Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idretävlingarna/Intersport Cup
2009-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Fristil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
29:43.178240
73.4p
2
Julia Svan
Vansbro AIK SK
31:31.189070
+1:48.10730
68.5p
3
Stina Nilsson
Malungs IF
31:59.191810
+2:15.13470
67.4p
4
Maja Falk
Ulricehamns IF
32:01.192070
+2:18.13730
67.3p
5
Maja Solbakken
Engerdal IL
32:14.193360
+2:31.15020
66.8p
6
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
32:42.196100
+2:58.17760
65.7p
7
Frida Erkers
Leksands SK
32:54.197350
+3:11.19010
65.2p
8
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
33:10.198990
+3:27.20650
64.6p
9
Lina Karlsson
Östersunds SK
33:29.200850
+3:46.22510
63.9p
10
Ingrida Ardisauskaite
Luleå Tekniska Universitet
33:39.201890
+3:56.23550
63.5p
11
Britt Granrud Torshaug
Norway
34:02.204190
+4:19.25850
62.7p
12
Ida Clareus
Offerdals SK
34:21.206050
+4:38.27710
62.1p
13
Sara Hallquist
Åsarna IK
34:44.208310
+5:00.29970
61.3p
14
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
35:08.210700
+5:24.32360
60.5p
15
Donata Dindaite
Luleå Tekniska Universitet
35:42.214170
+5:59.35830
59.4p
16
Madeleine Bohlin
Svegs IK
35:55.215410
+6:11.37070
59.0p
17
Jenny Landström
Malungs IF
35:58.215770
+6:15.37430
58.9p
18
Yuliana Akbulatova
Russian Federation
36:28.218740
+6:45.40400
58.0p
19
Alicia Kallin
IFK Mora SK
37:15.223440
+7:32.45100
56.6p
20
Emma Dahlgren
Filipstads SF
37:28.224730
+7:44.46390
56.3p
21
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
37:34.225370
+7:51.47030
56.1p
22
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
37:38.225740
+7:55.47400
56.0p
23
Evelina Vilcinskaite
Luleå Tekniska Universitet
37:44.226330
+8:00.47990
55.8p
24
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
38:08.228790
+8:25.50450
55.2p
25
Polina Guschina
Russian Federation
39:17.235680
+9:34.57340
53.3p
26
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
39:41.238010
+9:57.59670
52.8p
27
Anna Gunnars
IFK Mora SK
39:43.238260
+10:00.59920
52.7p
28
Karin Bergman
Svegs IK
39:50.238920
+10:06.60580
52.5p
29
Sofia Rylander
IFK Mora SK
41:28.248700
+11:44.70360
50.2p