Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup sprint
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Einar Blomberg
Hälsingland
2:14.13370
2
Edvin Håkansson
Värmland
2:16.13580
+2.110
3
Hugo Söder
Dalarna
2:17.13670
+3.200
4
Olle Johansson
Göteborg
2:19.13880
+5.410
5
Theodor Andersson
Västerbotten
2:22.14130
+7.660
6
Isak Norgren
Medelpad
2:22.14140
+7.670
7
Hugo Lindgren
Västerbotten
2:23.14200
+8.730
8
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Västergötland
2:25.14480
+11.1010
9
Arvid Björklund
Dalarna
2:26.14570
+12.1100
10
Aron Hyttinen
Dalarna
2:27.14690
+13.1220
11
William Derke
Östergötland
2:30.14980
+16.1510
12
Anton Thermaenius
Stockholm
2:31.15090
+17.1620
13
Wilmer Lehmivaara
Norrbotten
2:32.15110
+17.1640
14
Ole Breistrand
Norrbotten
2:33.15210
+18.1740
15
Jonathan Österlin
Göteborg
2:33.15230
+18.1760
16
Arvid Nygård
Jämtland Härjedalen
2:33.15270
+19.1800
17
Axel Danielsson
Medelpad
2:34.15310
+19.1840
18
Erik Tingelöf
Ångermanland
2:34.15330
+19.1860
19
Ivar Kronholm
Norrbotten
2:34.15390
+20.1920
20
Malte Kempe
Norrbotten
2:35.15430
+20.1960
21
Elias Eklund
Uppland
2:36.15580
+22.2110
22
Linus Höjer
Stockholm
2:37.15630
+22.2160
23
Sigge Löfgren
Dalarna
2:37.15640
+22.2170
24
Knut Ramström
Västmanland
2:37.15660
+22.2190
25
Oscar Gustafsson
Ångermanland
2:37.15680
+23.2210
26
Gustav Eggöy Markhester
Stockholm
2:38.15750
+23.2280
27
Vilhelm Wikberg
Västerbotten
2:38.15780
+24.2310
28
Oscar Persson
Uppland
2:38.15790
+24.2320
29
Lukas Bergstedt
Norrbotten
2:39.15800
+24.2330
30
Olle Bakkan
Jämtland Härjedalen
2:39.15830
+24.2360
31
Oscar Sundblad
Östergötland
2:39.15860
+24.2390
32
Malte Dag Åkerlund
Dalarna
2:40.15970
+26.2500
33
Albin Martinsson
Västmanland
2:41.16040
+26.2570
34
Vilmer Tronde
Jämtland Härjedalen
2:42.16140
+27.2670
35
Malte Worm
Västergötland
2:43.16200
+28.2730
36
Edvin Lindberg
Gästrikland
2:43.16210
+28.2740
37
Erik Kylborn
Örebro Län
2:43.16220
+28.2750
38
Melker Brodén
Uppland
2:43.16290
+29.2820
39
Noah Bertils
Jämtland Härjedalen
2:44.16330
+29.2860
40
Vidar Fritzson
Västergötland
2:44.16350
+29.2880
41
Elias Landh
Dalarna
2:44.16380
+30.2910
42
Klas Eriksson
Värmland
2:44.16390
+30.2920
43
Elton Johansson
Uppland
2:45.16410
+30.2940
44
Youheng Yang null
Gästrikland
2:45.16420
+30.2950
45
Sixten Pettersson
Norrbotten
2:45.16460
+30.2990
46
Vidar Olsson
Västmanland
2:46.16530
+31.3060
46
Måns Lindström
Ångermanland
2:46.16530
+31.3060
48
Edvin Nyström
Norrbotten
2:46.16580
+32.3110
49
Carl Thoresson
Uppland
2:48.16730
+33.3260
50
William Ribbefors
Ångermanland
2:49.16830
+34.3360
51
Melker Zetterström
Dalarna
2:49.16840
+34.3370
52
Isak Unger
Dalarna
2:49.16850
+34.3380
53
David Walther
Medelpad
2:50.16930
+35.3460
54
Elias Fredriksson
Östergötland
2:50.16960
+35.3490
55
Viktor Höök
Dalarna
2:51.17040
+36.3570
56
Sigge Staaf
Jämtland Härjedalen
2:53.17230
+38.3760
57
River Larsson
Västergötland
2:54.17310
+39.3840
58
Nils Sjögren
Uppland
2:54.17320
+39.3850
59
Viktor Gustafsson
Östergötland
2:56.17500
+41.4030
60
Johannes Fernström
Hälsingland
2:56.17540
+41.4070
60
Rasmus Wedholm
Dalarna
2:56.17540
+41.4070
62
Milo Bonato
Jämtland Härjedalen
2:56.17550
+41.4080
63
Bertil Röös
Uppland
2:57.17620
+42.4150
64
Oskar Hjeltström
Medelpad
2:59.17880
+45.4410
65
Anton Nolberg
Medelpad
3:00.17920
+45.4450
66
Elliot Engrund
Jämtland Härjedalen
3:02.18180
+48.4710
67
Elias Spiridopoulos Petersson
Stockholm
3:03.18210
+48.4740
68
Jonathan Engström
Ångermanland
3:06.18540
+51.5070
69
Edwin Malmström
Stockholm
3:13.19210
+58.5740
70
Vidar Norrgård
Medelpad
3:15.19460
+1:00.5990
71
Jesper Nilsson
Ångermanland
3:16.19550
+1:01.6080
72
Axel Borell
Uppland
3:17.19600
+1:02.6130
73
Ilian Lidén
Ångermanland
3:21.20050
+1:06.6580
74
Frode Lidfalk
Västerbotten
3:30.20950
+1:15.7480
75
Jacob Birberg
Medelpad
3:37.21620
+1:22.8150