Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2004-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Wass
IFK Mora SK
1:47:29.644800
89.9p
2
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
1:49:13.655200
+1:44.10300
88.4p
3
Anders Sörensson
Tanums IF
1:50:59.665800
+3:30.20900
87.0p
4
Linus Davidsson
Ulricehamns IF
1:51:17.667600
+3:48.22700
86.8p
5
Håkan Johansson
Ulricehamns IF
1:52:45.676400
+5:16.31500
85.7p
6
David Andersson
IFK Mora SK
1:53:11.679000
+5:42.34100
85.3p
7
John Andén
Ulricehamns IF
1:53:12.679100
+5:43.34200
85.3p
8
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
1:53:40.681900
+6:11.37000
85.0p
9
Christian Olsson
Tranemo IF
1:53:49.682800
+6:20.37900
84.9p
10
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
1:54:40.687900
+7:11.43000
84.2p
11
Hans Rapp
Ulricehamns IF
1:55:32.693100
+8:03.48200
83.6p
12
Johan Håmås
IF Hallby SOK
1:58:23.710200
+10:54.65300
81.6p
13
Hans Strid
Ulricehamns IF
1:58:36.711500
+11:07.66600
81.4p
14
Keith Ilvesson
Tidaholm SOK Sisu
1:58:38.711700
+11:09.66800
81.4p
15
Andreas Voronen
Äspereds IF
1:58:53.713200
+11:24.68300
81.2p
15
Jonas Persson
IK Hakarpspojkarna
1:58:53.713200
+11:24.68300
81.2p
17
Anders Wikström
Sjömarkens IF
1:58:54.713300
+11:25.68400
81.2p
18
Jonas Hansson
Tanums IF
1:59:33.717200
+12:04.72300
80.8p
19
Lennart Larsson
Hestra IF
2:00:02.720100
+12:33.75200
80.5p
20
Mikael Tärning
Falköpings AIK SK
2:01:50.730900
+14:21.86000
79.3p
21
Joakim Lundberg
Ulricehamns IF
2:01:52.731100
+14:23.86200
79.3p
22
Jonas Davidsson
Burseryds IF
2:01:53.731200
+14:24.86300
79.2p
23
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:01:59.731800
+14:30.86900
79.2p
24
Klaes Göransson
Hestra IF
2:02:54.737300
+15:25.92400
78.6p
25
Tobias Hendén
Ulricehamns IF
2:03:31.741000
+16:02.96100
78.2p
26
Kristian Lindqvist
Skillingaryds FK
2:03:37.741600
+16:08.96700
78.1p
27
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
2:04:45.748400
+17:16.103500
77.4p
28
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:04:51.749000
+17:22.104100
77.4p
29
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:05:05.750400
+17:36.105500
77.2p
30
Thorbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:05:14.751300
+17:45.106400
77.1p
31
Jonas Berggren
Mariestads FK
2:06:38.759700
+19:09.114800
76.3p
32
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:06:45.760400
+19:16.115500
76.2p
33
David Erixon
OK Berget
2:06:47.760600
+19:18.115700
76.2p
34
Patrik Jönsson
Tranemo IF
2:07:17.763600
+19:48.118700
75.9p
34
Thomas Andersson
Tranemo IF
2:07:17.763600
+19:48.118700
75.9p
36
Magnus Andreasson
Göteborgs Polismäns IF
2:07:46.766500
+20:17.121600
75.6p
37
Bosse Svensson
Tranemo IF
2:08:03.768200
+20:34.123300
75.4p
38
Mikael Andersson
Istrums SK
2:08:06.768500
+20:37.123600
75.4p
39
Daniel Enesten
Hössna IF
2:08:29.770800
+21:00.125900
75.2p
40
Erik Jansson
OK Landehof
2:08:39.771800
+21:10.126900
75.1p
41
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:09:16.775500
+21:47.130600
74.7p
42
Ricard Sjögren
Tranemo IF
2:09:19.775800
+21:50.130900
74.7p
43
Anders Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:10:21.782000
+22:52.137100
74.1p
44
Anders Johansson
Hestra IF
2:10:28.782700
+22:59.137800
74.0p
45
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:10:34.783300
