3:54.23300
93
D 12
Madeleine Ekengren
Sellnäs IF
10:58.65700
+4:01.24000
94
H 11
Albin Sahlin
Falu IK
11:09.66800
+4:12.25100
94
D 12
Emma Djärv
Rembo IK
11:09.66800
+4:12.25100
96
H 13
Viktor Djerf
Källbottens IK
11:21.68000
+4:24.26300
97
D 12
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
11:23.68200
+4:26.26500
98
D 12
Emilia Norell
Domnarvets GOIF
11:30.68900
+4:33.27200
99
D 11
Linnea Östlund
Kvarnsvedens GOIF SK
11:46.70500
+4:49.28800
100
H 11
Alexander Karlsson
Källbottens IK
12:01.72000
+5:04.30300
101
D 11
Frida Säfström
Kvarnsvedens GOIF SK
12:21.74000
+5:24.32300
102
H 11
Marcus Westén
Norbergs SK
12:36.75500
+5:39.33800
103
D 11
Rebecca Mattsson
Kvarnsvedens GOIF SK
12:46.76500
+5:49.34800
104
D 11
Cecilia Djerf
Källbottens IK
13:48.82700
+6:51.41000
105
D 13
Moa Andersson
Domnarvets GOIF
13:57.83600
+7:00.41900
Logga in för att slippa de här annonserna
1.3km
Längdskidor, Fristil
1
H 10
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
5:57.35600
2
H 10
Oskar Kihlén
Domnarvets GOIF
6:01.36000
+4.300
3
H 10
Samuel Björn
Norbergs SK
6:23.38200
+26.2500
4
H 10
Andreas Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
6:28.38700
+31.3000
5
H 9
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
6:31.39000
+34.3300
6
H 10
Jakob Karlsson
IFK Grängesberg SK
6:34.39300
+37.3600
7
D 10
Sanna Forsman
Malungs IF
6:37.39600
+40.3900
8
H 10
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
6:39.39800
+42.4100
9
H 10
Zackarias Björn
Norbergs SK
6:42.40100
+45.4400
10
H 10
Sebastian Eriksson
Korsnäs IF SK
6:45.40400
+48.4700
11
H 10
Aron Helander
IFK Mora SK
6:46.40500
+49.4800
12
H 10
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
6:48.40700
+51.5000
12
D 10
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
6:48.40700
+51.5000
14
H 9
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
6:49.40800
+52.5100
15
H 10
David Ljunglund
Falu IK
6:51.41000
+54.5300
16
D 10
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:05.42400
+1:08.6700
17
D 9
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
7:08.42700
+1:11.7000
17
D 10
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
7:08.42700
+1:11.7000
19
H 9
Johannes Öhgren
Korsnäs IF SK
7:10.42900
+1:13.7200
20
D 10
Sara Eriksson
IFK Mora SK
7:15.43400
+1:18.7700
21
D 10
Tilda Jacobsson
Rembo IK
7:19.43800
+1:22.8100
22
D 10
Nora Jacobsson
Rembo IK
7:22.44100
+1:25.8400
22
D 10
Clara Lundmark
Norbergs SK
7:22.44100
+1:25.8400
24
H 9
Harald Carling
Falu IK
7:37.45600
+1:40.9900
25
D 10
Alma Andersson
Domnarvets GOIF
7:42.46100
+1:45.10400
26
H 10
Edwin Kloo
Norbergs SK
7:43.46200
+1:46.10500
27
H 9
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
7:47.46600
+1:50.10900
28
D 9
Petra Forsman
Malungs IF
7:56.47500
+1:59.11800
29
H 9
Max Andersson
Domnarvets GOIF
8:00.47900
+2:03.12200
30
D 10
Sara Tysklind
Falu IK
8:02.48100
+2:05.12400
31
D 10
Stina Nybacka
Domnarvets GOIF
8:09.48800
+2:12.13100
32
H 9
William Karlsson
Källbottens IK
8:20.49900
+2:23.14200
32
H 9
Johan Syrjä
Korsnäs IF SK
8:20.49900
+2:23.14200
34
D 9
Victoria Olson
Falu IK
8:31.51000
+2:34.15300
35
H 9
Erik Einarsson
Källbottens IK
8:33.51200
+2:36.15500
36
D 10
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
8:45.52400
+2:48.16700
37
D 9
Frida Johansson
Domnarvets GOIF
9:22.56100
+3:25.20400
38
D 10
Lina Andersson
Domnarvets GOIF
9:44.58300
+3:47.22600
39
D 9
Isabella Norell
Domnarvets GOIF
10:37.63600
+4:40.27900
40
D 9
Emma Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
10:47.64600
+4:50.28900
41
D 9
Emma Johnsson
Hällbybrunns IF
11:26.68500
+5:29.32800
42
D 9
Elin Mattsson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:17.103600
+11:20.67900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)