Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järvsjörennet
2008-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil
1
H 21
Markus Ottosson
Skellefteå SK
36:19.217800
78.7p
2
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
37:03.222220
+44.4320
77.1p
3
H 21
Johan Brännström
IFK Umeå
37:14.223380
+55.5480
76.7p
4
H 20
Robin Norum
IFK Umeå
37:27.224620
+1:08.6720
76.3p
5
H 21
Tor Larsson
Skellefteå SK
37:27.224690
+1:08.6790
76.3p
6
H 21
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
39:45.238430
+3:26.20530
71.9p
7
H 21
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
41:01.246040
+4:42.28140
69.7p
8
H 21
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
41:17.247620
+4:58.29720
69.2p
9
H 20
Anton Södergren
Skellefteå SK
41:32.249180
+5:13.31280
68.8p
10
H 20
Marcus Wincent
IFK Umeå
41:44.250320
+5:25.32420
68.5p
11
H 21
Tomas Mikaelsson
Vilhelmina IK
42:08.252780
+5:49.34880
67.8p
12
H 21
Mattias Gimvall
Storumans IK
45:21.272040
+9:02.54140
63.0p
13
H 35
Joakim Kumpula
Öråns SK
47:25.284400
+11:06.66500
60.3p
14
H 45
Jan-Anders Jonsson
Järvsjöby IF
47:37.285650
+11:18.67750
60.0p
15
H 55
Ulf Billy Sundström
Storumans IK
47:58.287760
+11:39.69860
59.6p
16
H 45
Torsten Kjellstrand
Jalles Tc Umeå
48:41.292030
+12:22.74130
58.7p
17
H 55
Olov Christer Danielsson
Fredrika IK
50:47.304670
+14:28.86770
56.3p
18
H 50
Ivar Palo
Jalles Tc Umeå
51:43.310230
+15:24.92330
55.3p
19
H 20
Benjamin Jonsson
Lavsjö IS
52:20.313970
+16:01.96070
54.6p
20
H 55
Lars Bergstrand
Dalasjö IK
57:11.343060
+20:52.125160
50.0p
21
H 65
Åke Edlund
Lyckselepolisens SK
58:58.353750
+22:39.135850
48.5p
10km
Längdskidor, Fristil
1
H 18
Erik Silfver
Burträsk SK
28:26.170590
65.3p
2
H 18
Johan Lövgren
Vännäs SK
28:34.171350
+7.660
65.0p
3
H 18
Olle Ericsson
Röbäcks SK
28:43.172240
+16.1550
64.6p
4
H 18
Max Själin
Storumans IK
29:27.176620
+1:00.5930
63.0p
5
H 18
Johan Sjödin
Lycksele IF
31:40.189960
+3:13.19270
58.6p
6
H 18
Björn Kjellstrand
Röbäcks SK
33:02.198170
+4:35.27480
56.2p
6km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
15:40.93920
2
H 15
Johan Forsberg
Agnäs IK
16:55.101460
+1:15.7440
3
H 16
David Nordström
Täfteå IK
16:57.101640
+1:17.7620
4
H 16
Johan Byström
Täfteå IK
17:15.103420
+1:35.9400
5
D 20
Linda Danvind Malm
Vilhelmina IK
17:24.104370
+1:44.10350
57.6p
6
H 16
Per Gunnarsson
Lycksele IF
17:34.105340
+1:54.11320
7
H 15
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
17:36.105530
+1:56.11510
8
H 15
Emil Lundgren
Röbäcks SK
17:58.107700
+2:17.13680
9
H 16
Alexander Eriksson
Robertsfors IK
17:58.107740
+2:18.13720
10
D 20
Linn Sömskar
Röbäcks SK
18:18.109760
+2:38.15740
54.8p
11
D 18
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