+23:05.138400
74.0p
46
Mikael Zachrisson
Hortlax SK
2:11:12.787100
+23:43.142200
73.6p
47
Johan Gabre
Sjömarkens IF
2:11:23.788200
+23:54.143300
73.5p
48
Olavi Ylläsjärvi
OK Kullingshof
2:11:36.789500
+24:07.144600
73.4p
49
Åke Albinsson
IK Hakarpspojkarna
2:11:42.790100
+24:13.145200
73.3p
50
Fredrik Rosén
Jönkopings OK
2:11:57.791600
+24:28.146700
73.2p
51
Peter Svenningsson
Ulricehamns IF
2:13:00.797900
+25:31.153000
72.6p
52
Thomas Hellner
Istrums SK
2:13:01.798000
+25:32.153100
72.6p
53
Mattias Davidsson
Burseryds IF
2:13:03.798200
+25:34.153300
72.6p
54
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:13:06.798500
+25:37.153600
72.6p
55
Daniel Björndahl
IK Stern
2:13:38.801700
+26:09.156800
72.3p
56
Lennart Svensson
Svenljunga IK
2:13:44.802300
+26:15.157400
72.2p
57
Per Jonstoij
Tvärreds IF
2:13:49.802800
+26:20.157900
72.2p
58
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:14:04.804300
+26:35.159400
72.0p
59
Mikael Svensson
Annebergs GOIF
2:14:15.805400
+26:46.160500
71.9p
60
Ulrik Olsson
Brattås Ck
2:14:34.807300
+27:05.162400
71.8p
61
Per Lindkvist
IK Hakarpspojkarna
2:14:43.808200
+27:14.163300
71.7p
62
Rikard Pentonen
Hestra IF
2:15:22.812100
+27:53.167200
71.4p
63
Håkan Dalemo
Brännebrona SK
2:15:27.812600
+27:58.167700
71.3p
64
Eric Ristenstrand
Linköpings SK
2:15:35.813400
+28:06.168500
71.2p
65
Glenn Edvardsson
OK Alehof
2:16:38.819700
+29:09.174800
70.7p
66
Hans Påhlman
Istrums SK
2:16:51.821000
+29:22.176100
70.6p
67
Johan Davidsson
Tranemo IF
2:16:57.821600
+29:28.176700
70.5p
68
Johan Tykesson
Sya SK
2:17:08.822700
+29:39.177800
70.4p
69
Peter Karlsson
Kungälvs Roddklubb
2:17:45.826400
+30:16.181500
70.1p
70
Torgny Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:17:58.827700
+30:29.182800
70.0p
71
Olof Johansson
IK Vista
2:18:14.829300
+30:45.184400
69.9p
72
Karl-Erik Assarsson
Rydboholms SK
2:19:25.836400
+31:56.191500
69.3p
73
Sebastian Edlund
Elfsborgs SOK
2:19:34.837300
+32:05.192400
69.2p
74
Anders Boestad
IK Vista
2:20:52.845100
+33:23.200200
68.6p
75
Tomas Franzén
Nässjö SF
2:21:01.846000
+33:32.201100
68.5p
76
Åke Johansson
Rydboholms SK
2:21:26.848500
+33:57.203600
68.3p
77
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:21:37.849600
+34:08.204700
68.2p
78
William Lind
OK Landehof
2:21:57.851600
+34:28.206700
68.0p
79
Nils-Gustav Blomkvist
Annebergs GOIF
2:21:59.851800
+34:30.206900
68.0p
80
Roger Frölander
Mullsjö SOK
2:22:10.852900
+34:41.208000
67.9p
81
Anders Nilsson
Grönahögs IK
2:22:16.853500
+34:47.208600
67.9p
82
Tommy Rygh
Mariestads FK
2:23:16.859500
+35:47.214600
67.4p
83
Per Sigvardson
Bredaryds SOK
2:23:21.860000
+35:52.215100
67.4p
84
Janne Wahlstedt
FK Herkules
2:23:26.860500
+35:57.215600
67.3p
85
Claes Setthagen
Svenljunga IK
2:23:27.860600
+35:58.215700
67.3p
86
Pelle Dalberg
OK Alehof
2:23:51.863000
+36:22.218100
67.1p
87
Hans Käll
Hestra IF
2:24:05.864400
+36:36.219500
67.0p
88
Peter Davidson
OK Kullingshof
2:24:09.864800
+36:40.219900
67.0p
89
Sven-Göran Hultén
Göteborgs Spårvägar GIF
2:24:25.866400
+36:56.221500
66.9p
90
Håkan Karlsson
IF Saab
2:24:32.867100
+37:03.222200
66.8p
91
Ulf Larsson
IK Stern
2:24:34.867300
+37:05.222400
66.8p
92
Börje Lidén
Dalsjöfors GOIF
2:25:06.870500
+37:37.225600
66.6p
93
Kjell Carlgren
OK Alehof
2:25:22.872100
