Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp
2023-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:41:07.606600
86.9p
2
Gabriel Thorn
Träningskonsulten Ski Team
1:41:10.606900
+3.200
86.8p
3
Alfred NILSSON
Filipstads SF
1:44:21.626000
+3:14.19300
83.6p
4
Filip DANIELSSON
Wedevågs IF
1:44:22.626100
+3:15.19400
83.6p
5
Adrian Lundberg
Lager 157 Ski Team
1:44:25.626400
+3:18.19700
83.6p
6
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:44:30.626900
+3:23.20200
83.5p
7
Fredrik Ousbäck
träningskonsulten sports club
1:44:30.626900
+3:23.20200
83.5p
8
Harald Ekenberg
Lager 157
1:45:12.631100
+4:05.24400
82.8p
9
Marcus Ullman
Dponly Ski Club
1:45:14.631300
+4:07.24600
82.8p
10
Oscar Persson
träningskonsulten sports club
1:45:14.631300
+4:07.24600
82.8p
11
Michael Eklöf
Hällbybrunns IF / Team Stordunk
1:46:33.639200
+5:26.32500
81.6p
12
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:48:21.650000
+7:14.43300
79.9p
13
Andreas Lundh
Halmstad Skidklubb
1:49:00.653900
+7:53.47200
79.4p
14
Hampus Erndin
Nybro Skidklubb
1:49:05.654400
+7:58.47700
79.3p
15
Martin Ahlberger
Hestra IF
1:49:23.656200
+8:16.49500
79.0p
16
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
1:50:06.660500
+8:59.53800
78.4p
17
Magnus Calestam
IF Hagen Skidklubb
1:50:07.660600
+9:00.53900
78.4p
18
Oscar Olsson
SK Glädjen
1:50:16.661500
+9:09.54800
78.3p
19
Axel Björkman
Ski Team Göhlins
1:51:07.666600
+10:00.59900
77.6p
20
Jesper Barrefors
Göteborgs SK
1:51:10.666900
+10:03.60200
77.5p
21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:52:31.675000
+11:24.68300
76.4p
22
Erik Lundell
IF Hagen
1:52:46.676500
+11:39.69800
76.2p
23
Johannes Josefsson
XC Sthlm
1:52:47.676600
+11:40.69900
76.2p
24
David OLOFSSON
Träningskonsulten Ski Team
1:52:48.676700
+11:41.70000
76.2p
25
Johan Österlund
Hestra If/Wickström Coaching
1:53:55.683400
+12:48.76700
75.3p
26
Alexander Rosenbaum
Eds SK
1:54:04.684300
+12:57.77600
75.2p
27
Alexander Thudeen
Sya Skidklubb
1:54:05.684400
+12:58.77700
75.2p
28
Tim Magnusson
IFK Mora SK
1:54:06.684500
+12:59.77800
75.2p
29
Isac Karlsson
Tranemo IF Skidklubb
1:54:31.687000
+13:24.80300
74.9p
30
Niklas Vahlstrand
Snö & Tö Skidklubb
1:54:45.688400
+13:38.81700
74.7p
31
David Musslinder
Falköpings AIK Skidklubb
1:55:42.694100
+14:35.87400
74.0p
32
Linus Af Wåhlberg
Ölands SK
1:59:39.717800
+18:32.111100
71.1p
33
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:00:13.721200
+19:06.114500
70.7p
34
Henrik Nordström
IF Hagen Skidklubb
2:00:14.721300
+19:07.114600
70.7p
35
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
2:00:23.722200
+19:16.115500
70.6p
36
Daniel Käller
Ik Stern
2:00:46.724500
+19:39.117800
70.3p
37
Oscar Sundén
Nacka Värmdö Skidklubb
2:01:35.729400
+20:28.122700
69.8p
38
Fredrik Olsson
Bullarens GOIF
2:01:37.729600
+20:30.122900
69.8p
39
David Christofferson
Borås GIF
2:01:37.729600
+20:30.122900
69.8p
40
David Erndin
Nybro Skidklubb
2:02:02.732100
+20:55.125400
69.5p
41
Johan Hugoh
Göteborgs SK
2:02:53.737200
+21:46.130500
68.9p
42
Filip Gunnarsson
Ätrans IF
2:03:15.739400
+22:08.132700
68.7p
43
Hannes Assarsson
Nässjö Ski
2:03:38.741700
+22:31.135000
68.4p
44
Jonas Forsner
IK Stern
2:04:17.745600
+23:10.138900
68.0p
45
Oskar Larsson
Stockholms Rullskidklubb
2:04:45.748400
+23:38.141700
67.7p
46
Erik Memmi
Halmstad OK
2:05:02.750100
+23:55.143400
67.5p
47
Henrik Bolund
Falköpings AIK SK
2:06:08.756700
+25:01.150000
66.9p
48
Olov Sacrédeus
UPPSALA
2:06:16.757500
+25:09.150800
66.8p
49
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:07:40.765900
+26:33.159200
65.9p
50
Johan Ahlberg
Ryda sk
2:07:46.766500
+26:39.159800
65.9p
51
Martin Bergqlin
IK Stern
2:08:01.768000
+26:54.161300
65.7p
52
Mattias Persson
Olofström
2:08:22.770100
+27:15.163400
65.5p
53
Isac Andersson
Landsbro IF Skidor
2:08:27.770600
+27:20.163900
65.5p
54
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:08:37.771600
+27:30.164900
65.4p
55
Robin Kristiansson
Trollhättan
2:09:23.776200
+28:16.169500
64.9p
56
Anton Bäckman
Karlslunds IF
2:10:37.783600
+29:30.176900
64.2p
57
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:10:40.783900
+29:33.177200
64.2p
58
Carl Alm
Träningskonsulten Ski Team
2:10:41.784000
+29:34.177300
64.2p
59
David Svensson
Falköpings aik sk
2:11:15.787400
+30:08.180700
63.9p
60
Jonas Edqvist
HÖGSÄTER
2:11:37.789600
+30:30.182900
63.7p
61
Ask Simon Olsson
IF Hagen SK
2:11:40.789900
+30:33.183200
63.6p
62
Johan Hellstrand
ÅF Skidklubb
2:12:27.794600
+31:20.187900
63.2p
63
Mikael Lilja
Forserum
2:12:58.797700
+31:51.191000
62.9p
64
Nicklas Kvist
Träningskonsulten Sports Club
2:13:19.799800
+32:12.193100
62.7p
65
Christoffer Johansson
Ulricehamns IF
2:13:35.801400
+32:28.194700
62.6p
66
Hampus Börjesson
Axa SC
2:13:41.802000
+32:34.195300
62.5p
67
Philip Näslund
Ok Landehof
2:14:49.808800
+33:42.202100
61.9p
68
Marcus Andersson
Hermansby IF
2:14:56.809500
+33:49.202800
61.9p
69
Edvin Wilson
Tranemo IF Skidklubb
2:16:14.817300
+35:07.210600
61.2p
70
Joakim Moregård
Nässjö ski
2:18:01.828000
+36:54.221300
60.3p
71
Björn Svernhage
IF Rigor
2:18:26.830500
+37:19.223800
60.1p
72
Nils Petter Laudon
DPONLY Ski Club
2:18:36.831500
+37:29.224800
60.0p
73
Richard Solebris Andersson
Annebergs GIF
2:18:49.832800
+37:42.226100
59.9p
74
Erik Musslinder
Falköpings AIK SK
2:19:31.837000
+38:24.230300
59.5p
75
Adam Rosebink
Falköpings AIK SK
2:19:58.839700
+38:51.233000
59.3p
76
Jimmie Ekbäck
No Club
2:20:33.843200
+39:26.236500
59.0p
77
Jonathan Bark Lott
IK Hakarpspojkarna
2:20:35.843400
+39:28.236700
59.0p
78
Jonathan Gren
Falköping
2:23:41.862000
+42:34.255300
57.6p
79
Måns Larsson
Hestra IF
2:23:50.862900
+42:43.256200
57.5p
80
Emil Åbonde
Sävedalens AIK
2:24:04.864300
+42:57.257600
57.4p
81
Johan Andersson
Vreta Skid o Mk
2:24:19.865800
+43:12.259100
57.3p
82
John Sacredeus
Axa Sports Klubb
2:25:46.874500
+44:39.267800
56.6p
83
Rasmus Nilsson
Limmared
2:26:11.877000
+45:04.270300
56.5p
84
Jakob Cederlöf
Stockholm
2:26:43.880200
+45:36.273500
56.2p
85
Pontus Söderman
IF Hagen SK
2:27:39.885800
+46:32.279100
55.8p
86
Magnus Jansson
DPONLY Ski Club
2:27:40.885900
+46:33.279200
55.8p
87
Viktor Kjellander
IK Hakarpspojkarna
2:28:11.889000
+47:04.282300
55.6p
88
Robbie Anderson
Göteborg/Majorna OK
2:28:44.892300
+47:37.285600
55.4p
89
Oskar Boberg
Dponly Ski Club
2:28:49.892800
+47:42.286100
55.3p
90
Christian Lindberg
Nacka Värmdö SK
2:28:59.893800
+47:52.287100
55.3p
91
Christian Östh
Stenungsunds OK
2:29:39.897800
+48:32.291100
55.0p
92
Daniel Eriksson
GÖTEBORG
2:29:41.898000
+48:34.291300
55.0p
93
Robert Kronblad
IF Ski Team Skåne
2:30:43.904200
+49:36.297500
54.5p
94
Anders Franzen
IFK Tidaholm
2:30:46.904500
+49:39.297800
54.5p
95
Richard Persson
Skövde
2:31:25.908400
+50:18.301700
54.2p
96
Mårten Johansson
Falköpings AIk Skidor
2:31:42.910100
+50:35.303400
54.1p
97
Anton Berg
Sockertoppen IF
2:31:56.911500
+50:49.304800
54.0p
98
Erik Rodén
AXA Sports Club
2:32:33.915200
+51:26.308500
53.8p
99
Örjan Landgren
IK Stern
2:33:09.918800
+52:02.312100
53.6p
100
Alfred Sjöman Barkman
IF Hagen SK
2:33:27.920600
+52:20.313900
53.4p
101
Jimmy Malm
IF Hagen
2:33:29.920800
+52:22.314100
53.4p
102
Henrik Karlsson
Kungsäters if
2:33:29.920800
+52:22.314100
53.4p
103
Vilmer Strandberg
Halmstads Skidklubb
2:33:29.920800
+52:22.314100
53.4p
104
Peter Svensson
Magra IS
2:33:32.921100
+52:25.314400
53.4p
105
Joel Skyldeberg
Hestra if
2:33:33.921200
+52:26.314500
53.4p
106
Lars Hammarberg
Offerdals SK
2:35:31.933000
+54:24.326300
52.6p
107
Robert Frederiksen
DPONLY Ski Club
2:35:42.934100
+54:35.327400
52.6p
108
Anton Björkqvist
Vartofta
2:38:25.950400
+57:18.343700
51.6p
109
Eric Wahlström
STOCKHOLM
2:39:48.958700
+58:41.352000
51.1p
110
Tobias Graaf Adrian
IK Stern
2:41:14.967300
+1:00:07.360600
50.5p
111
Rasmus Håkansson
No Club
2:45:13.991200
+1:04:06.384500
49.2p
112
Anton Kjellander
Umara SC
2:45:17.991600
+1:04:10.384900
49.2p
113
Per Södergren
Hestra IF
2:46:55.1001400
+1:05:48.394700
48.6p
114
Erik Bustad
Axa SC
2:51:18.1027700
+1:10:11.421000
47.2p
115
Michael Rönnberg
Sockertoppens IF
2:52:47.1036600
+1:11:40.429900
46.8p
116
Erik Pettersson
Lidköping
3:00:58.1085700
+1:19:51.479000
44.4p
117
Rickard Liljeros
Stockholm
3:01:18.1087700
+1:20:11.481000
44.4p