Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerrullen med rullskid-SM
2020-10-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
1:42:43.616240
86.1p
2
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:42:43.616260
+0
86.1p
3
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:42:43.616280
+0
86.1p
4
Emil Persson
Östersunds SK
1:42:44.616310
+0
86.1p
5
Nils Persson
Östersunds SK
1:42:44.616340
+1
86.1p
6
Tommy Bylund
Göteborgs SK
1:42:44.616380
+1.40
86.1p
7
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:42:45.616430
+1.90
86.1p
8
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:42:49.616840
+6.500
86.0p
9
William Karlsson
IFK Mora SK
1:42:52.617110
+8.770
85.9p
10
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
1:42:52.617180
+9.840
85.9p
11
Joachim Thomson
XC Sthlm Ski Club
1:42:53.617220
+9.880
85.9p
12
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:43:02.618170
+19.1830
85.7p
13
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:43:13.619230
+29.2890
85.5p
14
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
1:47:10.642940
+4:27.26600
80.8p
15
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:47:55.647440
+5:12.31100
79.9p
16
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:49:07.654630
+6:23.38290
78.6p
17
Linus Af Wåhlberg
Ölands SK
1:49:08.654760
+6:25.38420
78.6p
18
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:49:09.654870
+6:26.38530
78.6p
19
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
1:49:12.655150
+6:29.38810
78.5p
20
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:49:13.655220
+6:29.38880
78.5p
21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:50:00.659980
+7:17.43640
77.7p
22
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
1:50:11.661010
+7:27.44670
77.5p
23
Johan Selander
Öregrunds IK
1:53:51.683010
+11:07.66670
73.9p
24
Alfred Källsmyr
IK Fryken
1:54:04.684320
+11:20.67980
73.7p
25
Adam Nyrén
Karlslunds IF SF
1:54:58.689740
+12:15.73400
72.8p
26
Jakob Svensson
Härlövs IF
1:56:14.697330
+13:30.80990
71.7p
27
Mats Schultze
Mälarö SOK
1:57:34.705360
+14:51.89020
70.5p
28
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:58:49.712870
+16:06.96530
69.5p
29
David Boija
Österfärnebo IF
2:01:41.730030
+18:57.113690
67.2p
30
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
2:02:48.736780
+20:05.120440
66.3p
31
Simon Nyreröd
Kristinehamns OK
2:03:00.737940
+20:17.121600
66.2p
32
Niklas Pettersson
Falu IK
2:10:03.780290
+27:20.163950
61.2p
33
Edvin Eriksson
Svaide-Roma SOK
2:10:39.783870
+27:56.167530
60.8p
34
Andreas Nehvonen
Järbo IF
2:12:00.791900
+29:16.175560
60.0p