Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Timråspelen
2008-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Timrå SOK
Plats: Timrå
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofia Engström
Timrå SOK
29:05.174400
58.6p
2
Johanna Engström
Timrå SOK
29:17.175600
58.2p
3
Amanda Mattsson
Stockviks SF
29:46.178500
57.2p
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anton Karlsson
Alnö SK
25:29.152800
66.9p
2
Erik Söderman
Stockviks SF
25:50.154900
65.9p
3
Johan Lindblad
Alnö SK
25:57.155600
65.7p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tobias Engblom
Stöde IF
25:40.153900
66.4p
2
Jonas Bergman
Åsarna IK
27:18.163700
62.4p
3
Linus Palolampi
Tynderö IK
28:23.170200
60.0p
D 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Isabelle Persson
Stöde IF
15:28.92700
2
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
16:23.98200
3
Mikaela Wedin
Njurunda SK
16:37.99600
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Therese Moberg
Ånge SK
15:16.91500
2
Ida Sundberg
Njurunda SK
20:05.120400
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Nystedt
Stockviks SF
14:12.85100
59.0p
2
Lina Öberg
Bergeforsens SK
14:30.86900
57.7p
3
Frida Källberg
Tynderö IK
14:40.87900
57.1p
H 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Åslin
Stockviks SF
15:03.90200
2
Gustav Wikman
Alnö SK
15:17.91600
3
Oskar Åström
Alnö SK
15:25.92400
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Paul Forsberg
Alnö SK
13:16.79500
2
Gustav Lindblad
Alnö SK
13:27.80600
3
Philip Burland
Alnö SK
13:42.82100
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carl Andersson
Stockviks SF
14:03.84200
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Filippa Lindman
Stockviks SF
10:20.61900
2
Amanda Lindblad
Fränsta IK
10:24.62300
3
Fanny Melander
Timrå SOK
11:44.70300
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Amanda Westman
Alnö SK
8:17.49600
2
Alice Burland
Alnö SK
9:52.59100
3
Olivia Elffors
Lucksta IF
9:59.59800
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Rusth
Alnö SK
8:29.50800
2
Elin Sundberg
Njurunda SK
9:01.54000
3
Madeleine Wiig
Lucksta IF
9:10.54900
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Arnberg
Alnö SK
9:26.56500
2
Oscar Lindell
Stockviks SF
9:28.56700
3
Filip Åslin
Stockviks SF
10:11.61000
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jens Selahn
Stockviks SF
9:21.56000
2
Jonas Håkansson
Lucksta IF
9:33.57200
3
Filip Melander
Timrå SOK
9:42.58100
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eddie Edström
Alnö SK
8:09.48800
2
William Nybjörk
Alnö SK
8:21.50000
3
Mattias Eriksson
Stöde IF
8:22.50100
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alina Nybjörk
Alnö SK
8:41.52000
2
Ann Johansson
Timrå SOK
8:54.53300
3
Alva Grahn
Bergeforsens SK
10:34.63300
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alicia Persson
Stöde IF
7:10.42900
2
Amanda Holst
Stockviks SF
7:20.43900
3
Ida Rusth
Alnö SK
8:35.51400
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Westman
Alnö SK
7:32.45100
2
Carl Lindell
Stockviks SF
7:54.47300
3
David Ödmark
Stöde IF
8:09.48800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
7:46.46500
2
Arvid Vänn
Stockviks SF
7:57.47600
3
Pavel Häggström
Tynderö IK
8:04.48300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Timråspelen 2009
Timråspelen 2008
Tävlingar i närheten
Lillknösen 2008
Medelpad Classic Ski 2008
Kölsjörännet 2008
Järnforan 2008
Njurunda Runt 2008
Graningerundan 2008
Öknerundan 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan