Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vattenfall Cup
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
5km, Längdskidor, Fristil
1
Sara Lindborg
Östersunds SK
11:39.69890
78.6p
2
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
11:45.70400
+5.410
77.8p
2
Carolin Andersson
Gellivare SK
11:45.70400
+5.410
77.8p
4
Sara Svendsen
Norway
11:46.70510
+6.520
77.6p
5
Kristin Stemland Muerer
Norway
11:56.71510
+16.1520
76.1p
6
Satu Pirttiniemi
Finland
11:56.71540
+16.1550
76.0p
7
Agneta Aasheim
Norway
11:57.71650
+17.1660
75.9p
8
Anne Kylloenen
Finland
12:02.72170
+22.2180
75.1p
9
Mia Eriksson
Väsby SK
12:06.72500
+26.2510
74.6p
10
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
12:06.72510
+26.2520
74.6p
11
Therese Svensson
Järpens SK
12:06.72580
+26.2590
74.5p
12
Sigrid Aas
Norway
12:07.72670
+27.2680
74.4p
13
Hanna Seppas
Eksjö SOK
12:09.72880
+29.2890
74.1p
13
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
12:09.72880
+29.2890
74.1p
15
Elise Aunet Tyldum
Norway
12:11.73090
+32.3100
73.8p
16
Ingrid Vikman
Östersunds SK
12:12.73160
+32.3170
73.7p
17
Eva Svensson
IFK Mora SK
12:15.73460
+35.3470
73.2p
18
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
12:16.73520
+36.3530
73.1p
19
Sanna Soudunsaari
Finland
12:17.73670
+37.3680
72.9p
20
Anna Simberg
SK Bore
12:18.73720
+38.3730
72.9p
21
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
12:20.73980
+40.3990
72.5p
22
Ida Olsson
Åsarna IK
12:21.74010
+41.4020
72.5p
23
Silje Øyre Slind
Norway
12:21.74020
+41.4030
72.4p
24
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
12:21.74040
+41.4050
72.4p
25
Heini Hokkanen
Finland
12:21.74080
+41.4090
72.4p
26
Anne Maekinen
Finland
12:23.74240
+43.4250
72.1p
27
Emma Eriksson
Eksjö SOK
12:24.74360
+44.4370
72.0p
28
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
12:40.75950
+1:00.5960
69.9p
29
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
12:48.76720
+1:08.6730
68.9p
30
Ida Eide
Norway
12:50.76960
+1:10.6970
68.6p
31
Sofie Ekberg
Gellivare SK
12:53.77220
+1:13.7230
68.3p
32
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
12:55.77460
+1:15.7470
68.0p
33
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
12:57.77650
+1:17.7660
67.8p
34
Sanna Hallberg
Åsarna IK
13:03.78260
+1:23.8270
67.0p
35
Ingrid Loevbroette
Norway
13:04.78350
+1:24.8360
66.9p
36
Emilia Eliasson
Gellivare SK
13:05.78420
+1:25.8430
66.8p
37
Martine Nygaard
Norway
13:06.78570
+1:26.8580
66.7p
38
Helena Wiklund
Ramsjö SK
13:30.80960
+1:50.10970
64.0p