18:19.109890
+2:39.15870
54.7p
12
D 20
Elisabeth Nyström
Robertsfors IK
18:24.110310
+2:43.16290
54.5p
13
H 16
Mikael Palm
Kågedalens SK
18:26.110540
+2:46.16520
14
H 16
Alexander Lindgren
Tärna IK Fjällvinden
18:37.111690
+2:57.17670
15
H 15
Patrik Löfmark
Lycksele IF
18:40.111960
+3:00.17940
16
D 21
Linn Brändström
IFK Umeå
19:29.116800
+3:48.22780
51.5p
17
D 18
Sofie Sandström
Täfteå IK
19:36.117530
+3:56.23510
51.2p
18
D 18
Frida Eklund
Röbäcks SK
19:47.118650
+4:07.24630
50.7p
19
H 16
Isak Landström
IFK Umeå
20:19.121850
+4:39.27830
20
D 18
Sofia Gunnarsson
Lycksele IF
20:49.124800
+5:08.30780
48.2p
21
D 18
Julia Lundgren
Röbäcks SK
22:16.133520
+6:36.39500
45.1p
22
D 45
Britt-Marie Arvidsson
Fredrika IK
23:40.141990
+8:00.47970
42.4p
23
D 18
Matilda Adolfsson
Röbäcks SK
23:52.143180
+8:12.49160
42.0p
24
D 18
Caroline Forsberg
Storumans IK
24:25.146490
+8:45.52470
41.1p
25
D 60
Inger Edlund
Lyckselepolisens SK
28:52.173130
+13:12.79110
34.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
4km
Längdskidor, Fristil
1
D 15
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
12:55.77430
2
D 16
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
13:27.80650
+32.3120
3
D 15
Anna Byström
Täfteå IK
14:02.84160
+1:07.6630
4
D 15
Hilda Lagerlöf
Agnäs IK
14:09.84840
+1:14.7310
5
D 16
Maja Sandström
Täfteå IK
14:21.86000
+1:25.8470
6
D 16
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
14:24.86380
+1:29.8850
7
D 16
Malin Fredriksson
Lycksele IF
14:39.87880
+1:44.10350
8
D 15
Emelie Persson
Vårby IK
15:07.90660
+2:12.13130
9
D 15
Moa Nordin
Bolidens SK
15:18.91770
+2:23.14240
10
D 16
Antonia Jonsson
Lavsjö IS
15:48.94700
+2:52.17170
11
D 15
Rebecka Hugosson
Norsjö SK
17:15.103440
+4:20.25910
3km
Längdskidor, Fristil
1
H 13
Björn Sandström
Täfteå IK
8:39.51860
2
H 12
Markus Fredriksson
Lycksele IF
8:45.52410
+5.450
3
H 14
David Adolfsson
Täfteå IK
8:48.52740
+8.780
4
D 14
Jonna Sundling
Tvärålund IF
8:50.52960
+11.1000
5
H 13
Elias Persson
Storumans IK
8:52.53140
+12.1180
6
H 13
William Strömberg
Täfteå IK
9:00.53900
+20.1940
7
H 14
Anton Lindfors
Kågedalens SK
9:11.55030
+31.3070
8
H 14
Erik Eriksson
Norsjö SK
9:15.55460
+36.3500
9
H 14
Gustav Westerberg
Vännäs SK
9:16.55520
+36.3560
10
H 13
Felix Edvinsson
Lycksele IF
9:29.56830
+49.4870
11
H 14
Truls Svenningsson
IFK Umeå
9:29.56860
+50.4900
12
H 12
Daniel Adolfsson
IFK Umeå
9:52.59110
+1:12.7150
13
D 14
Frida Hedman
Skellefteå SK
9:53.59270
+1:14.7310
14
H 13
Felix Hopstadius
Storumans IK
9:57.59660
+1:18.7700
15
H 12
Peter Nilsson
Robertsfors IK
10:03.60220
+1:23.8260
16
H 12
Samuel Sandström
Vännäs SK
10:11.61060
+1:32.9100
17
D 14
Sara Adelsson
Tvärålund IF
10:12.61140
+1:32.9180
18
H 13
Ola Jonsson
Storumans IK