+37:53.227200
66.4p
94
Lars Helgesson
Hestra IF
2:26:15.877400
+38:46.232500
66.0p
95
Gert Ivarsson
Tranemo IF
2:26:21.878000
+38:52.233100
66.0p
96
Jesper Viktor
IK Stern
2:26:26.878500
+38:57.233600
66.0p
97
Bernt Henriksson
IK Albion
2:26:27.878600
+38:58.233700
66.0p
98
Mats Jeppsson
OK Gisle
2:26:31.879000
+39:02.234100
65.9p
99
Jonas Rudenstam
IK Vista
2:26:50.880900
+39:21.236000
65.8p
100
Sven-Olof Johansson
IK Vista
2:26:53.881200
+39:24.236300
65.8p
101
David Rudenstam
IK Vista
2:27:07.882600
+39:38.237700
65.7p
102
Tony Stolt
Storebro SC
2:27:15.883400
+39:46.238500
65.6p
103
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
2:27:40.885900
+40:11.241000
65.4p
104
Tore Hjalmarsson
Malma Aif
2:27:41.886000
+40:12.241100
65.4p
105
Olof Berggren
Hestra IF
2:27:47.886600
+40:18.241700
65.4p
106
Stefan Jansson
Tidaholm SOK Sisu
2:27:49.886800
+40:20.241900
65.3p
107
Tommy Kjellgren
Tidaholm SOK Sisu
2:27:53.887200
+40:24.242300
65.3p
108
Johan Cederholm
Landsbro IF SK
2:28:13.889200
+40:44.244300
65.2p
109
Martin Sylvén
OK Kullingshof
2:29:18.895700
+41:49.250800
64.7p
110
Lars G Johansson
Vänersborgs SK
2:29:20.895900
+41:51.251000
64.7p
111
Viktor Rudenstam
IK Vista
2:29:23.896200
+41:54.251300
64.7p
112
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
2:29:41.898000
+42:12.253100
64.5p
113
Dieter Weise
Göteborgs Spårvägar GIF
2:30:25.902400
+42:56.257500
64.2p
114
Tomas Stigsson
Trollhättans SOK
2:30:46.904500
+43:17.259600
64.1p
115
Daniel Svensson
Kinnaströms SK
2:30:47.904600
+43:18.259700
64.1p
116
Stefan Andersson
SOK Träff
2:30:50.904900
+43:21.260000
64.0p
117
Henning Bergqvist
Brännebrona SK
2:31:38.909700
+44:09.264800
63.7p
118
Jörgen Ivarson
IK Ymer
2:32:10.912900
+44:41.268000
63.5p
119
Björn Lindkvist
Sjövalla FK
2:32:42.916100
+45:13.271200
63.3p
120
Yngve Norell
FK Herkules
2:32:48.916700
+45:19.271800
63.2p
121
Jan Evertsson
IK Trasten
2:33:09.918800
+45:40.273900
63.1p
122
Fredrik Sjödin
Volvo Skövde OK
2:33:33.921200
+46:04.276300
62.9p
123
Jan Johansson
IF Saab
2:33:38.921700
+46:09.276800
62.9p
124
Tomas Lundqvist
IK Hakarpspojkarna
2:33:53.923200
+46:24.278300
62.8p
125
Jan-Åke Pettersson
Trollhättans SOK
2:34:14.925300
+46:45.280400
62.6p
126
Stefan Jaenson
Göteborgs SK
2:34:16.925500
+46:47.280600
62.6p
127
Magnus Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:34:18.925700
+46:49.280800
62.6p
128
Tobias Lidén
Dalsjöfors GOIF
2:35:14.931300
+47:45.286400
62.2p
129
Henrik Lidhage
IK Ymer
2:35:15.931400
+47:46.286500
62.2p
130
Jonas Bulow
OK Berget
2:35:56.935500
+48:27.290600
61.9p
131
Bengt Axelsson
Borås GIF
2:35:58.935700
+48:29.290800
61.9p
132
Anders Taflin
Högbo GOIF
2:36:25.938400
+48:56.293500
61.8p
133
Per Lundqvist
Linköpings SK
2:36:49.940800
+49:20.295900
61.6p
134
Bo Lindqvist
Dalsjöfors GOIF
2:37:19.943800
+49:50.298900
61.4p
135
Joakim Winggren
Redvägs SK
2:37:27.944600
+49:58.299700
61.3p
136
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:37:29.944800
+50:00.299900
61.3p
137
Jörgen Pettersson
IK Hakarpspojkarna
2:37:31.945000
+50:02.300100
61.3p
138
Joacim Sandström
Bankeryds Skid o Mk
2:38:22.950100
+50:53.305200
61.0p
139
Jan-Erik Jansson
Tidaholm SOK Sisu
2:38:42.952100
+51:13.307200
60.9p
140
Niklas Eklund
Joa IF
2:39:34.957300
+52:05.312400
60.5p
141
