Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM 2022 Intervallstart
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
12:09.72850
77.9p
2
Sara Andersson
IFK Mora SK
12:11.73000
+1.50
77.7p
3
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
12:21.74000
+11.1050
76.6p
4
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
12:32.75170
+23.2220
75.4p
5
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
12:43.76260
+34.3310
74.2p
6
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
13:01.78030
+51.5080
72.5p
7
Emma Lindberg
IFK Mora SK
13:08.78780
+59.5830
71.8p
8
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
13:09.78890
+1:00.5940
71.6p
9
Alice Widholm
Lidköpings VSK
13:17.79680
+1:08.6730
70.9p
10
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
13:22.80160
+1:13.7210
70.5p
11
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
13:22.80170
+1:13.7220
70.5p
12
Saga Nilsson
Skellefteå SK
13:32.81180
+1:23.8230
69.5p
13
Linda-louise Köld
Rehns BK
13:32.81190
+1:23.8240
69.5p
14
Tilda Ström
Dala-Järna IK
13:33.81260
+1:24.8310
69.5p
15
Wilma Johansson
Åsarna IK
13:37.81640
+1:27.8690
69.1p
16
Amanda Pallin
Alnö SK
13:39.81860
+1:30.8910
68.9p
17
Julia Löfström
Järpens SK
13:45.82460
+1:36.9510
68.4p
18
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
13:46.82540
+1:36.9590
68.3p
19
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
13:46.82580
+1:37.9630
68.3p
20
Maja Heikki
Sälens IF
13:49.82800
+1:39.9850
68.1p
21
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
13:53.83270
+1:44.10320
67.7p
22
Alva Björk
Orsa SK
13:53.83290
+1:44.10340
67.7p
23
Anna Jonsson
Duveds IF
13:57.83630
+1:47.10680
67.4p
24
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
14:07.84620
+1:57.11670
66.6p
25
Hannah Forsman
Högbo GIF
14:08.84770
+1:59.11820
66.5p
26
Moa Hedman
Högbo GIF
14:08.84790
+1:59.11840
66.5p
27
Ebba Karlsson
Täby IS SK
14:10.84920
+2:00.11970
66.4p
28
Flisa Ravald
Ås IF
14:11.85080
+2:02.12130
66.2p
29
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
14:15.85470
+2:06.12520
65.9p
30
Stina Nilsson
Rembo IK
14:17.85670
+2:08.12720
65.7p
31
Sofia Lundkvist
Kalix SK
14:18.85700
+2:08.12750
65.7p
32
Alba Björnsdotter
Järpens SK
14:19.85880
+2:10.12930
65.6p
33
Lina Björk
IFK Skövde SK
14:26.86560
+2:17.13610
65.0p
34
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
14:29.86850
+2:20.13900
64.8p
35
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
14:42.88170
+2:33.15220
63.8p
36
Elin Vesterlund
Vännäs SK
14:43.88270
+2:34.15320
63.7p
37
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
14:43.88280
+2:34.15330
63.7p
38
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
14:44.88360
+2:35.15410
63.7p
39
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
14:50.88950
+2:41.16000
63.2p
40
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
14:54.89370
+2:45.16420
62.9p
41
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
14:55.89410
+2:45.16460
62.9p
42
Ebba Englund
Bergeforsens SK
14:58.89710
+2:48.16760
62.7p
43
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
15:03.90290
+2:54.17340
62.3p
44
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
15:05.90450
+2:56.17500
62.1p
45
Tindra Österberg
Östersunds SK
15:05.90470
+2:56.17520
62.1p
46
Amanda Olsson
Åmåls OK
15:13.91200
+3:03.18250
61.6p
47
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
15:18.91760
+3:09.18810
61.2p
48
Andrea Aulin
Eksjö SOK
15:34.93320
+3:24.20370
60.2p
49
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
15:35.93400
+3:25.20450
60.1p
50
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
15:42.94120
+3:32.21170
59.6p
51
Julia Bosell
Falu IK
16:16.97520
+4:06.24570
57.5p
52
Rebecca Johnselius
Kalix SK
16:27.98600
+4:17.25650
56.8p
53
Elvira Hermansson
Offerdals SK
16:49.100870
+4:40.27920
55.5p
54
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
17:10.102960
+5:01.30010
54.3p
-
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
Saga Norberg
Ersnäs IF
23:59:59.8639800
-
Tove Lundh
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Elina Franzén
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Tove Karlsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)