Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan fristil
2022-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Håkansson
Sunne SLF
6:56.41550
2
Olle Johansson
IK Stern
7:12.43190
+16.1540
3
Einar Blomberg
Rehns BK
7:15.43430
+18.1780
4
Teodor Westman
IFK Umeå
7:19.43880
+23.2230
5
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
7:21.44050
+25.2400
6
Theodor Andersson
Lycksele IF
7:30.44950
+34.3300
7
Isak Unger
Falu IK
7:36.45580
+40.3930
8
William Derke
Sya SK
7:52.47170
+56.5520
8
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
7:52.47170
+56.5520
10
Anton Thermaenius
Täby IS SK
7:57.47660
+1:01.6010
11
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
8:01.48060
+1:05.6410
12
Gustav Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
8:05.48420
+1:08.6770
13
Elias Eklund
IK Rex
8:07.48640
+1:10.6990
14
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
8:11.49000
+1:14.7350
15
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
8:17.49680
+1:21.8030
16
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
8:21.50000
+1:24.8350
17
Elias Landh
Falu IK
8:28.50700
+1:31.9050
18
Sigge Löfgren
Falu IK
8:29.50870
+1:33.9220
19
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
8:33.51240
+1:36.9590
20
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
8:35.51400
+1:38.9750
21
Vilgot Elofsson
Korsnäs IF SK
8:42.52130
+1:45.10480
22
Edvin Lindberg
Kungsgårdens SK
8:55.53450
+1:59.11800
23
Melker Zetterström
Orsa SK
9:03.54200
+2:06.12550
24
Klas Eriksson
Sunne SLF
9:08.54790
+2:12.13140
25
Lowe Ekström
Grava SK
9:16.55560
+2:20.13910
26
Emil Thorpman
Åmåls OK
9:19.55820
+2:22.14170
27
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
9:21.56080
+2:25.14430
28
Oscar Gustavsson
Filipstads SF
9:27.56660
+2:31.15010
29
Rasmus Wedholm
Falu IK
9:28.56710
+2:31.15060
30
Aaron Gunnarsson
Brovallens IF
9:43.58250
+2:47.16600
31
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
9:44.58330
+2:47.16680
32
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
9:54.59350
+2:58.17700
32
Hugo Lundgren
Tunafors SK
9:54.59350
+2:58.17700
34
Erik Söderström
Malungs IF
10:56.65560
+4:00.23910
35
Oskar Werner
IK Stern
11:00.65910
+4:03.24260
36
Melvin Ribjer
Sundborns GOIF
12:12.73120
+5:15.31470
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)