Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järnaspelen
2009-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
21:07.126600
2
H 21
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
21:11.127000
+4.300
3
H 21
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
21:19.127800
+12.1100
4
H 21
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
21:48.130700
+41.4000
5
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
21:55.131400
+48.4700
6
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
21:59.131800
+52.5100
7
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
22:07.132600
+1:00.5900
8
H 20
Gustav Nordström
Gävle SK
22:12.133100
+1:05.6400
9
H 20
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
22:14.133300
+1:07.6600
10
H 20
Anders Solin
IFK Mora SK
22:48.136700
+1:41.10000
11
H 18
Jack Impola
Domnarvets GOIF
22:50.136900
+1:43.10200
12
H 18
Simon Sveder
Hällefors SK
22:51.137000
+1:44.10300
13
H 18
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:02.138100
+1:55.11400
14
H 20
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
23:04.138300
+1:57.11600
15
H 18
Oscar Persson
SK Bore
23:30.140900
+2:23.14200
16
H 21
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
23:35.141400
+2:28.14700
17
H 20
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
23:50.142900
+2:43.16200
18
H 18
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
23:51.143000
+2:44.16300
19
H 18
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
24:07.144600
+3:00.17900
20
H 18
Bob Impola
Domnarvets GOIF
24:09.144800
+3:02.18100
21
H 20
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
24:14.145300
+3:07.18600
22
H 20
Erik Blomgren
Stora Tuna IK SK
24:20.145900
+3:13.19200
23
H 18
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
24:24.146300
+3:17.19600
24
H 18
Tobias Ryberg
Leksands SK
24:39.147800
+3:32.21100
25
H 18
Elias Brindbergs
Vansbro AIK SK
25:51.155000
+4:44.28300
26
H 21
Andreas Lundblad
OK Nackhe
26:10.156900
+5:03.30200
27
H 18
Herman Håll
Dala-Järna IK
26:50.160900
+5:43.34200
28
H 18
Anders Sveder
Hällefors SK
27:13.163200
+6:06.36500
29
H 20
Erik Nordkvist
Gagnefs IF
28:02.168100
+6:55.41400
5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 18
Maria Nordström
Gävle SK
12:31.75000
2
D 21
Emma Eriksson
Eksjö SOK
12:39.75800
+8.700
3
D 18
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
12:47.76600
+16.1500
4
D 18
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
12:57.77600
+26.2500
5
D 20
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
13:11.79000
+40.3900
6
D 18
Malin Nilsson
Malungs IF
13:38.81700
+1:07.6600
6
D 18
Maria Nordström
Brunflo IF
13:38.81700
+1:07.6600
8
D 18
Maria Bois
Malungs IF
13:42.82100
+1:11.7000
9
D 20
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
14:00.83900
+1:29.8800
10
D 18
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
14:10.84900
+1:39.9800
11
D 18
Ninni Hedberg
Norbergs SK
14:42.88100
+2:11.13000
12
D 21
Anna Ingris
Dala-Järna IK
14:43.88200
+2:12.13100
13
D 18
Moa Forsberg
IFK Mora SK
14:46.88500
+2:15.13400
14
D 18
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
14:51.89000
+2:20.13900
15
D 18
Linn Danielsson
Dala-Järna IK
17:07.102600
+4:36.27500
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
8:30.50900
2
H 14
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
8:32.51100
+2.100
3
H 14
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
8:39.51800
+9.800
4
H 14
Mats Hases
IFK Hedemora SK
8:48.52700
+18.1700
5
H 13
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
8:51.53000
+21.2000
6
H 14
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
9:02.54100
+32.3100
7
D 14
Lovisa Pettersson
IFK Sala
9:04.54300
+34.3300
8
H 14
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
9:06.54500
+36.3500
9
H 13
Fredrik Bergstrand
IFK Grängesberg SK
9:13.55200
+43.4200
10
H 13
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
9:20.55900
+50.4900
11
H 13
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
9:21.56000
+51.5000
12
D 14
Josefine Stolt
Leksands SK
9:22.56100
+52.5100
