Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järvsjörennet
2006-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 20
Klas Nilsson
Skellefteå SK
42:51.257000
77.4p
2
H 21
Tor Larsson
Tärna IK Fjällvinden
42:55.257400
+4.300
77.3p
3
H 20
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
43:47.262600
+56.5500
75.7p
4
H 21
Thomas Hedman
SK Järven
45:12.271100
+2:21.14000
73.4p
5
H 18
Ted Armgren
Vilhelmina IK
45:34.273300
+2:43.16200
72.8p
6
H 18
Fredrik Lindström
Lycksele IF
45:37.273600
+2:46.16500
72.7p
7
H 18
Anton Södergren
Kågedalens SK
46:28.278700
+3:37.21600
71.4p
8
H 20
Emil Hansson
IFK Umeå
47:19.283800
+4:28.26700
70.1p
9
H 18
Emil Mattsson
Vindelns IF
47:24.284300
+4:33.27200
70.0p
10
H 35
Mikael Byström
Täfteå IK
47:44.286300
+4:53.29200
69.5p
11
H 45
Jan-Anders Jonsson
Järvsjöby IF
48:20.289900
+5:29.32800
68.6p
12
H 55
Leif Hedman
SK Järven
50:45.304400
+7:54.47300
65.4p
13
H 55
Ulf Billy Sundström
Storumans IK
51:19.307800
+8:28.50700
64.6p
14
H 50
Östen Karlsson
Lyckselepolisens SK
51:41.310000
+8:50.52900
64.2p
15
H 35
Jörgen Oscarsson
Storumans IK
53:41.322000
+10:50.64900
61.8p
16
H 65
Åke Edlund
Lyckselepolisens SK
57:26.344500
+14:35.87400
57.7p
16
H 65
Folke Andreas Engevad
Storumans IK
57:26.344500
+14:35.87400
57.7p
18
H 35
Kelvin Sjölander
Slussfors IK
1:00:08.360700
+17:17.103600
55.2p
19
H 55
Rolf Örjan Karlsson
Slussfors IK
1:02:02.372100
+19:11.115000
53.5p
6km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Erik Silfver
Burträsk SK
18:44.112300
2
H 16
Hannes Kerro
Storumans IK
18:47.112600
+3.200
3
H 15
Petter Hedman
IFK Umeå
18:48.112700
+4.300
4
H 16
Olle Ericsson
Röbäcks SK
19:22.116100
+38.3700
5
D 21
Moa Larsson
Tärna IK Fjällvinden
19:25.116400
+41.4000
65.9p
6
D 18
Linn Sömskar
Röbäcks SK
19:47.118600
+1:03.6200
64.7p
7
H 15
Johan Lövgren
Vännäs SK
19:59.119800
+1:15.7400
8
H 15
Tobias Nilsson
IFK Umeå
20:09.120800
+1:25.8400
9
D 20
Malin Erika Eklund
Röbäcks SK
20:39.123800
+1:55.11400
62.0p
10
D 18
Jenny Lundström
Röbäcks SK
20:42.124100
+1:58.11700
61.8p
11
D 20
Anna Andersdotter
Vännäs SK
21:20.127900
+2:36.15500
60.0p
12
H 16
Max Själin
Storumans IK
21:48.130700
+3:04.18300
13
D 21
Ida Oderstål
Järvsjöby IF
22:50.136900
+4:06.24500
56.1p
14
D 18
Ebba Wannar
Storumans IK
26:48.160700
+8:04.48300
47.8p
4km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 15
Gabriella L Holmlund
Vännäs SK
14:33.87200
2
D 15
Anna Erika Hedman
Norsjö SK
15:31.93000
+58.5700
3
D 16
Maja B Nyström
Vännäs SK
15:32.93100
+59.5800
4
D 16
Anna Lindström
Vilhelmina IK
15:37.93600
+1:04.6300
5
D 16
Frida Eklund
Röbäcks SK
15:41.94000
+1:08.6700
6
D 16
Hanna Eriksson
Röbäcks SK
15:42.94100
+1:09.6800
7
D 16
Anneli Andersdotter
Vännäs SK
15:55.95400
+1:22.8100
8
D 15
Sofie Sandström
Täfteå IK
16:07.96600
+1:34.9300
9
D 15
Elin Hörnqvist
Vännäs SK
16:11.97000
+1:38.9700
10
D 16
Julia Lundström
Röbäcks SK
17:01.102000