10:13.61240
+1:33.9280
19
D 11
Olivia Persson
Storumans IK
10:17.61670
+1:38.9710
20
D 13
Cecilia Mårtensson
Vilhelmina IK
10:24.62310
+1:44.10350
21
H 12
Marcus Grate
IFK Umeå
10:24.62340
+1:44.10380
22
D 12
Elina Rönnlund
IFK Umeå
10:38.63720
+1:58.11760
23
H 11
Emil Åström
Spöland Vännäs IF
10:40.63980
+2:01.12020
24
H 12
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
10:41.64010
+2:01.12050
25
D 12
Hanna Lagerlöf
Agnäs IK
10:44.64340
+2:04.12380
26
H 14
Andreas Hasselström
Vännäs SK
10:47.64600
+2:07.12640
27
D 14
Mari Elmqvist
Vilhelmina IK
10:49.64840
+2:09.12880
28
D 13
Anna Mattson
Vindelns IF
10:50.64930
+2:10.12970
29
H 11
Erik Björkman
Täfteå IK
11:20.67960
+2:41.16000
30
D 12
Esmeralda Svenningsson
IFK Umeå
11:21.68000
+2:41.16040
31
D 11
Vanessa Sundling
Tvärålund IF
11:22.68140
+2:42.16180
32
H 13
Gustaf Lindgren
Tärna IK Fjällvinden
11:23.68270
+2:44.16310
33
H 11
Carl Schogster
IFK Umeå
11:29.68800
+2:49.16840
34
H 12
Jakob Löfdahl
Tvärålund IF
11:34.69330
+2:54.17370
35
D 12
Sanna Elebro
Vilhelmina IK
11:37.69680
+2:58.17720
36
D 11
Julia Jonsson
Storumans IK
11:41.70010
+3:01.18050
37
D 13
Hanna Forsberg
Bjurholms IF
11:45.70410
+3:05.18450
38
D 13
Emelie Lundqvist
Bolidens SK
11:46.70550
+3:06.18590
39
H 14
Viktor Olofsson
Kågedalens SK
11:47.70600
+3:07.18640
40
D 11
Clara Forsman
IFK Umeå
12:00.71930
+3:20.19970
41
D 11
Alva Lövgren
Vännäs SK
12:11.73030
+3:31.21070
42
D 11
Ida Westerberg
Vännäs SK
12:46.76580
+4:07.24620
43
H 11
Anton Jonsson
Järvsjöby IF
13:02.78180
+4:23.26220
44
D 12
Othilia Holmberg
Vilhelmina IK
13:08.78700
+4:28.26740
45
D 12
Rebecka Widman
Bolidens SK
13:09.78880
+4:30.26920
46
D 14
Jonna Bjursell
Skellefteå SK
13:22.80130
+4:42.28170
47
D 11
Edit Landström
IFK Umeå
16:19.97800
+7:39.45840
48
H 11
Hampus Falander
Järvsjöby IF
20:46.124550
+12:06.72590
49
H 11
Jesper Moritz
Järvsjöby IF
25:49.154860
+17:10.102900
1.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 10
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
5:06.30580
2
H 10
Viktor Strömberg
Täfteå IK
5:24.32380
+18.1700
3
D 10
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
5:42.34110
+35.3430
4
H 10
William Eriksson
Robertsfors IK
5:51.35040
+44.4360
5
H 10
Emil Nordén
Norsjö SK
6:01.36010
+54.5330
6
D 10
Johanna Adelsson
Tvärålund IF
6:38.39710
+1:31.9030
7
H 10
Simon Eriksson
Täfteå IK
6:45.40410
+1:38.9730
8
H 10
Karim Königsson
Lycksele IF
7:21.44090
+2:15.13410
9
D 9
Lisa Lagerlöf
Agnäs IK
7:43.46210
+2:36.15530
10
D 10
Signe Näsholm Eriksson
Norsjö SK
8:41.52090
+3:35.21410
11
D 9
Elin Blomberg
Lycksele IF
9:20.55910
+4:13.25230
12
D 9
Moa Filipsson
Järvsjöby IF
12:16.73570
+7:09.42890
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)