13
H 13
Nils Augustsson
IFK Mora SK
9:25.56400
+55.5400
14
D 14
Lina Norin
Älvdalens IF SK
9:31.57000
+1:01.6000
14
H 14
Gustav Ericsson
Domnarvets GOIF
9:31.57000
+1:01.6000
16
H 14
Martin Fakt
Bjursås IK
9:33.57200
+1:03.6200
17
D 14
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
9:37.57600
+1:07.6600
18
D 13
Sara Wadman
IFK Mora SK
9:42.58100
+1:12.7100
19
D 13
Mathilda Björn
Norbergs SK
9:43.58200
+1:13.7200
20
H 14
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
9:44.58300
+1:14.7300
21
H 12
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
9:46.58500
+1:16.7500
21
D 14
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:46.58500
+1:16.7500
21
H 13
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
9:46.58500
+1:16.7500
24
D 13
Ellen Sarenmark
Leksands SK
9:48.58700
+1:18.7700
25
D 14
Erika Mickelson
Rembo IK
9:58.59700
+1:28.8700
26
D 14
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
10:01.60000
+1:31.9000
27
D 14
Sarah Hale
Korsnäs IF SK
10:02.60100
+1:32.9100
28
H 14
Johan Söderlund
Leksands SK
10:09.60800
+1:39.9800
29
D 14
Sonja Palm
Dala-Järna IK
10:16.61500
+1:46.10500
30
H 12
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
10:20.61900
+1:50.10900
31
D 14
Maja Eriksson
Domnarvets GOIF
10:21.62000
+1:51.11000
32
H 12
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
10:22.62100
+1:52.11100
33
D 13
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
10:26.62500
+1:56.11500
34
H 13
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
10:29.62800
+1:59.11800
35
D 14
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
10:35.63400
+2:05.12400
36
D 12
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
10:37.63600
+2:07.12600
37
H 13
August Spik
Leksands SK
10:38.63700
+2:08.12700
38
D 13
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
10:42.64100
+2:12.13100
39
D 14
Ellinor Nordquist
Kvarnsvedens GOIF SK
10:45.64400
+2:15.13400
39
H 13
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
10:45.64400
+2:15.13400
41
H 13
Axel Norlin
IFK Mora SK
10:49.64800
+2:19.13800
41
H 14
Jesper Larsson
Malungs IF
10:49.64800
+2:19.13800
43
D 12
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
10:51.65000
+2:21.14000
44
D 14
Matilda Forsman
Kvarnsvedens GOIF SK
10:53.65200
+2:23.14200
45
D 12
Sofie Oskarsson
Leksands SK
10:56.65500
+2:26.14500
46
D 13
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
11:01.66000
+2:31.15000
47
H 12
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
11:05.66400
+2:35.15400
48
D 13
Anna Lång
Domnarvets GOIF
11:08.66700
+2:38.15700
49
H 12
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
11:09.66800
+2:39.15800
50
H 12
Niclas Samuelsson
IFK Hedemora SK
11:13.67200
+2:43.16200
51
H 12
Isak Augustsson
IFK Mora SK
11:14.67300
+2:44.16300
51
D 12
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:14.67300
+2:44.16300
51
D 13
Isabelle Ramström
IFK Grängesberg SK
11:14.67300
+2:44.16300
54
H 12
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
11:19.67800
+2:49.16800
55
D 12
Annie Lindkvist
Dala-Järna IK
11:23.68200
+2:53.17200
56
H 12
Fredrik Nilsson
Äppelbo AIK
11:32.69100
+3:02.18100
56
D 12
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
11:32.69100
+3:02.18100
58
H 12
Jonas Gustafsson
Korsnäs IF SK
11:33.69200
+3:03.18200
59
H 12
Martin Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:37.69600
+3:07.18600
60
D 12
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
11:39.69800
+3:09.18800
61
H 12
Erik Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:46.70500
+3:16.19500
62
H 12
Byron Palm
Dala-Järna IK
11:48.70700
+3:18.19700
63
D 13
Minna Sunesson
Sellnäs IF
11:54.71300
+3:24.20300
64
H 12
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
11:59.71800
+3:29.20800
65
D 12
Isa Halvarsson
Stora Tuna IK SK
12:00.71900
+3:30.20900
66
H 12
Oliver Hale
Sisu Forshaga SK
12:02.72100
+3:32.21100
67
D 12
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
12:08.72700
+3:38.21700
67
D 12
Ellinor Albinsson
IFK Mora SK
12:08.72700
+3:38.21700
69
D 12
Ida Melén
Filipstads SF
12:24.74300
+3:54.23300
