Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värnamorullen Motion
2023-09-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
41km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Valter Blomberg
OK Landehof
1:33:48.562700
75.1p
2
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
1:33:48.562700
75.1p
3
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:41:17.607600
+7:29.44800
69.6p
4
Anders Magnusson
IK Stern
1:42:57.617600
+9:09.54800
68.5p
5
Jan Evertsson
IK Trasten
1:47:00.641900
+13:12.79100
65.9p
6
Sebastian Hedblom
Lvsk
1:47:16.643500
+13:28.80700
65.8p
7
Andreas Nilsson
Nybro Ski
1:48:08.648700
+14:20.85900
65.2p
8
Johan Olsson
IFK Helsingborg
1:48:10.648900
+14:22.86100
65.2p
9
Magnus Glännå
IK Stern
1:48:12.649100
+14:24.86300
65.2p
10
Anders Jakobsson
Nybro Skidklubb
1:48:14.649300
+14:26.86500
65.2p
11
Jacob Bilgrav
Holte Ski
1:48:47.652600
+14:59.89800
64.9p
12
Pär Olsson
Björnstorps IF
1:50:46.664500
+16:58.101700
63.7p
13
Peter Kujanpää
Bålsta
1:50:51.665000
+17:03.102200
63.7p
14
Krister Kvist
IFK Helsingborg
1:51:16.667500
+17:28.104700
63.4p
15
Martin Clément
Telemarkforum
1:51:18.667700
+17:30.104900
63.4p
16
Niklas Hultgren
Hvetlanda Skidklubb
1:51:35.669400
+17:47.106600
63.2p
17
Daniel Ljungqvist
Landsbro if skidor
1:51:43.670200
+17:55.107400
63.2p
18
Daniel Josefsson
DPONLY Ski Club
1:51:50.670900
+18:02.108100
63.1p
19
Magnus Jansson
Ölands SK
1:52:21.674000
+18:33.111200
62.8p
20
Daniel Palerbro
IFK Helsingborg
1:52:26.674500
+18:38.111700
62.8p
21
Ola Slättengren
Nybro skidklubb
1:53:07.678600
+19:19.115800
62.4p
22
Daniel Cullin
Hälle IF
1:53:10.678900
+19:22.116100
62.4p
23
Marcus Samuelsson
Burseryds IF
1:53:33.681200
+19:45.118400
62.2p
24
Emil Rydh
Sockertoppen IF
1:54:00.683900
+20:12.121100
61.9p
25
Mattias Karlsson
Ringhals IF
1:54:58.689700
+21:10.126900
61.4p
26
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:55:10.690900
+21:22.128100
61.3p
27
Andreas Rickman
IK Vista
1:55:16.691500
+21:28.128700
61.3p
28
Patric Smedberg
ESC
1:55:55.695400
+22:07.132600
60.9p
29
Andreas Grahn
Landsbro IF Skidor
1:58:22.710100
+24:34.147300
59.7p
30
Adam Gustafsson
Axa sportsklubb
1:58:42.712100
+24:54.149300
59.5p
31
Sebastian Andersson
Hindås SK
1:58:47.712600
+24:59.149800
59.5p
32
Kenth Sebrén
Ski Team Skåne
1:59:05.714400
+25:17.151600
59.3p
33
Robbin Andersson
Krogsereds IK
1:59:41.718000
+25:53.155200
59.0p
34
Magnus Johansson
If Ski Team Skåne
1:59:46.718500
+25:58.155700
59.0p
35
Andreas Öhrman
Garphyttans if
1:59:48.718700
+26:00.155900
59.0p
36
Lars Wahlberg
Rembo IK
1:59:54.719300
+26:06.156500
58.9p
37
Thomas Axberg
Volvo IF
1:59:57.719600
+26:09.156800
58.9p
38
Lars Bolin
Falkenberg RR
2:00:26.722500
+26:38.159700
58.7p
39
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
2:00:50.724900
+27:02.162100
58.5p
40
Erkki Salmela
Fritsla VIK
2:01:30.728900
+27:42.166100
58.1p
41
Daniel Andersson
IK Nocout.se
2:01:55.731400
+28:07.168600
58.0p
42
Martin Ponev
Uzana
2:03:44.742300
+29:56.179500
57.1p
43
Björn Skårman
IFK Helsingborg
2:04:44.748300
+30:56.185500
56.7p
44
Klas Persson
SK Graal
2:04:49.748800
+31:01.186000
56.6p
45
Rickard Petersson
Björnstorp IF
2:04:58.749700
+31:10.186900
56.6p
46
Mats Hägglund
