Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järvsjörennet
2005-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Martin Rosvall
Lycksele IF
38:09.228800
76.6p
2
H 21
Mattias Westman
IFK Umeå
39:28.236700
+1:19.7800
74.1p
3
H 20
Erik From
Storumans IK
40:22.242100
+2:13.13200
72.4p
4
H 18
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
41:21.248000
+3:12.19100
70.7p
5
H 18
Fredrik Lindström
Åsele IK
41:38.249700
+3:29.20800
70.2p
6
H 18
Emil Hansson
IFK Umeå
41:43.250200
+3:34.21300
70.1p
7
H 21
Thomas Hedman
SK Järven
42:35.255400
+4:26.26500
68.6p
8
H 21
Hans Mikael Andersson
Falkenbergs OK
44:08.264700
+5:59.35800
66.2p
9
H 55
Leif Hedman
SK Järven
45:52.275100
+7:43.46200
63.7p
10
H 40
Jonas Sukloed
Jokkmokks SK
46:59.281800
+8:50.52900
62.2p
11
H 50
Östen Karlsson
Lyckselepolisens SK
47:32.285100
+9:23.56200
61.5p
12
H 55
Thomas Stenlund
Svanaby SK
49:43.298200
+11:34.69300
58.8p
13
H 50
Rolf Karlsson
Slussfors IK
54:34.327300
+16:25.98400
53.6p
14
H 60
Rolf Isaksson
Jalles Tc Umeå
54:52.329100
+16:43.100200
53.3p
15
H 55
Tord Lundqvist
Järvsjöby IF
55:46.334500
+17:37.105600
52.4p
16
H 40
Lars Gavelin
Malgoviks GOIF
58:10.348900
+20:01.120000
50.3p
6km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Hampus Karlsson
Robertsfors IK
17:13.103200
2
H 16
Karl Brändström
IFK Umeå
17:16.103500
+3.200
3
H 15
Erik Silfver
Burträsk SK
17:17.103600
+4.300
4
H 15
Niklas Jonsson
Vilhelmina IK
17:19.103800
+6.500
5
D 21
Hanna Wikberg
Tärna IK Fjällvinden
18:28.110700
+1:15.7400
62.8p
6
H 16
Mikael Forsberg
Röbäcks SK
18:40.111900
+1:27.8600
7
D 20
Anna Isaksson
Täfteå IK
18:42.112100
+1:29.8800
62.0p
8
H 16
Emil Mattsson
Vindelns IF
18:51.113000
+1:38.9700
9
H 16
Johannes Boman
Robertsfors IK
19:01.114000
+1:48.10700
10
H 15
Olle Ericsson
Röbäcks SK
19:09.114800
+1:56.11500
11
H 15
Victor Nilsson
IFK Umeå
19:12.115100
+1:59.11800
12
D 21
Ida Oderstål
Järvsjöby IF
19:14.115300
+2:01.12000
60.3p
13
D 18
Malin Erika Eklund
Röbäcks SK
19:18.115700
+2:05.12400
60.1p
14
D 18
Linda Andersson
OK Sarven
19:50.118900
+2:37.15600
58.5p
15
D 35
Raewadee Sukloed
Jokkmokks SK
20:35.123400
+3:22.20100
56.3p
16
D 21
Frida Vikberg
Tärna IK Fjällvinden
20:43.124200
+3:30.20900
56.0p
17
D 50
Berit Karlsson
Lyckselepolisens SK
23:33.141200
+6:20.37900
49.2p
18
D 60
Inger Edlund
Lyckselepolisens SK
25:27.152600
+8:14.49300
45.6p
4km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 16
Linn Sömskar
Röbäcks SK
13:31.81000
2
D 16
Linda Danvind Malm
Vilhelmina IK
13:32.81100
+1
3
D 15
Anna Lindström
Vilhelmina IK
14:53.89200
+1:22.8100