Klas Levin
IK Hakarpspojkarna
2:39:38.957700
+52:09.312800
60.5p
142
Jonny Persson
OK Gipen
2:40:15.961400
+52:46.316500
60.3p
143
Alf Johansson
Tidaholm SOK Sisu
2:40:21.962000
+52:52.317100
60.2p
144
Niklas Kanerot
Brattås Ck
2:41:28.968700
+53:59.323800
59.8p
145
Sture Abrahamsson
OK Gipen
2:41:39.969800
+54:10.324900
59.8p
146
Mattias Rahn
Lerums SOK
2:42:36.975500
+55:07.330600
59.4p
147
Kjell-Olof Tagesson
IK Gandvik
2:42:45.976400
+55:16.331500
59.3p
148
Magnus Olsson
IK Stern
2:43:04.978300
+55:35.333400
59.2p
149
Roger Norrlén
Söderbärke GOIF
2:43:05.978400
+55:36.333500
59.2p
150
Pelle Rudenstam
IK Vista
2:43:06.978500
+55:37.333600
59.2p
151
Joel Rudenstam
IK Vista
2:43:14.979300
+55:45.334400
59.2p
152
Ingemar Moen
Sävedalens AIK
2:43:42.982100
+56:13.337200
59.0p
153
Andreas Bohlin
Nässjö SF
2:44:23.986200
+56:54.341300
58.8p
154
Anders Persson
Tormestorps IF
2:44:34.987300
+57:05.342400
58.7p
155
Lars Holm
OK Gipen
2:44:59.989800
+57:30.344900
58.5p
156
Thomas Björk
Brännebrona SK
2:45:09.990800
+57:40.345900
58.5p
157
Lars Bohlin
Nässjö SF
2:46:25.998400
+58:56.353500
58.0p
158
Rickard Jansson
Tidaholm SOK Sisu
2:46:28.998700
+58:59.353800
58.0p
159
Arne Davidsson
Vattenfalls IF
2:46:55.1001400
+59:26.356500
57.9p
160
Björn Norell
FK Herkules
2:47:17.1003600
+59:48.358700
57.7p
161
Maria Helgesson Krafft
Hestra IF
2:47:42.1006100
+1:00:13.361200
57.6p
162
Jonas Rölander
Sjömarkens IF
2:47:47.1006600
+1:00:18.361700
57.6p
163
Daniel Eriksson
OK Landehof
2:48:15.1009400
+1:00:46.364500
57.4p
164
Staffan Norberg
Tenhults SOK
2:48:28.1010700
+1:00:59.365800
57.3p
165
Olle Lindkvist
Sjövalla FK
2:49:21.1016000
+1:01:52.371100
57.0p
166
Jakob Jarl
IK Vista
2:49:43.1018200
+1:02:14.373300
56.9p
167
Heikki Rissanen
Mariestads FK
2:50:21.1022000
+1:02:52.377100
56.7p
168
Esger Ritter
Bruksvallarnas IF
2:50:22.1022100
+1:02:53.377200
56.7p
169
Lars Ander
OK Landehof
2:50:41.1024000
+1:03:12.379100
56.6p
170
Ragnar Uppström
FK Herkules
2:50:55.1025400
+1:03:26.380500
56.5p
171
Hampus Eriksson
Göteborgs Polismäns IF
2:51:29.1028800
+1:04:00.383900
56.3p
172
Sven-Ove Pettersson
Sävedalens AIK
2:52:28.1034700
+1:04:59.389800
56.0p
173
Magnus Uppström
Volvo IF
2:53:22.1040100
+1:05:53.395200
55.7p
174
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:54:09.1044800
+1:06:40.399900
55.5p
175
Johan Eklund
IK Stern
2:54:45.1048400
+1:07:16.403500
55.3p
176
Stefan Rahmn
IK Stern
2:54:50.1048900
+1:07:21.404000
55.2p
177
Nilsmagnus Karlsson
Bankeryds Skid o Mk
2:55:05.1050400
+1:07:36.405500
55.2p
178
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:57:42.1066100
+1:10:13.421200
54.4p
179
Jörgen Gunnarsson
Brännebrona SK
2:57:50.1066900
+1:10:21.422000
54.3p
180
Daniel Bohlin
Nässjö SF
2:58:12.1069100
+1:10:43.424200
54.2p
181
Anders Meurk
OK Landehof
2:58:22.1070100
+1:10:53.425200
54.2p
182
Mats Johansson
OK Alehof
2:59:27.1076600
+1:11:58.431700
53.8p
183
Tor Oskarsson
Skillingaryds FK
2:59:43.1078200
+1:12:14.433300
53.7p
184
Lars Fahlström
Alfta-Ösa OK
3:01:23.1088200
+1:13:54.443300
53.3p
185
Ulf Gyllensvaaan
Mullsjö SOK
3:02:16.1093500
+1:14:47.448600
53.0p
186
Tommy Lindh
Skillingaryds FK
3:03:58.1103700
+1:16:29.458800
52.5p
187
Åke Nyström
Säve SK
3:05:07.1110600
+1:17:38.465700
52.2p
188
Urban Olsson
Säve SK
3:05:08.1110700
