Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup
2009-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Johan Olsson
Åsarna IK
1:11:04.426390
93.1p
2
Thobias Fredriksson
Axa SC
1:12:51.437040
+1:46.10550
90.3p
3
Mats Larsson
Åsarna IK
1:13:12.439180
+2:07.12690
89.8p
4
Emil Jönsson
Årsunda IF
1:13:13.439270
+2:08.12780
89.8p
5
Mikael Ojala
Östersunds SK
1:13:16.439530
+2:11.13040
89.7p
6
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
1:13:17.439630
+2:12.13140
89.7p
7
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
1:13:48.442700
+2:43.16210
89.0p
8
Peter Larsson
Hudiksvalls IF
1:13:48.442780
+2:43.16290
88.9p
9
Fredrik Byström
Sollefteå SK
1:13:55.443470
+2:50.16980
88.8p
10
Lars Suther
IFK Mora SK
1:13:57.443630
+2:52.17140
88.7p
11
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:14:00.443970
+2:55.17480
88.6p
12
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
1:14:07.444670
+3:02.18180
88.5p
13
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
1:14:11.445010
+3:06.18520
88.4p
14
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:14:59.449890
+3:55.23400
87.3p
15
Andreas Svanebo
Stockviks SF
1:15:10.450970
+4:05.24480
87.0p
16
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:15:17.451670
+4:12.25180
86.8p
17
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:15:20.451920
+4:15.25430
86.8p
18
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
1:15:28.452770
+4:23.26280
86.6p
19
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:15:33.453200
+4:28.26710
86.5p
20
David Frisk
IFK Mora SK
1:15:54.455360
+4:49.28870
86.0p
21
Magnus Myhr
Åsarna IK
1:15:55.455470
+4:50.28980
86.0p
22
Teodor Peterson
Åsarna IK
1:16:12.457130
+5:07.30640
85.6p
23
Markus Ottosson
Skellefteå SK
1:16:21.458060
+5:16.31570
85.4p
24
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:16:30.458940
+5:25.32450
85.2p
25
Tor Larsson
Skellefteå SK
1:16:37.459600
+5:32.33110
85.1p
26
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:16:40.459990
+5:36.33500
85.0p
27
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:16:42.460140
+5:37.33650
84.9p
28
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
1:16:45.460460
+5:40.33970
84.9p
29
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:16:45.460480
+5:40.33990
84.9p
30
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
1:16:46.460550
+5:41.34060
84.8p
31
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:17:25.464430
+6:20.37940
84.0p
32
Erik Andersson
Malungs IF
1:17:28.464700
+6:23.38210
83.9p
33
Magnus Engström
Stockviks SF
1:18:27.470600
+7:22.44110
82.7p
34
Martin Larsson
Arvika IS
1:18:56.473500
+7:51.47010
82.1p
35
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
1:19:42.478110
+8:37.51620
81.2p
36
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:19:44.478310
+8:39.51820
81.1p
37
Emil Lundström
Östersunds SK
1:19:45.478460
+8:40.51970
81.1p
38
Robin Norum
IFK Umeå
1:19:58.479790
+8:54.53300
80.8p
39
Johan Herrman
SK Ringen
1:20:43.484280
+9:38.57790
79.9p
40
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:21:12.487140
+10:07.60650
79.4p
41
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:21:12.487150
+10:07.60660
79.4p
42
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:22:06.492540
+11:01.66050
78.4p
43
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:22:08.492720
+11:03.66230
78.3p
44
Björn Gund
Åsarna IK
1:22:38.495760
+11:33.69270
77.8p
45
Robert Eskelund
Jäderfors SK
1:22:59.497830
+11:54.71340
77.4p
46
Klas Nilsson
Skellefteå SK
1:23:13.499290
+12:09.72800
77.1p
47
Fredrik Lindström
Lycksele IF
1:24:05.504430
+13:00.77940
76.2p
48
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
1:24:44.508300
+13:39.81810
75.5p
49
Anton Södergren
Skellefteå SK
1:25:00.509910
+13:55.83420
75.3p
50
Markus Hansson
Åsarna IK
1:25:24.512390
+14:20.85900
74.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
39:27.236610
85.4p
2
Anna Haag
IFK Mora SK
39:27.236620
+0
85.4p
3
Anna Olsson
Åsarna IK
39:47.238660
+20.1950
84.6p
4
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
39:54.239340
+27.2630
84.4p
5
Lina Andersson
Piteå Elit SK
40:04.240370
+37.3660
84.0p
6
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
41:42.250100
+2:14.13390
80.8p
7
Ingrid Vikman
Östersunds SK
41:54.251320
+2:27.14610
80.4p
8
Carolin Andersson
Gellivare SK
41:54.251370
+2:27.14660
80.3p
9
Ida Olsson
Åsarna IK
42:03.252270
+2:36.15560
80.1p
10
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
42:50.256920
+3:23.20210
78.6p
11
Eva Svensson
IFK Mora SK
42:50.256950
+3:23.20240
78.6p
12
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
43:27.260620
+4:00.23910
77.5p
13
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
43:37.261640
+4:10.24930
77.2p
14
Ulrica Persson
Sunne SLF
43:43.262200
+4:15.25490
77.0p
15
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
43:47.262680
+4:20.25970
76.9p
16
Anna Simberg
SK Bore
43:58.263760
+4:31.27050
76.6p
17
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
44:33.267230
+5:06.30520
75.6p
18
Emma Eriksson
Eksjö SOK
44:41.268050
+5:14.31340
75.3p
19
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
46:10.276920
+6:43.40210
72.9p
20
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
46:52.281160
+7:25.44450
71.8p
21
Helena Wiklund
Ramsjö SK
47:00.281900
+7:32.45190
71.6p
22
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
47:38.285730
+8:11.49020
70.7p