+2:28.14700
11
D 15
Julia Lundgren
Röbäcks SK
17:10.102900
+2:37.15600
12
D 16
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
17:14.103300
+2:41.16000
13
D 16
Sofia Gunnarsson
Lycksele IF
17:25.104400
+2:52.17100
14
D 15
Lotta Silfver
Burträsk SK
17:36.105500
+3:03.18200
15
D 15
Angelica Lundberg
Spöland Vännäs IF
17:54.107300
+3:21.20000
16
D 15
Erika Edlund
Spöland Vännäs IF
18:37.111600
+4:04.24300
3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 13
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
9:43.58200
2
H 14
Johan Byström
Täfteå IK
9:49.58800
+6.500
3
D 13
Sofie Elebro
Saxnäs IK
10:24.62300
+41.4000
4
D 14
Elin Landström
Vännäs SK
10:46.64500
+1:03.6200
5
H 12
Marcus Landström
Vännäs SK
10:47.64600
+1:04.6300
6
H 12
Erik Eriksson
Norsjö SK
10:49.64800
+1:06.6500
7
H 14
Per Gunnarsson
Lycksele IF
10:51.65000
+1:08.6700
8
H 13
Filip B Nyström
Vännäs SK
10:53.65200
+1:10.6900
9
H 14
Dominic Forsberg
Storumans IK
10:54.65300
+1:11.7000
9
H 14
Alexander Lindgren
Tärna IK Fjällvinden
10:54.65300
+1:11.7000
11
D 14
Malin Fredriksson
Lycksele IF
10:57.65600
+1:14.7300
12
H 13
Max B Nyström
Vännäs SK
11:10.66900
+1:27.8600
13
H 14
Elias Persson
IFK Umeå
11:15.67400
+1:32.9100
14
D 12
Frida Hedman
Norsjö SK
11:29.68800
+1:46.10500
15
D 14
Sofia Lundgren
IFK Umeå
11:32.69100
+1:49.10800
16
D 14
Nedia Chebaane
Vindelns IF
11:36.69500
+1:53.11200
17
H 11
Björn Sandström
Täfteå IK
11:41.70000
+1:58.11700
18
D 14
Maja Sandström
Täfteå IK
11:59.71800
+2:16.13500
19
D 12
Louise Persson
Stöde IF
12:00.71900
+2:17.13600
20
D 13
Anna Byström
Täfteå IK
12:07.72600
+2:24.14300
21
D 12
Elina Forslund
IFK Umeå
12:32.75100
+2:49.16800
22
H 11
Fredrik Edlund
Spöland Vännäs IF
13:02.78100
+3:19.19800
23
D 12
Linn Gustafsson
Tärna IK Fjällvinden
13:03.78200
+3:20.19900
24
H 13
Per Erik Vannar
Tärna IK Fjällvinden
13:09.78800
+3:26.20500
25
D 13
Ronja Johansson
Järvsjöby IF
13:49.82800
+4:06.24500
26
H 11
Ola Jonsson
Storumans IK
13:58.83700
+4:15.25400
27
D 11
Cecilia Mårtensson
Dalasjö IK
14:41.88000
+4:58.29700
28
D 11
Sofie Oscarsson
Storumans IK
14:50.88900
+5:07.30600
29
D 11
Olivia Johansson
Järvsjöby IF
15:13.91200
+5:30.32900
30
D 11
Jasmine Jonsson
Järvsjöby IF
19:19.115800
+9:36.57500
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Markus Fredriksson
Lycksele IF
6:14.37300
2
H 10
Daniel Adolfsson
IFK Umeå
6:15.37400
+1
3
D 10
Sanna Elebro
Saxnäs IK
7:17.43600
+1:03.6200
4
H 10
Ejnar Persson
Röbäcks SK
8:04.48300
+1:50.10900
5
D 10
Josefin Edlund
Spöland Vännäs IF
8:10.48900
+1:56.11500
6
H 9
Anton Jonsson
Järvsjöby IF
8:16.49500
+2:02.12100
7
D 10
Caisa Oscarsson
Storumans IK
8:28.50700
+2:14.13300
8
D 9
Tulia Jonsson
Storumans IK
9:26.56500
+3:12.19100
9
H 9
Jesper Moritz
Järvsjöby IF
10:30.62900
+4:16.25500
10
H 9
Hampus Falander
Järvsjöby IF
17:13.103200
+10:59.65800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)