+1:17:39.465800
52.2p
189
Ingmar Persson
Lugi SK
3:06:01.1116000
+1:18:32.471100
51.9p
190
Peter Niels Mortensen
Norway
3:07:00.1121900
+1:19:31.477000
51.7p
191
Ove Karlsson
OK Alehof
3:07:56.1127500
+1:20:27.482600
51.4p
192
Bengt Evertsson
Uddevalla SK
3:08:24.1130300
+1:20:55.485400
51.3p
193
Lennart Nyberg
Fjärås AIK
3:08:39.1131800
+1:21:10.486900
51.2p
194
Gunnar Johansson
Mariestads FK
3:09:29.1136800
+1:22:00.491900
51.0p
195
Fredrik Davidsson
OK Kullingshof
3:11:46.1150500
+1:24:17.505600
50.4p
196
Bo Wingren
OK Kullingshof
3:12:38.1155700
+1:25:09.510800
50.1p
197
Thomas Bergstedt
Säve SK
3:15:53.1175200
+1:28:24.530300
49.3p
198
Börje Classon
IK Vista
3:16:38.1179700
+1:29:09.534800
49.1p
199
Staffan Rudenstam
IK Vista
3:16:39.1179800
+1:29:10.534900
49.1p
200
Jörgen Petterson
IK Stern
3:16:54.1181300
+1:29:25.536400
49.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Karl Kalmo
Danmark
3:19:07.1194600
+1:31:38.549700
48.5p
202
Mika Niittyniemi
IK Stern
3:19:35.1197400
+1:32:06.552500
48.4p
203
Mattias Sundler
OK Stigen
3:21:43.1210200
+1:34:14.565300
47.9p
204
Marcus Nilsson
FK Finn
3:24:42.1228100
+1:37:13.583200
47.2p
205
Mattias Nilsson
FK Finn
3:24:51.1229000
+1:37:22.584100
47.2p
206
Håkan Olsson
OK Alehof
3:27:38.1245700
+1:40:09.600800
46.5p
207
Johannes Eklund
Joa IF
3:28:43.1252200
+1:41:14.607300
46.3p
208
Anders Johansson
OK Alehof
3:31:18.1267700
+1:43:49.622800
45.7p
209
Kenneth Lundh
IK Livsnerven
3:31:47.1270600
+1:44:18.625700
45.6p
210
Bengt Kvarnström
OK Landehof
3:33:29.1280800
+1:46:00.635900
45.2p
211
Leif Engström
Hässle IF
3:35:54.1295300
+1:48:25.650400
44.7p
212
Kristofer Eklund
Joa IF
3:38:12.1309100
+1:50:43.664200
44.3p
H/D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Westh
Mullsjö SOK
2:17:16.823500
70.4p
2
Claus Johansson
Intersport IF
2:17:55.827400
+39.3800
70.0p
3
Martin Jägryd
Navåsens FK
2:22:01.852000
+4:45.28400
68.0p
4
Johan Svenningsson
No Club
2:22:21.854000
+5:05.30400
67.9p
5
Roger Svenningsson
No Club
2:22:22.854100
+5:06.30500
67.8p
6
Stefan Johansson
Brännebrona SK
2:22:58.857700
+5:42.34100
67.6p
7
Klara Håmås
IF Hallby SOK
2:23:09.858800
+5:53.35200
67.5p
8
Mattias Forssén
Hermansby IF
2:25:12.871100
+7:56.47500
66.5p
9
Claude Medard
IK Stern
2:26:28.878700
+9:12.55100
65.9p
10
Andreas Pettersson
No Club
2:27:01.882000
+9:45.58400
65.7p
11
Per Josefsson
OK Berget
2:27:42.886100
+10:26.62500
65.4p
12
Bengt Bygård
Ulricehamns IF
2:28:11.889000
+10:55.65400
65.2p
13
Anna Johansson
Intersport IF
2:28:18.889700
+11:02.66100
65.1p
14
Bengt Mattsson
IK Stern
2:28:43.892200
+11:27.68600
65.0p
15
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:29:28.896700
+12:12.73100
64.6p
16
Carl-Otto Ivarsson
Mullsjö SOK
2:30:07.900600
+12:51.77000
64.3p
17
Sture Erixsson
OK Berget
2:30:12.901100
+12:56.77500
64.3p
18
Tobias Haag
No Club
2:30:24.902300
+13:08.78700
64.2p
19
Per Sterner
Bottnaryd IF
2:31:32.909100
+14:16.85500
63.7p
20
Tomas Pettersson
Storsjö IF
2:33:53.923200
+16:37.99600
62.8p
21
Jan Wiman
IK Stern
2:33:57.923600
+16:41.100000
62.7p
22
Bo Tjäder
IF Hallby SOK
2:34:24.926300
+17:08.102700
62.6p
23
Mattias Svensson
No Club
2:35:45.934400
+18:29.110800
62.0p
24
John Eriksson
Växjö OK
2:36:06.936500
+18:50.112900
61.9p
25
Niklas Bokinge
IF Hallby SOK
