Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Härdalsloppet
2007-03-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Patrik Millestu
Hammerdal IF
14:29.86800
2
H 15
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
14:31.87000
+2.100
3
H 15
Viktor Hedlund
Åshammars IK
14:42.88100
+13.1200
4
H 15
Jesper Arnesson
Idre SK
15:06.90500
+37.3600
5
H 15
Martin Eriksson
Svegs IK
15:11.91000
+42.4100
6
H 15
Andre Larsson
Svegs IK
15:16.91500
+47.4600
7
D 15
Viktoria Brink
Njutångers IF
15:57.95600
+1:28.8700
8
H 14
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
16:11.97000
+1:42.10100
9
D 14
Therese Moberg
Ånge SK
16:32.99100
+2:03.12200
10
D 14
Erika Elfstrand
Njutångers IF
16:43.100200
+2:14.13300
11
D 15
Louise Persson
Stöde IF
16:52.101100
+2:23.14200
12
D 14
Madeleine Bohlin
Svegs IK
17:29.104800
+3:00.17900
13
D 15
Amanda Jackson
Åshammars IK
17:33.105200
+3:04.18300
14
D 15
Erika Bygren
Njutångers IF
18:07.108600
+3:38.21700
15
D 14
Marika Eriksson
Club Vemdalen 73
18:27.110600
+3:58.23700
16
D 14
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
18:30.110900
+4:01.24000
17
D 14
Karin Bergman
Svegs IK
19:01.114000
+4:32.27100
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 13
Isabelle Persson
Stöde IF
7:43.46200
2
H 13
Anton Hedlund
Åshammars IK
7:45.46400
+2.100
3
D 13
Lina Jackson
Åshammars IK
7:58.47700
+15.1400
3
H 13
Jens Burman
Åsarna IK
7:58.47700
+15.1400
5
H 13
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
8:02.48100
+19.1800
6
H 13
Emil Svensson
Östersunds SK
8:18.49700
+35.3400
7
H 12
Marcus Stenberg
Svegs IK
8:22.50100
+39.3800
8
H 12
Pontus Millestu
Hammerdal IF
8:32.51100
+49.4800
9
H 11
Gustav Nilsson
Njutångers IF
8:39.51800
+56.5500
10
D 12
Julia Sjödin
Njutångers IF
8:40.51900
+57.5600
11
H 12
Mattias Eriksson
Stöde IF
8:54.53300
+1:11.7000
12
D 12
Sanna Lindblom
Svegs IK
9:11.55000
+1:28.8700
13
D 12
Johanna Bergman
Svegs IK
9:12.55100
+1:29.8800
13
H 11
Emil Eriksson
Stöde IF
9:12.55100
+1:29.8800
15
D 11
Sara Östling
Svegs IK
9:39.57800
+1:56.11500
16
D 13
Jessika Persson
Hede SK
9:43.58200
+2:00.11900
17
D 11
Linnea Söderqvist
Trönö IK
9:53.59200
+2:10.12900
18
D 11
Isabelle Eriksson
Club Vemdalen 73
9:57.59600
+2:14.13300
18
D 13
Johanna Häggkvist
Club Vemdalen 73
9:57.59600
+2:14.13300
20
D 11
Elin Peterson
Älvdalens IF SK
10:12.61100
+2:29.14800
21
H 11
Benjamin Elmkvist Vikberg
Ytterhogdals IK
10:31.63000
+2:48.16700
22
D 13
Linda Zakrisson
Club Vemdalen 73
10:50.64900
+3:07.18600
23
H 12
Jens Persson
Älvdalens IF SK
10:55.65400
+3:12.19100
24
D 11
Line Svegare Dalen
Hede SK
11:20.67900
+3:37.21600
2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 10
Emma Backén
Svegs IK
7:35.45400
2
D 9
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:41.46000
+6.500
2
H 10
Linus Persson
Trönö IK
7:41.46000
+6.500
4
D 9
Alicia Persson
Stöde IF
7:54.47300
+19.1800
5
H 9
Hampus Millestu
Hammerdal IF
7:57.47600
+22.2100
6
H 9
Nils Pettersson
Älvdalens IF SK
7:58.47700
+23.2200
7
D 10
Matilda Tagg
Njutångers IF
8:03.48200
+28.2700
8
D 9
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
8:09.48800
+34.3300
9
D 9
Ida Melén
Filipstads SF
8:12.49100
+37.3600
10
H 10
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
8:15.49400
+40.3900
11
H 10
Tobias Käller
Njutångers IF
8:22.50100
+47.4600
12
H 9
Felix Hill
Svegs IK
8:27.50600
+52.5100
13
H 9
Johan Näsman
Njutångers IF
8:39.51800
+1:04.6300
14
D 10
Felicia Arousell
Njutångers IF
8:42.52100
+1:07.6600
15
H 10
Anton Busk
Svegs IK
8:45.52400
+1:10.6900
16
D 10
Frida Persson
Älvdalens IF SK
8:46.52500
+1:11.7000
17
D 10
Frida Johansson
Njutångers IF
9:01.54000
+1:26.8500
18
D 10
Klara Lundqvist
Lillhärdals IF
9:08.54700
+1:33.9200
19
H 10
Göran Larsson
Svegs IK
9:12.55100
+1:37.9600
20
D 10
Sandra Persson
Älvdalens IF SK
9:40.57900
+2:05.12400
21
H 9
Samuel Karlsson
Lillhärdals IF
16:57.101600
+9:22.56100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)