Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Ulricehamn Sprint
2022-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
2
Anton Grahn
IFK Mora SK
3
Bosse Lövgren
Falu IK
4
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
5
Erik Bergström
Rehns BK
6
Viktor Norberg
Falu IK
7
Emil Porret
Frankrike
8
Carl Gustafsson
Vårby IK
9
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
10
Eskil Peterson
Borås GIF
11
Edvin Högman
Ulricehamns IF
12
Simon Nordlander
Stockviks SF
13
Erik Franzén
Borås SK
14
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
15
Elias Jannok
Gellivare Skidallians IK
16
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
17
Valter Ljungdahl
Matfors SK
18
Nils Borin
Östersunds SK
19
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
20
Axel Mäkinen
Högbo GIF
21
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
22
Gustav Berggren
Skellefteå SK
23
Arvid Törnblom
IFK Umeå
24
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
25
Filip Sundin
Grava SK
26
Filip Berglund
Ulricehamns IF
27
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
28
Leo Karlöf
Täby IS SK
29
Elias Bengtsson
Tynderö IK
30
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
31
Edvin Schön
Storvreta IK
32
Joel Nilsson
IFK Umeå
33
Alexander Bjuredal
Sälens IF
34
Tomas Holmgren
Matfors SK
35
Alfons Wedin
Garphyttans IF
36
Rikard Sjödin
Matfors SK
37
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
38
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
39
David Palmgren
Bergeforsens SK
40
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
41
Axel Broms
IF Hallby SOK
42
Benjamin Edman
IFK Umeå
43
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
44
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
45
Wiliam Björklin
Högbo GIF
46
Erik Gustafsson
Täby IS SK
47
Asbjørn Boye
Danmark
48
Melker Hendén
Ulricehamns IF
49
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
50
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
51
Elias Redman
Östersunds SK
52
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
53
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
54
Albin Jeleby
Häverödals SK
55
Max Johansson
Östersunds SK
56
Axel Arnesson
Ås IF
57
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
58
Ivar Törnblom
IFK Umeå
59
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
60
Erik Callmer
Björnstorps IF
61
Hampus Widebo
IFK Umeå
62
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
63
Melker Hultdin
IFK Umeå
64
Allan Wahlström
Bålsta SK
65
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
66
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
67
Axel Svensson
Sundbybergs IK
68
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
69
Alfred Derke
Sya SK
70
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
71
Hugo Fryxell
Täby IS SK
72
Emil Kristensen
Danmark
73
Lukas Walther
Matfors SK
74
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
75
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
76
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
77
Alexander Lodin
Tunafors SK
78
Kasper Vemdal
Mullsjö SOK
79
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK