Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Rullskidor Masstart
2022-09-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:27:03.522240
83.7p
2
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
1:27:18.523780
+15.1440
83.4p
3
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
1:31:08.546700
+4:04.24360
78.8p
4
Erik Fransson
Borås SK
1:31:08.546740
+4:05.24400
78.8p
5
Per Henrik Sundell
XC Sthlm Ski Club
1:31:10.546940
+4:07.24600
78.8p
6
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:31:10.546970
+4:07.24630
78.8p
7
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:31:11.547010
+4:07.24670
78.8p
8
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:31:11.547070
+4:08.24730
78.8p
9
Björn Johannesson
Snö & Tö Skidklubb
1:31:12.547170
+4:09.24830
78.8p
10
Markus Akne Vieider
Storvreta IK
1:31:17.547620
+4:13.25280
78.7p
11
Oscar Stenhammar
IK Rex
1:32:31.555030
+5:27.32690
77.3p
12
Waldemar Andersson
Storvreta IK
1:32:37.555680
+5:34.33340
77.2p
13
Viktor Johansson
Snö & Tö Skidklubb
1:33:06.558540
+6:03.36200
76.7p
14
Niklas Vahlstrand
Snö & Tö Skidklubb
1:33:58.563760
+6:55.41420
75.8p
15
Rickard Uske
Tunafors SK
1:36:16.577500
+9:12.55160
73.4p
16
Erik Hållström
Team Walle SK
1:37:15.583420
+10:11.61080
72.5p
17
David Hollsten
Snö & Tö Skidklubb
1:38:15.589400
+11:11.67060
71.5p
18
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
1:39:19.595840
+12:16.73500
70.5p
19
Henrik Jonsson
Snö & Tö Skidklubb
1:40:17.601660
+13:14.79320
69.7p
20
Markus Lundblad
Täby IS SK
1:41:10.606930
+14:06.84590
68.9p
21
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
1:41:20.607960
+14:17.85620
68.8p
22
Erik Nord
Storvreta IK
1:41:52.611140
+14:49.88800
68.3p
23
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
1:44:52.629120
+17:48.106780
65.9p
24
Mikko Salomäki
Snö & Tö Skidklubb
1:57:12.703170
+30:09.180830
57.4p
25
Jonas Nilsson
Team Walle SK
2:01:13.727250
+34:10.204910
55.1p
26
Martin Dannelind
Ufk
2:07:43.766260
+40:40.243920
51.7p