Hestra IF
2:04:58.749700
+31:10.186900
56.6p
47
Tobias Arvidsson
Gnosjö FK
2:05:03.750200
+31:15.187400
56.5p
48
Mikael Johansson
Burseryds if
2:05:41.754000
+31:53.191200
56.2p
49
Jan Elfström
Karlslunds IF
2:07:18.763700
+33:30.200900
55.5p
50
Georg Carlsson
IF Ski Team Skåne
2:07:19.763800
+33:31.201000
55.5p
51
Hans Hugoh
Hindås SK
2:08:11.769000
+34:23.206200
55.2p
52
Jonas Karlsson
Landsbro if
2:08:29.770800
+34:41.208000
55.0p
53
Josef Ahlander
AXA SC
2:08:41.772000
+34:53.209200
54.9p
54
Patrik Åsälv
Krogsereds IK
2:08:57.773600
+35:09.210800
54.8p
55
Marcus Andersson
If Ski Team Skåne
2:08:59.773800
+35:11.211000
54.8p
56
Henrik Semb
IF Ski Team Skåne
2:09:42.778100
+35:54.215300
54.5p
57
Sören Persson
Hvetlanda SK
2:10:26.782500
+36:38.219700
54.2p
58
Thomas Lenegård
Landsbro IF SK
2:11:05.786400
+37:17.223600
53.9p
59
Mattias Martinsson
Härlövs IF
2:14:16.805500
+40:28.242700
52.7p
60
Gerd Tittel
Sauerland Ski Team
2:14:48.808700
+41:00.245900
52.5p
61
Jonas Sjölund
AXA SC
2:16:33.819200
+42:45.256400
51.8p
62
Kenneth Fivelsdal
Brutus
2:16:43.820200
+42:55.257400
51.7p
63
Mats Thelin
Burseryds if
2:17:09.822800
+43:21.260000
51.6p
64
Alexander Thärning
Hvetlanda skidklubb
2:17:36.825500
+43:48.262700
51.4p
65
Per Abrahamsson
Burseryd If
2:17:47.826600
+43:59.263800
51.3p
66
Henrik Jilvero
Navåsens FK
2:18:56.833500
+45:08.270700
50.9p
67
Anders Wennberg
Anderstorps OK
2:20:40.843900
+46:52.281100
50.3p
68
Mats Uddbäck
FK Finn
2:21:31.849000
+47:43.286200
50.0p
69
Johan Nilsson
AXA SC
2:21:48.850700
+48:00.287900
49.9p
70
Erik Söderlund
Tranås SOL
2:22:08.852700
+48:20.289900
49.8p
71
Sven Johansson
sok eksjö
2:22:20.853900
+48:32.291100
49.7p
72
Andreas Hedlund
Alvesta SOK
2:23:38.861700
+49:50.298900
49.3p
73
Lars-Peter Nyckelgård
Uddevalla IS
2:24:08.864700
+50:20.301900
49.1p
74
Stefan Petersson
Färjestadens Motions IF
2:24:59.869800
+51:11.307000
48.8p
75
Andreas Häll
Axa Sports Club
2:25:37.873600
+51:49.310800
48.6p
76
Håkan Nilsson
Sk Graal
2:35:37.933600
+1:01:49.370800
45.5p
77
Fabian Björklund
AXA SC
2:43:08.978700
+1:09:20.415900
43.4p
78
Johan Ericsson
VAIS
2:46:19.997800
+1:12:31.435000
42.6p
79
Mathias Magnusson
VAIS
2:46:19.997800
+1:12:31.435000
42.6p
-
Björn Söderblom
IK Wallgårda
23:59:58.8639700
-
Peter Jarlvik
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Anton Karlsson
Växjö AIS
23:59:58.8639700
-
Magnus Gildevall
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Stefan Andersson
Burseryds IF
23:59:58.8639700
-
Melker Svensson
Landsbro
23:59:58.8639700
-
Emil Andersson Bark
oK Norrvirdarna
23:59:58.8639700
-
Samuel Hultgren
OK Norrvirdarna
23:59:58.8639700
-
Ulf Gyllensten
Simlångsdalens if
23:59:58.8639700
-
Kristian Fältengård Green
Apladalens Löparklubb
23:59:59.8639800
-
Kenth Almroth
Åtvidabergs IF
23:59:59.8639800
-
Ove Hallberg
Burseryds IF
23:59:59.8639800
-
Patrick Jådåt
AXA sportsclub
23:59:59.8639800
-
Thomas Dalborg
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
Björn Sjökvist
OK kullingshof
23:59:59.8639800
-
Fredrik Kristofersson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Peter Eich
TSV Oberammergau
23:59:59.8639800
-
Andreas Olsson
Växjö AIS
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)