Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons minne
2022-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Elvseth
Offerdals SK
1:58:25.710400
81.1p
2
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:59:00.713900
+35.3400
80.5p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:59:11.715000
+46.4500
80.4p
4
Johannes Jillerö
Göteborgs SK
1:59:46.718500
+1:21.8000
79.9p
5
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
2:01:16.727500
+2:51.17000
78.6p
6
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:01:43.730200
+3:18.19700
78.2p
7
Robin Grenholm
Brunflo IF
2:05:28.752700
+7:03.42200
75.2p
8
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:05:40.753900
+7:15.43400
75.1p
9
Fredrik Nilsson
Offerdals SK
2:05:41.754000
+7:16.43500
75.1p
10
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:05:44.754300
+7:19.43800
75.0p
11
Karl Ingard
IK Rex
2:16:17.817600
+17:52.107100
67.8p
12
Emil Hugo
No Club
2:18:15.829400
+19:50.118900
66.6p
13
Fredrik Thyselius
Stuguns SOK Gjurd
2:22:37.855600
+24:12.145100
64.0p
14
Ludvig Hellstrand
Åre
2:23:49.862800
+25:24.152300
63.4p
15
Jacob Arén
XC Sthlm Ski Club
2:24:25.866400
+26:00.155900
63.1p
16
Niklas Sved
Östersund
2:28:30.890900
+30:05.180400
60.9p
17
Emil Lundgren
Östersunds SK
2:30:44.904300
+32:19.193800
59.8p
18
Thomas Lind
Östersund
2:32:23.914200
+33:58.203700
59.0p
19
Elias Norrby
Uppsala
2:34:05.924400
+35:40.213900
58.2p
20
Hannes Bäckbro
Östersund
2:35:22.932100
+36:57.221600
57.7p
21
Erik Sonesson
Åsarna IK
2:39:52.959100
+41:27.248600
55.7p
22
Adam Norgren
No Club
2:40:30.962900
+42:05.252400
55.4p
23
Fredrik Bäckman
Östersund
2:44:25.986400
+46:00.275900
53.9p
24
Klaus Enzenhofer
SU Raika Zwettl
2:45:16.991500
+46:51.281000
53.5p
25
Joakim Danielsson
Östersund
2:47:09.1002800
+48:44.292300
52.8p
26
Christoffer Lindebring
No Club
2:48:40.1011900
+50:15.301400
52.2p
27
Erik Vareberg
Östersunds SK
2:51:08.1026700
+52:43.316200
51.3p
28
Axel Brånstrand
Östersund
2:54:01.1044000
+55:36.333500
50.3p
29
Robin Wessén
Umara SC
2:58:09.1068800
+59:44.358300
49.0p
30
Olof Troeng
Axa SC
3:01:43.1090200
+1:03:18.379700
47.8p
31
Nils Ring
Östersunds SK
3:20:29.1202800
+1:22:04.492300
42.6p
32
Joakim Berggren
Östersund
3:24:54.1229300
+1:26:29.518800
41.6p
33
Per-Hilding Arnel
No Club
3:24:56.1229500
+1:26:31.519000
41.6p
34
Pontus Nilsson
Offerdals SK
3:28:10.1248900
+1:29:45.538400
40.8p
35
Henrik Johansson
Krokoms Mck
3:29:17.1255600
+1:30:52.545100
40.6p
-
Jonas Wikström
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Henrik Karlsson
Östersund
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)