69
D 13
Karin Håll
Dala-Järna IK
12:24.74300
+3:54.23300
71
H 12
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
12:35.75400
+4:05.24400
72
D 12
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
12:39.75800
+4:09.24800
73
D 12
Alma Sarenmark
Leksands SK
12:51.77000
+4:21.26000
74
D 13
Moa Andersson
Domnarvets GOIF
15:06.90500
+6:36.39500
75
D 12
Lovisa Stark
Dala-Järna IK
15:20.91900
+6:50.40900
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
5:29.32800
2
H 10
Oskar Kihlén
Domnarvets GOIF
5:31.33000
+2.100
2
H 10
Samuel Oskarsson
Leksands SK
5:31.33000
+2.100
4
H 10
Samuel Björn
Norbergs SK
5:37.33600
+8.700
5
H 10
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
5:42.34100
+13.1200
6
H 10
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
5:47.34600
+18.1700
7
H 10
Zackarias Björn
Norbergs SK
6:07.36600
+38.3700
8
D 10
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
6:11.37000
+42.4100
9
D 10
Sanna Forsman
Malungs IF
6:12.37100
+43.4200
10
D 10
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
6:15.37400
+46.4500
11
D 10
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
6:26.38500
+57.5600
12
H 10
Zeb Palm
Dala-Järna IK
6:27.38600
+58.5700
12
H 10
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
6:27.38600
+58.5700
14
D 10
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
6:35.39400
+1:06.6500
15
H 10
Gustav Persson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:44.40300
+1:15.7400
16
D 10
Alma Engman
Dala-Järna IK
6:53.41200
+1:24.8300
17
H 10
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
6:58.41700
+1:29.8800
18
D 10
Sara Eriksson
IFK Mora SK
7:05.42400
+1:36.9500
19
D 10
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
7:20.43900
+1:51.11000
20
D 10
Johanna Lif
Lima IF
7:26.44500
+1:57.11600
21
H 10
William Samuelsson
IFK Hedemora SK
7:50.46900
+2:21.14000
22
D 10
Lina Andersson
Domnarvets GOIF
7:57.47600
+2:28.14700
23
D 10
Elin Håll
Dala-Järna IK
8:18.49700
+2:49.16800
24
D 10
Emma Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
8:47.52600
+3:18.19700
7.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 15
Simon Fors
Domnarvets GOIF
8:02.48100
2
H 16
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
8:04.48300
+2.100
3
H 15
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
8:08.48700
+6.500
3
H 15
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
8:08.48700
+6.500
5
H 15
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
8:10.48900
+8.700
6
H 15
Torgny Palm
Dala-Järna IK
8:11.49000
+9.800
7
H 15
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
8:17.49600
+15.1400
8
H 15
Måns Sunesson
Sellnäs IF
8:21.50000
+19.1800
8
H 15
Viktor Ranerfors
Rembo IK
8:21.50000
+19.1800
8
H 16
Viktor Forsblom
Falu IK
8:21.50000
+19.1800
11
H 15
Gustav Wuopio
Norbergs SK
8:33.51200
+31.3000
12
D 16
Julia Svan
Vansbro AIK SK
8:35.51400
+33.3200
13
D 15
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:37.51600
+35.3400
14
D 15
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
8:38.51700
+36.3500
15
H 15
Martin Kallin
IFK Mora SK
8:41.52000
+39.3800
16
H 15
Viktor Svedlund
Norbergs SK
8:46.52500
+44.4300
17
H 15
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
8:47.52600
+45.4400
18
H 15
Edvin Hedblom
Årsunda IF
9:02.54100
+1:00.5900
19
H 16
Per Hellström
Årsunda IF
9:03.54200
+1:01.6000
20
H 16
Jesper Säilä
Nässjö SF
9:07.54600
+1:05.6400
21
D 15
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
9:10.54900
+1:08.6700
22
D 16
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
9:16.55500
+1:14.7300
23
D 15
Anna Dyvik
Leksands SK
9:19.55800
+1:17.7600
24
D 16
Felice Hedberg
Norbergs SK
9:26.56500
+1:24.8300
25
D 16
Anna Gunnars
IFK Mora SK
9:28.56700
+1:26.8500
26
D 16
Sofia Rylander
IFK Mora SK
9:41.58000
+1:39.9800
27
D 15
Emma Björklund
Korsnäs IF SK
9:44.58300
+1:42.10100
27
D 15
Linnea Eriksson
Rembo IK
9:44.58300
+1:42.10100
27
D 16
Madeleine Bohlin
Svegs IK
9:44.58300
+1:42.10100
30
D 16
Emma Ahlstrand
Norbergs SK
9:53.59200
+1:51.11000
31
D 15
Lovisa Danielsson
Dala-Järna IK
10:12.61100
+2:10.12900