Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup skicross
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Håkansson
Värmland
3:06.18560
2
Einar Blomberg
Hälsingland
3:07.18670
+1.10
3
Hugo Söder
Dalarna
3:09.18860
+3.200
4
Theodor Andersson
Västerbotten
3:13.19280
+7.620
5
Hugo Lindgren
Västerbotten
3:16.19550
+9.890
6
Olle Johansson
Göteborg
3:17.19670
+11.1010
7
Isak Norgren
Medelpad
3:19.19860
+13.1200
8
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Västergötland
3:20.19960
+14.1300
9
Arvid Björklund
Dalarna
3:22.20130
+15.1470
10
Knut Ramström
Västmanland
3:23.20260
+17.1600
11
Aron Hyttinen
Dalarna
3:24.20340
+17.1680
12
William Derke
Östergötland
3:26.20500
+19.1840
13
Erik Tingelöf
Ångermanland
3:29.20810
+22.2150
14
Isak Unger
Dalarna
3:29.20850
+22.2190
15
Ivar Kronholm
Norrbotten
3:30.20960
+24.2300
16
Anton Thermaenius
Stockholm
3:31.21080
+25.2420
17
Ole Breistrand
Norrbotten
3:32.21180
+26.2520
18
Malte Kempe
Norrbotten
3:33.21230
+26.2570
19
Oscar Persson
Uppland
3:33.21280
+27.2620
20
Axel Danielsson
Medelpad
3:35.21420
+28.2760
21
Wilmer Lehmivaara
Norrbotten
3:35.21430
+28.2770
22
Lukas Bergstedt
Norrbotten
3:36.21500
+29.2840
23
Jonathan Österlin
Göteborg
3:36.21510
+29.2850
24
Sigge Löfgren
Dalarna
3:36.21540
+29.2880
25
Arvid Nygård
Jämtland Härjedalen
3:37.21680
+31.3020
26
Oscar Gustafsson
Ångermanland
3:38.21700
+31.3040
27
Gustav Eggöy Markhester
Stockholm
3:38.21710
+31.3050
28
Elias Eklund
Uppland
3:38.21750
+31.3090
29
Vilhelm Wikberg
Västerbotten
3:39.21800
+32.3140
30
Malte Dag Åkerlund
Dalarna
3:39.21860
+33.3200
31
Noah Bertils
Jämtland Härjedalen
3:39.21870
+33.3210
32
Elias Landh
Dalarna
3:40.21910
+33.3250
33
Oscar Sundblad
Östergötland
3:40.21920
+33.3260
34
Olle Bakkan
Jämtland Härjedalen
3:42.22120
+35.3460
35
Sixten Pettersson
Norrbotten
3:43.22200
+36.3540
36
Linus Höjer
Stockholm
3:43.22220
+36.3560
37
Erik Kylborn
Örebro Län
3:43.22240
+36.3580
38
Vilmer Tronde
Jämtland Härjedalen
3:46.22580
+40.3920
39
Edvin Lindberg
Gästrikland
3:48.22750
+41.4090
40
Elton Johansson
Uppland
3:49.22870
+43.4210
41
Rasmus Wedholm
Dalarna
3:49.22890
+43.4230
41
Edvin Nyström
Norrbotten
3:49.22890
+43.4230
43
Malte Worm
Västergötland
3:50.22920
+43.4260
44
Albin Martinsson
Västmanland
3:50.22950
+43.4290
45
River Larsson
Västergötland
3:51.23050
+44.4390
46
Youheng Yang null
Gästrikland
3:51.23060
+45.4400
47
Måns Lindström
Ångermanland
3:52.23100
+45.4440
48
Klas Eriksson
Värmland
3:52.23110
+45.4450
49
David Walther
Medelpad
3:52.23160
+46.4500
50
Melker Zetterström
Dalarna
3:57.23610
+50.4950
51
Carl Thoresson
Uppland
3:57.23620
+50.4960
52
Vidar Olsson
Västmanland
3:58.23720
+51.5060
53
Melker Brodén
Uppland
3:59.23860
+53.5200
54
Nils Sjögren
Uppland
4:00.23900
+53.5240
55
Viktor Höök
Dalarna
4:03.24200
+56.5540
56
Vidar Fritzson
Västergötland
4:04.24370
+58.5710
57
Sigge Staaf
Jämtland Härjedalen
4:06.24510
+59.5850
58
Milo Bonato
Jämtland Härjedalen
4:07.24630
+1:00.5970
59
William Ribbefors
Ångermanland
4:08.24750
+1:01.6090
60
Elias Fredriksson
Östergötland
4:08.24780
+1:02.6120
61
Viktor Gustafsson
Östergötland
4:09.24820
+1:02.6160
62
Jonathan Engström
Ångermanland
4:10.24970
+1:04.6310
63
Elliot Engrund
Jämtland Härjedalen
4:14.25340
+1:07.6680
64
Jesper Nilsson
Ångermanland
4:16.25540
+1:09.6880
65
Oskar Hjeltström
Medelpad
4:17.25600
+1:10.6940
66
Bertil Röös
Uppland
4:17.25690
+1:11.7030
67
Elias Spiridopoulos Petersson
Stockholm
4:18.25730
+1:11.7070
68
Anton Nolberg
Medelpad
4:23.26210
+1:16.7550
69
Edwin Malmström
Stockholm
4:27.26690
+1:21.8030
70
Johannes Fernström
Hälsingland
4:28.26710
+1:21.8050
71
Vidar Norrgård
Medelpad
4:31.27090
+1:25.8430
72
Ilian Lidén
Ångermanland
4:47.28620
+1:40.9960
73
Axel Borell
Uppland
4:47.28660
+1:41.10000
74
Frode Lidfalk
Västerbotten
4:54.29310
+1:47.10650
75
Jacob Birberg
Medelpad
5:08.30770
+2:02.12110