Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vattenfall Cup
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil
1
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
11:46.70560
77.6p
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
11:57.71610
+10.950
75.9p
3
Linn Sömskar
IFK Umeå
12:12.73140
+25.2480
73.7p
4
Jennie Jirhed
ÅS IL
12:22.74180
+36.3520
72.2p
5
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
12:34.75350
+47.4690
70.7p
6
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
12:34.75370
+48.4710
70.6p
7
Jennie Öberg
Kalix SK
12:38.75780
+52.5120
70.1p
8
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
12:41.76050
+54.5390
69.7p
9
Johanna Jansson
IFK Mora SK
12:46.76510
+59.5850
69.2p
10
Märta Larsen
Sundbybergs IK
12:47.76630
+1:00.5970
69.0p
11
Tonje Rensberg Haanaes
Funäsdalens IF
12:56.77560
+1:10.6900
67.9p
12
Josefin Halvarsson
Bodens SK
12:57.77610
+1:10.6950
67.8p
13
Erica Ahnberg
Gellivare SK
12:57.77660
+1:11.7000
67.7p
14
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
12:59.77860
+1:13.7200
67.5p
14
Emmy Thelberg
Valbo Aif
12:59.77860
+1:13.7200
67.5p
16
Sara Jobs
Sågmyra SK
13:06.78510
+1:19.7850
66.7p
17
Lina Öberg
Bergeforsens SK
13:10.78930
+1:23.8270
66.2p
18
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
13:11.79050
+1:24.8390
66.1p
19
Frida Hallquist
Åsarna IK
13:13.79270
+1:27.8610
65.9p
20
Amanda Mattsson
Stockviks SF
13:14.79370
+1:28.8710
65.7p
21
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
13:15.79420
+1:28.8760
65.7p
22
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
13:19.79810
+1:32.9150
65.2p
23
Katja Schwartz
Åsarna IK
13:25.80430
+1:38.9770
64.6p
24
Eva Johansson
Linköpings SK
13:26.80520
+1:39.9860
64.5p
25
Malin Eriksson
Söderala AIK
13:32.81140
+1:45.10480
63.8p
26
Petra Nilsson
Åsarna IK
13:32.81170
+1:46.10510
63.8p
27
Malin Bragner
Frövi IK
13:32.81180
+1:46.10520
63.7p
27
Anja Ahnberg
Gellivare SK
13:32.81180
+1:46.10520
63.7p
29
Kristina Lycke
Malungs IF
13:33.81210
+1:46.10550
63.7p
30
Carolina Karlsson
Vansbro AIK SK
13:34.81300
+1:47.10640
63.6p
31
Alexandra Olofsson
Halstahammars Sfk
13:47.82600
+2:00.11940
62.3p
32
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
13:52.83160
+2:06.12500
61.7p
33
Vendela Eriksson
Husums IF SK
13:53.83220
+2:06.12560
61.6p
34
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
13:55.83460
+2:09.12800
61.4p
35
Evelina Johansson
Ramsjö SK
13:57.83620
+2:10.12960
61.2p
36
Anna Nystedt
Stockviks SF
13:57.83680
+2:11.13020
61.2p
37
Malin Hansson
IFK Mora SK
13:58.83760
+2:12.13100
61.1p
38
Malin Svensson
IK Vista
14:50.88930
+3:03.18270
56.4p
39
Emma Olsson
Hybo AIK
15:11.91030
+3:24.20370
54.7p
40
Lisa J Svensson
Åsarna IK
15:16.91550
+3:29.20890
54.3p