Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2022-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:53:40.681900
83.2p
2
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:53:49.682800
+9.800
83.0p
3
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:55:26.692500
+1:46.10500
81.5p
4
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:56:08.696700
+2:28.14700
80.9p
5
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
2:00:01.720030
+6:21.38030
77.5p
6
Andreas Lundh
Halmstads Skidklubb
2:00:18.721700
+6:38.39700
77.3p
7
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:03:52.743150
+10:12.61150
74.5p
8
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:05:59.755800
+12:19.73800
72.9p
9
Johan Kastensson
Eksjö SOK
2:06:03.756270
+12:23.74270
72.8p
10
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:08:26.770560
+14:46.88560
71.1p
11
John Kumlin
IK Ymer
2:08:56.773590
+15:16.91590
70.8p
12
Isak Turesson
FK Friskus Varberg
2:11:06.786520
+17:26.104520
69.3p
13
Alexander Lundh
Halmstads Skidklubb
2:11:23.788280
+17:43.106280
69.1p
14
Daniel Johansson
Kungsäters IF
2:11:39.789890
+17:59.107890
69.0p
15
Per Tikkanen
Alvesta SOK
2:12:25.794450
+18:45.112450
68.5p
16
Ragnar Sigurgeirsson
IK Vista
2:13:32.801130
+19:52.119130
67.8p
17
John Gustavsson
Hestra IF
2:14:47.808680
+21:07.126680
67.0p
18
Johan Hugoh
Hindås SK
2:17:04.822310
+23:24.140310
65.6p
19
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
2:17:18.823780
+23:38.141780
65.5p
20
Erik Woxlin
IK Stern
2:17:55.827480
+24:15.145480
65.1p
21
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:17:59.827800
+24:19.145800
65.1p
22
Niclas Nilsson
Göteborgs SK
2:18:59.833860
+25:19.151860
64.5p
23
Fredrik Svensson
Krogsereds IK
2:19:40.837980
+26:00.155980
64.1p
24
Johan Ahlberg
Ryda SK
2:20:53.845210
+27:13.163210
63.4p
25
Andreas Svensson
OSI/Team Norgeshus
2:23:29.860800
+29:49.178800
62.0p
26
Petter Larsson
Vaggeryds SOK
2:27:25.884460
+33:45.202460
60.0p
27
Filip Gunnarsson
Ätrans IF
2:29:19.895830
+35:39.213830
59.1p
28
Karl Rydberg
OSI/Team Norgeshus
2:30:25.902400
+36:45.220400
58.5p
29
André Olofsson
Trollhättans SOK
2:32:41.916000
+39:01.234000
57.5p
30
Alexander Axelsson
IF Hallby SOK
2:33:38.921770
+39:58.239770
57.1p
31
Elias Thunberg
OK Vivill
2:35:30.932950
+41:50.250950
56.2p
32
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:35:39.933840
+41:59.251840
56.2p
33
Kristofer Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:37:46.946570
+44:06.264570
55.3p
34
Albin Kornbeck
Gamleby OK
2:40:03.960230
+46:23.278230
54.3p
35
Calle Ydregården
Ölmstads IS
2:43:50.982970
+50:10.300970
52.8p
36
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
2:47:59.1007870
+54:19.325870
51.3p
37
Elias Östlin
Skiklubben
2:52:49.1036840
+59:09.354840
49.6p
38
Per Södergren
Hestra IF
2:54:59.1049800
+1:01:19.367800
48.9p
39
Eric Klein
Landsbro IF SK
2:58:19.1069870
+1:04:39.387870
47.8p
40
Alexander Jonsson
Alvesta SOK
3:01:42.1090170
+1:08:02.408170
46.8p
41
Ingvar Jónsson
Hestra IF
3:03:01.1098070
+1:09:21.416070
46.4p
42
Markus Holgersson
Landskrona Ski Club
3:04:08.1104750
+1:10:28.422750
46.0p
43
Joel Skyldeberg
Hestra IF
3:08:47.1132600
+1:15:07.450600
44.7p
44
Jonas Lodin
Axa SC
3:28:17.1249630
+1:34:37.567630
39.9p
45
Axel Gunnarsson
Ätrans IF
3:30:05.1260420
+1:36:25.578420
39.5p
46
Emil Blomberg
Mariestads FK
3:31:39.1269850
+1:37:59.587850
39.2p
47
Daniel Elmersson
Gnosjö FK
3:36:50.1300990
+1:43:10.618990
38.1p
48
Albin Lindqvist
Mullsjö SOK
3:37:16.1303570
+1:43:36.621570
38.0p
49
Simon Lundblad
Simlångsdalens IF
3:44:10.1344930
+1:50:30.662930
36.7p
50
Pontus Lindblad
Jönköpings OK
3:49:16.1375560
+1:55:36.693560
35.8p
51
Johan Lindström
Linköpings SK
4:04:55.1469480
+2:11:15.787480
33.2p
52
Markus Karlander
Hestra IF
4:07:50.1486910
+2:14:10.804910
32.8p
53
Måns Tranell
Hestra IF
4:09:46.1498550
+2:16:06.816550
32.5p
54
Zakarias Liljemark
Sävar IK
4:13:28.1520760
+2:19:48.838760
32.0p
55
Hugo ALFREDSSON
Sävar IK
4:13:33.1521240
+2:19:53.839240
32.0p
56
Tobias Haraldsson
OK Gränsen
4:13:34.1521370
+2:19:54.839370
32.0p
57
Oscar Helmersen
No Club
4:38:32.1671170
+2:44:52.989170
28.8p
-
Henrik Nordström
IF Hagen SK
23:59:58.8639700
-
Daniel Dolff Blomberg
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Johannes Rudolfsson
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
Alexander Thudeen
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Aliaksei Sychou
No Club
23:59:59.8639800
-
Björn Svernhage
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
Alex Sunesson
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Mattias Sandstedt
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Niclas Oscarsson
No Club
23:59:59.8639800
-
Jonas Lödén
Friskis & Svettis Malmö
23:59:59.8639800
-
Johan Lindh
Brittatorps Tk
23:59:59.8639800
-
Aleksander Leesment
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Lars Dahlin
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Emil Andersson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Dan Moberg
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Hampus Erndin
Nybro Ski
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)