2:37:06.942500
+19:50.118900
61.5p
26
Johan Ekenstierna
No Club
2:37:12.943100
+19:56.119500
61.4p
27
Jan Andersson
Grönahögs IK
2:37:14.943300
+19:58.119700
61.4p
28
Niclas Wennerholm
OK Landehof
2:37:34.945300
+20:18.121700
61.3p
29
Kjell Axelsson
SK Hylte
2:37:52.947100
+20:36.123500
61.2p
30
Jonas Nord
Mullsjö SOK
2:38:15.949400
+20:59.125800
61.0p
31
Henrik Saldner
OK Berget
2:38:43.952200
+21:27.128600
60.9p
32
Anders Olsson
Storsjö IF
2:39:22.956100
+22:06.132500
60.6p
33
Onni Kolström
Rydaholms GOIF
2:39:31.957000
+22:15.133400
60.6p
34
Rune Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:39:42.958100
+22:26.134500
60.5p
35
Martina Dahlström
Trollhättans SOK
2:40:01.960000
+22:45.136400
60.4p
36
Ingemar Andersson
Främmestads IK
2:40:56.965500
+23:40.141900
60.0p
37
Jorma Heinonen
Lekeryd-Svarttorps SK
2:41:33.969200
+24:17.145600
59.8p
38
Kent Bäckström
Främmestads IK
2:41:43.970200
+24:27.146600
59.7p
39
Dan Ljungen
Rydaholms GOIF
2:42:12.973100
+24:56.149500
59.6p
40
Staffan Löfström
Vaggeryds SOK
2:42:20.973900
+25:04.150300
59.5p
41
Fredrik Ottosson
IK Hakarpspojkarna
2:44:00.983900
+26:44.160300
58.9p
42
Lennart Isaksson
Fjärås AIK
2:44:46.988500
+27:30.164900
58.6p
43
Håkan Eriksson
Envikens IF Sverige
2:45:48.994700
+28:32.171100
58.3p
44
Jens Reckman
No Club
2:46:03.996200
+28:47.172600
58.2p
45
Bernt Robertsson
IK Trasten
2:46:32.999100
+29:16.175500
58.0p
46
Peter Fornander
Södra Skog
2:47:00.1001900
+29:44.178300
57.8p
47
Mikael Johansson
OK Gisle
2:47:29.1004800
+30:13.181200
57.7p
48
Maria Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
2:47:43.1006200
+30:27.182600
57.6p
49
Thure Andersson
Grönahögs IK
2:47:46.1006500
+30:30.182900
57.6p
50
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
2:47:52.1007100
+30:36.183500
57.5p
51
Pär Martinsson
OK Berget
2:48:22.1010100
+31:06.186500
57.4p
52
Per-Ivar Rautio
IK Hakarpspojkarna
2:48:24.1010300
+31:08.186700
57.4p
53
Stig Kalmo
København SK
2:49:15.1015400
+31:59.191800
57.1p
54
Ingemar Lemel
Hjobygdens OK
2:49:20.1015900
+32:04.192300
57.0p
54
Pirjo Kolström
Rydaholms GOIF
2:49:20.1015900
+32:04.192300
57.0p
56
Anders Magnusson
Storsjö IF
2:49:57.1019600
+32:41.196000
56.8p
56
Tedh Pettersson
Storsjö IF
2:49:57.1019600
+32:41.196000
56.8p
58
Ingvar Pettersson
Svenljunga IK
2:50:04.1020300
+32:48.196700
56.8p
59
Andreas Jansson
Mullsjö SOK
2:50:26.1022500
+33:10.198900
56.7p
60
Hans Johansson
Sya SK
2:51:09.1026800
+33:53.203200
56.4p
61
Torbjörn Appelberg
No Club
2:52:18.1033700
+35:02.210100
56.1p
62
Robert Bengtsson
Borås GIF
2:52:19.1033800
+35:03.210200
56.1p
63
Roland Andersson
No Club
2:52:33.1035200
+35:17.211600
56.0p
64
Fredrik Stenberg
No Club
2:53:02.1038100
+35:46.214500
55.8p
65
Anneli Carlzén
Tvärreds IF
2:53:28.1040700
+36:12.217100
55.7p
66
Pekka Ahola
Borås GIF
2:54:13.1045200
+36:57.221600
55.4p
67
Bengt-Elof Nilsson
Tockarps IK
2:54:23.1046200
+37:07.222600
55.4p
68
Johan Hägg
No Club
2:54:38.1047700
+37:22.224100
55.3p
68
Stefan Lindholm
Fjärås AIK
2:54:38.1047700
+37:22.224100
55.3p
70
Anders Lindén
Tenhults SOK
2:55:10.1050900
+37:54.227300
55.1p
71
Niklas Löfström
IK Ymer
2:55:26.1052500
+38:10.228900
55.1p
72
Markus Stråhle
Mullsjö SOK
2:55:37.1053600
+38:21.230000
55.0p
73
Lars Salonen
Vänersborgs SK
2:55:38.1053700
+38:22.230100
