Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fiskarrennet
2017-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Lundgren
Stockviks SF
33:29.200850
70.8p
2
Joel Jänes
Stockviks SF
34:47.208660
+1:18.7710
68.1p
3
Love Kreij
IF Strategen
35:30.212920
+2:00.11970
66.8p
4
Adam Näslund
Bergeforsens SK
35:53.215210
+2:23.14260
66.1p
5
Per Stenvall
Timrå SOK
38:00.227990
+4:31.27040
62.4p
6
Joakim Jönsson
Bergeforsens SK
39:00.233900
+5:30.32950
60.8p
7
Stefan Lund
Kramfors
39:26.236540
+5:56.35590
60.1p
9
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
39:51.239030
+6:21.38080
59.5p
10
Jörgen Bergström
IF Strategen
40:44.244330
+7:14.43380
58.2p
11
Elias Bengtsson
Tynderö IK
42:51.257040
+9:21.56090
55.3p
12
Joel Nilsson
Bergeforsens SK
47:01.282080
+13:32.81130
50.4p
13
Mattias Larsson
Matfors SK
47:36.285570
+14:07.84620
49.8p
14
Albin Nordling
Tynderö IK
48:07.288690
+14:38.87740
49.3p
15
Samuel Henriksson
Tynderö IK
50:44.304320
+17:14.103370
46.7p
16
Emil Lidström
Tynderö IK
50:49.304830
+17:19.103880
46.7p
17
Carl Erngrund
Alnö SK
53:06.318510
+19:36.117560
44.7p
18
Mikael Sundberg
Lucksta IF
53:22.320130
+19:52.119180
44.4p
19
Kent Björling
Sollefteå SK
53:22.320180
+19:53.119230
44.4p
20
Kenneth Åberg
Sundsvall
53:23.320240
+19:53.119290
44.4p
21
Ulf Nilsen
Timrå SOK
56:22.338170
+22:53.137220
42.1p
22
Oskar Holmlund
Alnö SK
1:02:00.371970
+28:31.171020
38.2p
23
Peter Erngrund
Alnö SK
1:02:02.372100
+28:32.171150
38.2p
24
Linus Bylund
Tynderö IK
1:03:40.381910
+30:10.180960
37.2p
25
Daniel Lundin
Sundsvall
1:05:03.390230
+31:33.189280
36.4p
26
Marcus Eriksson
Timrå SOK
1:07:36.405550
+34:07.204600
35.1p
27
Henrik Häggström
Tynderö IK
1:11:52.431160
+38:23.230210
33.0p
28
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
1:12:51.437060
+39:22.236110
32.5p
29
Ronnie Lindblom
Bergeforsens SK
1:12:52.437170
+39:23.236220
32.5p
30
Jonas Yttergård
Bergeforsens SK
1:12:54.437390
+39:25.236440
32.5p
31
Vidar Norrgård
Bergeforsens SK
1:16:56.461510
+43:26.260560
30.8p
32
Mikael Norrgård
Bergeforsens SK
1:16:58.461750
+43:29.260800
30.8p
33
Isak Rundén
Tynderö IK
1:18:14.469380
+44:45.268430
30.3p
34
Henrik Nordling
Tynderö IK
1:22:04.492390
+48:35.291440
28.9p
35
Jonas Forssén
Tynderö IK
1:24:42.508150
+51:13.307200
28.0p