Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 60
2023-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IF Hagen SK
2:27:21.884000
84.4p
2
David Holm
XC Sthlm Ski Club
2:36:47.940600
+9:26.56500
77.5p
3
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:38:06.948500
+10:45.64400
76.7p
4
Erik Arnland
Storvreta IK
2:38:42.952100
+11:21.68000
76.3p
5
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:41:00.965900
+13:39.81800
74.8p
6
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:41:37.969600
+14:16.85500
74.5p
7
Joakim Olsson
Hällbybrunns IF
2:43:55.983400
+16:34.99300
73.1p
8
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
2:44:18.985700
+16:57.101600
72.8p
9
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:45:13.991200
+17:52.107100
72.3p
10
Fredrik Bergdahl
Sundbybergs IK
2:45:49.994800
+18:28.110700
72.0p
11
Magnus Almqvist
Stockholms RK
2:47:09.1002800
+19:48.118700
71.2p
12
Emil Arnlund
Västerås Skidklubb
2:47:51.1007000
+20:30.122900
70.8p
13
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:49:53.1019200
+22:32.135100
69.7p
14
Karl-Johan Karlberg
Hammerdals IF
2:50:44.1024300
+23:23.140200
69.2p
15
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:50:44.1024300
+23:23.140200
69.2p
16
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
2:52:36.1035500
+25:15.151400
68.3p
17
Per Sundholm
IFK Mora SK
3:00:12.1081100
+32:51.197000
64.6p
18
Tomas Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:04:00.1103900
+36:39.219800
62.8p
19
Fredrik Zetterling
Stockholms RK
3:05:17.1111600
+37:56.227500
62.3p
20
Daniel Ehn
Pumpen SK
3:06:30.1118900
+39:09.234800
61.8p
21
Torbjörn Blom
Valbo Aif
3:09:53.1139200
+42:32.255100
60.4p
22
Mikael Norgren
Karlslunds IF SF
3:17:37.1185600
+50:16.301500
57.4p
23
Robert Haglund
Astrazeneca IF
3:20:19.1201800
+52:58.317700
56.4p
24
Kasper Rydén
Axa SC
3:21:06.1206500
+53:45.322400
56.2p
25
Mattias Löfqvist
Västerås Skidklubb
3:23:05.1218400
+55:44.334300
55.5p
26
Mikael Lund
DPONLY Ski Club
3:27:03.1242200
+59:42.358100
54.2p
27
Martin Larbo
Norabygdens SK
3:27:30.1244900
+1:00:09.360800
54.0p
28
Magnus Fors
Nyhammars IF
3:27:50.1246900
+1:00:29.362800
53.9p
29
Magnus Danielsson
Himmeta IF
3:35:02.1290100
+1:07:41.406000
51.7p
30
Peter Hallgren
IK Nocout.se
3:35:05.1290400
+1:07:44.406300
51.7p
31
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:35:11.1291000
+1:07:50.406900
51.6p
32
Martin Åhman
Stockholms RK
3:39:48.1318700
+1:12:27.434600
50.3p
33
Roine Schölin
Vindrarps SK
3:40:39.1323800
+1:13:18.439700
50.1p
34
Joel Lindgren
Axa SC
3:40:51.1325000
+1:13:30.440900
50.0p
35
Magnus Carlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:42:56.1337500
+1:15:35.453400
49.4p
36
Tobias Jönsson
Falu IK
3:54:20.1405900
+1:26:59.521800
46.5p
37
Niklas Agréus
Öregrunds IK
3:55:05.1410400
+1:27:44.526300
46.4p
38
Mats Hedberg
Stadium IF
4:03:17.1459600
+1:35:56.575500
44.5p
39
Fredrik Anefjäll
Lekeryd-Svarttorps SK
4:13:47.1522600
+1:46:26.638500
42.3p
40
Martin Kristiansson
Västerås Skidklubb
4:25:00.1589900
+1:57:39.705800
40.2p
41
Jacob Nyberg
Gimo IF SK
5:17:33.1905200
+2:50:12.1021100
32.6p
-
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
Danne Lundgren
Tunafors SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Solum
Ufk
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)