55.0p
74
Göte Nilsson
Tranemo IF
2:56:25.1058400
+39:09.234800
54.8p
75
Bertil Ekman
IK Stern
2:56:39.1059800
+39:23.236200
54.7p
76
Stefan Karlsson
Hermansby IF
2:56:50.1060900
+39:34.237300
54.6p
77
Lotta Larsdotter
Mullsjö SOK
2:56:51.1061000
+39:35.237400
54.6p
78
Jörgen Adolfsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:57:04.1062300
+39:48.238700
54.6p
79
Mikael Hugosson
No Club
2:57:31.1065000
+40:15.241400
54.4p
80
Lars-Åke Josefsson
OK Berget
2:57:38.1065700
+40:22.242100
54.4p
81
Lennart Johansson
No Club
2:57:40.1065900
+40:24.242300
54.4p
82
Janarne Wetterheim
IK Vista
2:57:41.1066000
+40:25.242400
54.4p
83
Mats Brindeland
Tidaholm SOK Sisu
2:57:57.1067600
+40:41.244000
54.3p
84
Erik Utberg
Uddevalla SK
2:58:40.1071900
+41:24.248300
54.1p
85
Peter Kallin
Redvägs SK
2:58:57.1073600
+41:41.250000
54.0p
86
Mikael Wetterheim
OK Gränsen
2:59:56.1079500
+42:40.255900
53.7p
87
Henrik Marcusson
Magra IS
3:00:01.1080000
+42:45.256400
53.7p
88
Jörgen Bengtsson
Navåsens FK
3:00:04.1080300
+42:48.256700
53.6p
89
Freddy Wegelius
Bredareds IF
3:00:49.1084800
+43:33.261200
53.4p
90
Emil Salonen
Vänersborgs SK
3:01:04.1086300
+43:48.262700
53.3p
91
Jeanette Viberg
Mullsjö SOK
3:01:29.1088800
+44:13.265200
53.2p
92
Fredrik Davidsson
Ryaverkets IF
3:01:44.1090300
+44:28.266700
53.2p
93
Per Lundgren
No Club
3:01:47.1090600
+44:31.267000
53.1p
94
Kristofer Andrén
IK Stern
3:01:58.1091700
+44:42.268100
53.1p
95
Jonas Petersson
Eksjö SOK
3:02:07.1092600
+44:51.269000
53.0p
96
Roger Mattsson
Magra IS
3:02:15.1093400
+44:59.269800
53.0p
97
Patrik Enesten
Hössna IF
3:02:55.1097400
+45:39.273800
52.8p
98
Stefan Utberg
Uddevalla SK
3:02:59.1097800
+45:43.274200
52.8p
99
Marita Gabre
Sjömarkens IF
3:03:11.1099000
+45:55.275400
52.7p
100
Arne Lindblad
Mullsjö SOK
3:03:49.1102800
+46:33.279200
52.5p
101
Jan Mattsson
Ryaverkets IF
3:03:52.1103100
+46:36.279500
52.5p
102
Jörgen Ehn
Ryda SK
3:04:18.1105700
+47:02.282100
52.4p
103
Arne Swan
Ryda SK
3:04:27.1106600
+47:11.283000
52.4p
104
Fredrik Ganning
IK Omega
3:04:44.1108300
+47:28.284700
52.3p
105
Mats Forsman
Linköpings SK
3:04:57.1109600
+47:41.286000
52.2p
106
Tony Karlsson
Storsjö IF
3:05:02.1110100
+47:46.286500
52.2p
107
Mats Petersson
Ulricehamns IF
3:05:04.1110300
+47:48.286700
52.2p
108
Per Enocsson
No Club
3:05:17.1111600
+48:01.288000
52.1p
109
Anneli Sigvardson
Bredaryds SOK
3:05:24.1112300
+48:08.288700
52.1p
110
Andreas Larsson
Boxholm-Ekeby SK
3:05:44.1114300
+48:28.290700
52.0p
111
Leif Melin
No Club
3:05:55.1115400
+48:39.291800
52.0p
112
Mats Johansson
OK Landehof
3:06:03.1116200
+48:47.292600
51.9p
113
Morgan Meijer
Tateco IK
3:06:20.1117900
+49:04.294300
51.8p
114
Claes Ronnerstedt
Sjövalla FK
3:09:14.1135300
+51:58.311700
51.0p
115
Sofie Forsgren
IK Stern
3:09:56.1139500
+52:40.315900
50.9p
116
Stellan Kristiansson
Helsingborgs SOK
3:10:29.1142800
+53:13.319200
50.7p
117
Karl-Erik Ranhed
OK Lindena
3:10:30.1142900
+53:14.319300
50.7p
118
Stefan Lindström
Jönköpings OK
3:10:39.1143800
+53:23.320200
50.7p
119
Jan Utberg
Uddevalla SK
3:11:31.1149000
+54:15.325400
50.4p
120
Henrik Dellborg
IK Stern
3:13:23.1160200
+56:07.336600
49.9p
121
Glenn Koop
Bullarens GOIF
3:14:15.1165400
+56:59.341800
49.7p
122
Thomas Altré
No Club
3:15:00.1169900
+57:44.346300
49.5p
123
Kjell Alm
