Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Decemberloppet / Vårbyfighten
2008-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Vårby IK
Plats: Örnsköldsvik
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
11.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sonja Svensson
Husums IF SK
47:11.283060
45.7p
H 20
11.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Stefan Nilsson
Nätra SK
37:45.226480
57.1p
H 21
11.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Robert Åström
Hägglunds IOFK
28:59.173840
74.4p
2
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
30:20.181910
71.1p
3
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
30:21.182090
71.0p
D 15
5.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Julia Nyström
Kramfors Alliansen
19:16.115520
2
Märta Jakobsson
Remsle SK
19:44.118320
3
Sofia Hörnblad
Hägglunds IOFK
20:36.123520
D 16
5.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
17:17.103640
2
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
19:45.118470
3
Emelie Persson
Hägglunds IOFK
20:22.122100
H 15
5.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
16:05.96480
2
Johan Bergman
Remsle SK
17:04.102330
3
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
18:49.112890
H 16
5.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alexander Engström
Nätra SK
16:50.100970
2
Axel Lindh
Bondsjöhöjdens IK
17:41.106090
D 11
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
11:40.69990
2
Hedda Berglund
Vårby IK
12:00.71980
3
Ellen Zetterström
Remsle SK
12:03.72220
D 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Patricia Lockner
Nätra SK
10:49.64890
2
Märta Torshage
Vårby IK
11:07.66620
3
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
11:34.69370
D 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jenny Solin
Remsle SK
9:51.59020
2
Linnea Stark
Remsle SK
10:08.60740
3
Linda Ström
Hägglunds IOFK
11:02.66180
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olivia Eriksson
Hägglunds IOFK
10:00.59980
2
Evelina Åström
Spöland Vännäs IF
10:17.61620
3
Josefin Gustafsson
Remsle SK
10:27.62670
H 11
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Andersson
Remsle SK
10:35.63400
2
Elis Strömbäck
Nätra SK
11:09.66870
3
Jacob Stark
Sollefteå SK
11:53.71230
H 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sebastian Samuelsson
Graninge-Alliansen
11:12.67110
2
Emil Frölander
Nätra SK
11:16.67560
3
Emil Åström
Spöland Vännäs IF
11:21.68000
H 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Hägesten
Remsle SK
10:09.60850
2
Daniel Adolfsson
IFK Umeå
10:19.61820
3
Marcus Grate
IFK Umeå
10:32.63140
H 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Lindmark
Remsle SK
9:50.58990
D 9
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
6:49.40870
2
Johanna Dahl
Vårby IK
8:17.49620
3
Emma Abrahamsson
Mellansel IF
8:53.53230
D 10
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rebecka Hägglund
Nordingrå SK
6:13.37220
2
Sanna Johansson
Kramfors Alliansen
6:17.37690
3
Beatrice Hörnquist
Hägglunds IOFK
6:21.38090
H 9
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Albin Stark
Sollefteå SK
5:44.34370
2
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
6:36.39510
3
Edvin Lindh
Bondsjöhöjdens IK
6:37.39610
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Decemberloppet 2012
Decemberloppet 2012
Decemberloppet 2012
Decemberloppet 2010
Decemberloppet / Vårbyfighten 2008
Decemberloppet 2007
Tävlingar i närheten
Rågbergsrundan 2008
Fabriksloppet 2008
Konstvägenloppet 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan