Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mora Ski Festival söndag
2021-10-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 17
4.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Silfver
IFK Umeå
9:31.57000
84.6p
2
Erik Larsson
IFK Mora SK
9:33.57280
+2.180
84.2p
3
Johan Herbert
IFK Mora SK
9:44.58330
+13.1230
82.6p
4
Gabriel Strid
IFK Mora SK
9:44.58390
+13.1290
82.6p
5
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
9:59.59850
+28.2750
80.5p
6
Axel Palm
Falu IK
10:11.61020
+40.3920
79.0p
7
Bosse Lövgren
Falu IK
10:12.61150
+41.4050
78.8p
8
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
10:14.61340
+43.4240
78.6p
9
Oskar Olsson
IFK Mora SK
10:21.62000
+50.4900
77.8p
10
Anton Grahn
IFK Mora SK
10:28.62700
+57.5600
76.9p
11
Hugo Ström
Dala-Järna IK
10:28.62780
+57.5680
76.8p
12
Viktor Norberg
Falu IK
10:40.63920
+1:09.6820
75.4p
13
Axel Sandberg
OK Landehof
10:40.63960
+1:09.6860
75.4p
14
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
10:56.65510
+1:25.8410
73.6p
15
Alexander Bjuredal
Sälens IF
10:57.65680
+1:26.8580
73.4p
16
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
10:59.65890
+1:28.8790
73.2p
17
Ivar Törnblom
IFK Umeå
11:01.66060
+1:30.8960
73.0p
18
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
11:02.66140
+1:31.9040
72.9p
19
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
11:15.67430
+1:44.10330
71.5p
20
Mattias Larsson
Matfors SK
11:19.67830
+1:48.10730
71.1p
21
Helmer Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
11:34.69300
+2:03.12200
69.6p
22
Elias Nyqvist
OK Landehof
11:36.69580
+2:05.12480
69.3p
23
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
11:42.70190
+2:11.13090
68.7p
24
Oskar Ericsson
Ronneby OK
11:55.71450
+2:24.14350
67.5p
25
Arvid Törnblom
IFK Umeå
12:34.75300
+3:03.18200
64.0p
26
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
12:34.75310
+3:03.18210
64.0p
27
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
13:12.79170
+3:41.22070
60.9p