Storsjö IF
3:15:11.1171000
+57:55.347400
49.5p
124
Sven-Olof Pettersson
Mullsjö SOK
3:15:57.1175600
+58:41.352000
49.3p
125
Kenneth Gustafsson
IK Stern
3:16:00.1175900
+58:44.352300
49.3p
126
Maria Damm
Kisa SK
3:16:17.1177600
+59:01.354000
49.2p
127
Jörgen Damm
Kisa SK
3:16:18.1177700
+59:02.354100
49.2p
128
Mona Olsson
Brattås Ck
3:16:40.1179900
+59:24.356300
49.1p
129
Marcus Landh
Anderstorps OK
3:17:20.1183900
+1:00:04.360300
48.9p
130
Laila Andersson
Brännebrona SK
3:18:14.1189300
+1:00:58.365700
48.7p
131
Hans Bengtsson
Navåsens FK
3:19:24.1196300
+1:02:08.372700
48.4p
131
Malin Toll
No Club
3:19:24.1196300
+1:02:08.372700
48.4p
133
Margareta Robertsson
IK Trasten
3:21:19.1207800
+1:04:03.384200
48.0p
134
Patrik Hullman
IK Stern
3:21:54.1211300
+1:04:38.387700
47.8p
135
Jens Modvig
Holte Ski
3:22:23.1214200
+1:05:07.390600
47.7p
136
Hans Heijl
Göteborgs SK
3:22:49.1216800
+1:05:33.393200
47.6p
137
Lennart Hagenvind
Hökensås Ur
3:23:05.1218400
+1:05:49.394800
47.6p
138
Lars Nord
OK Lindena
3:24:28.1226700
+1:07:12.403100
47.2p
139
Håkan Sibbeson
Kexholms SK
3:24:30.1226900
+1:07:14.403300
47.2p
140
Sara Isberg
OK Landehof
3:24:41.1228000
+1:07:25.404400
47.2p
141
Helena Salonen
Vänersborgs SK
3:25:31.1233000
+1:08:15.409400
47.0p
142
Bo Carlsson
Anderstorps OK
3:25:43.1234200
+1:08:27.410600
47.0p
143
Jesper Aagesen
No Club
3:26:46.1240500
+1:09:30.416900
46.7p
144
Staffan Dahlström
Kexholms SK
3:26:57.1241600
+1:09:41.418000
46.7p
145
Johan Malmqvist
No Club
3:27:57.1247600
+1:10:41.424000
46.4p
146
Lars Strömberg
OK Lindena
3:29:46.1258500
+1:12:30.434900
46.0p
147
Lars Markström
Volvo IF
3:30:28.1262700
+1:13:12.439100
45.9p
148
Bo Jonsson
Malmbäck IF
3:31:13.1267200
+1:13:57.443600
45.7p
149
Fredrik Dahlström
Peab Dalarna IF
3:32:04.1272300
+1:14:48.448700
45.5p
150
Madelene Schoug
Helsingborgs SOK
3:32:21.1274000
+1:15:05.450400
45.5p
151
Maria Stiernspetz
No Club
3:33:23.1280200
+1:16:07.456600
45.3p
152
Patrik Nilsson
Lugi SK
3:34:33.1287200
+1:17:17.463600
45.0p
153
Eva-Kristin Gustavsson
Nässjö SF
3:34:36.1287500
+1:17:20.463900
45.0p
154
Ola Valberg
No Club
3:35:33.1293200
+1:18:17.469600
44.8p
155
Kristina Jönsson
No Club
3:38:34.1311300
+1:21:18.487700
44.2p
156
Björn Claesson
Malmbäck IF
3:38:35.1311400
+1:21:19.487800
44.2p
157
Fredrik Währborg
Mullsjö SOK
3:42:01.1332000
+1:24:45.508400
43.5p
158
Andreas Wennblom
No Club
3:45:23.1352200
+1:28:07.528600
42.9p
159
Bengt Lundsgård
No Club
3:45:55.1355400
+1:28:39.531800
42.8p
160
Dick Gillén
Eds SK
3:47:45.1366400
+1:30:29.542800
42.4p
161
Markus Johansson
Jönköpings OK
3:47:47.1366600
+1:30:31.543000
42.4p
162
Niclas Landgren
Uddevalla SK
3:52:41.1396000
+1:35:25.572400
41.5p
163
Åsa Andersson
Linköpings SK
3:54:52.1409100
+1:37:36.585500
41.1p
164
Bengt Håkansson
Lugi SK
3:57:08.1422700
+1:39:52.599100
40.7p
165
Anders Wester
SOK Unden
4:00:13.1441200
+1:42:57.617600
40.2p
166
Mats Tedenvall
SOK Unden
4:00:14.1441300
+1:42:58.617700
40.2p
167
Hans-Olof Sundell
Sjövalla FK
4:02:20.1453900
+1:45:04.630300
39.9p
168
Runo Schyberg
Falköpings AIK SK
4:05:28.1472700
+1:48:12.649100
39.4p
169
Eva Öholm
No Club
4:07:40.1485900
+1:50:24.662300
39.0p
170
Eva Blomqvist
No Club
4:26:28.1598700
+2:09:12.775100
36.2p
171
Tomas Ek
No Club
4:48:27.1730600
+2:31:11.907000
33.5p