Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltoppsloppet
2023-04-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ueli Schnider
German Group
1:28:55.533410
78.9p
2
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
1:30:00.539960
+1:05.6450
78.2p
3
Tor Halvor Bjoernstad
Tynset IL
1:30:06.540520
+1:11.7010
78.1p
4
Ola Ravald
Ås IF
1:37:49.586810
+8:54.53300
73.3p
5
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
1:38:23.590260
+9:28.56750
73.0p
6
Fredrik Sätter
Mattmar SK
1:39:32.597180
+10:37.63670
72.3p
7
Jan Jacob Verdenius
Tolga IL
1:41:11.607020
+12:16.73510
71.4p
8
Morten Hegle Svendsen
Byåsen IL
1:46:28.638710
+17:33.105200
68.6p
9
Robert Åström
Hägglunds Ski Team SK
1:47:16.643590
+18:21.110080
68.2p
10
Martin Melander
Sundsvall
1:48:03.648230
+19:08.114720
67.8p
11
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:48:08.648710
+19:13.115200
67.7p
12
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:48:31.651070
+19:36.117560
67.5p
13
Jan Erik Graneng
Tynset IL
1:50:06.660560
+21:11.127050
66.8p
14
Erik Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
1:51:50.670930
+22:55.137420
65.9p
15
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
1:52:07.672600
+23:11.139090
65.8p
16
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:54:02.684120
+25:07.150610
64.9p
17
Arvid Jönsson
Svegs IK
1:58:05.708460
+29:10.174950
63.1p
18
Björn Alvtegen
Järpens SK
1:58:09.708880
+29:14.175370
63.1p
19
Adam Karls Johansson
Nacka
1:59:34.717300
+30:38.183790
62.5p
20
Jonas Djurback
Falun
1:59:56.719580
+31:01.186070
62.3p
21
Peter Sennblad
Hedemora
2:00:39.723810
+31:44.190300
62.0p
22
André Fjellner
Järpens SK
2:01:15.727430
+32:20.193920
61.8p
23
Björn Daniels
Orsa SK
2:01:51.731000
+32:55.197490
61.5p
24
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
2:02:34.735350
+33:39.201840
61.2p
25
Lars G Olsson
Mora
2:02:57.737670
+34:02.204160
61.1p
26
Johan Brännström
Östersund
2:03:01.738020
+34:06.204510
61.0p
27
Gabriel Åberg
Hägglunds Ski Team SK
2:04:22.746110
+35:27.212600
60.5p
28
Elias Strömgren
Röbäcks SK
2:06:42.760130
+37:47.226620
59.6p
29
Robert Björklin
Uppsala
2:07:32.765130
+38:37.231620
59.2p
30
Tommy Andersson
Hägglunds Ski Team SK
2:07:55.767490
+39:00.233980
59.1p
31
Peter Rydesäter
Rehns BK
2:07:58.767770
+39:03.234260
59.1p
32
Oscar Kohlström
Högbo GIF
2:08:54.773390
+39:59.239880
58.7p
33
Nils Risberg
Sundbybergs IK
2:09:08.774760
+40:13.241250
58.6p
34
Martin Ondrasek
Alnö SK
2:10:39.783860
+41:44.250350
58.1p
35
Nicholas Lundkvist
Östersunds SK
2:11:03.786230
+42:08.252720
57.9p
36
Rickard Fröier
Hägglunds Ski Team SK
2:13:45.802460
+44:50.268950
57.0p
37
David Däldehög
Hudiksvalls IF
2:15:16.811590
+46:21.278080
56.4p
38
Christian Ewald
Lillehammer SK
2:16:09.816820
+47:14.283310
56.1p
39
Robert Nilsson
Berg
2:16:29.818870
+47:34.285360
56.0p
40
Stefan Zell
Skiers Accredited
2:16:34.819340
+47:39.285830
56.0p
41
Andreas Lundiin
Järpens SK
2:16:35.819480
+47:40.285970
56.0p
42
Jonas Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:17:37.825660
+48:42.292150
55.6p
43
Joakim Lindström
Västberga PF
2:18:12.829180
+49:17.295670
55.4p
44
Erik Kirikmäe
Estonia
2:20:48.844790
+51:53.311280
54.6p
45
Alexander Stål
Järpens SK
2:26:11.877010
+57:16.343500
52.9p
46
Michel Lorin
Stockholms RK
2:29:25.896460
+1:00:30.362950
51.9p
47
Emil Engblom
Västerås Skidklubb
2:30:18.901760
+1:01:23.368250
51.7p
48
Kent Berglund
Trönö IK
2:37:45.946420
+1:08:50.412910
49.6p
49
Martin Olsson
Fagersta Södra IK
2:39:46.958550
+1:10:51.425040
49.0p
50
Niklas Almqvist
Fagersta Södra IK
2:39:52.959190
+1:10:57.425680
49.0p
51
Roger Lundgren
Hägglunds Ski Team SK
2:41:16.967570
+1:12:21.434060
48.7p
52
Tomas Westman
Järpens SK
2:49:49.1018830
+1:20:54.485320
46.6p
53
Emil Sköldberg
Funäsdalens IF
3:09:12.1135120
+1:40:17.601610
42.4p
54
Christian Harding
Södertälje
3:49:09.1374830
+2:20:14.841320
35.8p