4
D 15
Jennifer Jonsson
Järvsjöby IF
19:26.116500
+5:55.35400
3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Petter Hedman
IFK Umeå
9:07.54600
2
H 14
Adam Andersson
Norsjö SK
9:27.56600
+20.1900
3
H 14
Stefan Nilsson
Robertsfors IK
9:28.56700
+21.2000
4
H 14
Andreas Boman
Robertsfors IK
9:39.57800
+32.3100
5
H 14
Jens Olle Eriksson
Järvsjöby IF
9:49.58800
+42.4100
6
D 14
Frida Sömskar
Röbäcks SK
9:50.58900
+43.4200
7
D 14
Jannike Tjärnlund
Storumans IK
9:59.59800
+52.5100
8
H 13
Oskar Lindfors
Robertsfors IK
10:01.60000
+54.5300
9
H 12
Oskar Lundgren
Röbäcks SK
10:09.60800
+1:02.6100
10
D 12
Sofie Elebro
Saxnäs IK
10:10.60900
+1:03.6200
11
H 12
Emil Lundgren
Röbäcks SK
10:15.61400
+1:08.6700
12
H 14
Oskar Mattsson
Vindelns IF
10:20.61900
+1:13.7200
13
D 14
Matilda Hanell
Röbäcks SK
10:33.63200
+1:26.8500
14
H 13
Johan Nilsson
IFK Umeå
10:39.63800
+1:32.9100
15
H 12
Johan Jakobsson
Röbäcks SK
10:48.64700
+1:41.10000
16
D 14
Johanna Lundin
IFK Umeå
10:52.65100
+1:45.10400
17
D 13
Sofia Lundgren
IFK Umeå
10:53.65200
+1:46.10500
18
D 14
Lotta Silfver
Burträsk SK
11:05.66400
+1:58.11700
19
H 13
Elias Persson
Röbäcks SK
11:06.66500
+1:59.11800
20
D 13
Sabina Tjärnlund
Storumans IK
11:18.67700
+2:11.13000
21
H 13
Alexander Lindgren
Tärna IK Fjällvinden
11:22.68100
+2:15.13400
22
D 12
Fanny Karlsson
Robertsfors IK
11:38.69700
+2:31.15000
23
D 12
Emelie Persson
Vårby IK
11:39.69800
+2:32.15100
24
H 12
Philip Forsman
Röbäcks SK
11:49.70800
+2:42.16100
25
H 12
Petter Andersson
Röbäcks SK
11:58.71700
+2:51.17000
26
H 13
Andreas Backlund
Lycksele IF
14:17.85600
+5:10.30900
27
H 11
Fredrik Backlund
Lycksele IF
15:15.91400
+6:08.36700
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Filip Karlsson
Robertsfors IK
5:53.35200
2
H 10
Elias Persson
IFK Umeå
6:24.38300
+31.3000
3
D 10
Anna Mattson
Vindelns IF
6:46.40500
+53.5200
4
H 10
Jonathan Boman
Robertsfors IK
6:58.41700
+1:05.6400
5
D 10
Cecilia Mårtensson
Dalasjö IK
7:21.44000
+1:28.8700
6
D 9
Sanna Elebro
Saxnäs IK
7:23.44200
+1:30.8900
7
D 10
Sofie Oscarsson
Storumans IK
7:42.46100
+1:49.10800
8
D 10
Lindy Nense n
Latikberg IK
7:48.46700
+1:55.11400
9
D 10
Jasmine Jonsson
Järvsjöby IF
8:47.52600
+2:54.17300
10
D 9
Caisa Oscarsson
Storumans IK
8:49.52800
+2:56.17500
11
H 9
Ejnar Persson
Röbäcks SK
8:50.52900
+2:57.17600
12
D 9
Ann Therese Fagerdal
Järvsjöby IF
10:20.61900
+4:27.26600
15km
Längdskidor, Fristil
1
H 35
Jörgen Oscarsson
Storumans IK
54:39.327800
2
H 35
Kelvin Sjölander
Slussfors IK
55:41.334000
+1:02.6100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)