Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tunaloppet
2007-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
27:51.167000
7km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 20
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
18:01.108000
74.4p
2
H 20
Daniel Fagerlund
Malungs IF
18:10.108900
+9.800
73.8p
3
H 20
Martin Andersen
Norway
18:13.109200
+12.1100
73.6p
4
H 18
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
18:30.110900
+29.2800
72.4p
5
H 18
Andreas Lindström
Reijmyre IF
18:54.113300
+53.5200
70.9p
6
H 18
Mattias Nilsson
Falu IK
18:59.113800
+58.5700
70.6p
7
H 18
Patrik Karlkvist
Norbergs SK
19:12.115100
+1:11.7000
69.8p
7
H 18
Daniel Olsson
Falu IK
19:12.115100
+1:11.7000
69.8p
9
H 18
Mikael Sandgren
Stora Tuna IK SK
19:14.115300
+1:13.7200
69.7p
10
H 20
Mårten Wigh
Ödeshögs SK
19:17.115600
+1:16.7500
69.5p
11
H 18
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
19:21.116000
+1:20.7900
69.2p
12
H 20
Anders Hassis
Orsa SK
19:32.117100
+1:31.9000
68.6p
13
H 20
Tomas Igelström
IFK Hedemora SK
19:39.117800
+1:38.9700
68.2p
14
H 18
Gustaf Niord
IFK Mora SK
20:25.122400
+2:24.14300
65.6p
15
H 18
Johan Kärner
Falu IK
21:11.127000
+3:10.18900
63.3p
5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 16
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
13:58.83700
2
H 16
Gustav Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:01.84000
+3.200
3
H 16
Jesper Nyström
Falu IK
14:10.84900
+12.1100
4
H 16
Joakim Wilhelmsson
Falu IK
14:17.85600
+19.1800
5
H 16
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
14:19.85800
+21.2000
6
H 16
Grälls Johan Kvarnström
IFK Hedemora SK
14:26.86500
+28.2700
7
H 15
Niklas Persson
Falu IK
14:41.88000
+43.4200
8
H 15
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
15:11.91000
+1:13.7200
9
H 15
Viktor Hansson
Brohyttans IF
15:28.92700
+1:30.8900
10
H 16
Per Wangel
Falu IK
15:29.92800
+1:31.9000
11
D 16
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
15:37.93600
+1:39.9800
12
H 15
Daniel Svensson
IFK Mora SK
15:42.94100
+1:44.10300
13
D 18
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
15:45.94400
+1:47.10600
61.4p
14
D 16
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
15:48.94700
+1:50.10900
15
D 18
Pernilla Fagerlund
Malungs IF
15:56.95500
+1:58.11700
60.6p
15
D 20
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
15:56.95500
+1:58.11700
60.6p
17
D 15
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
16:03.96200
+2:05.12400
18
D 16
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
16:04.96300
+2:06.12500
19
D 18
Kristina Lycke
Malungs IF
16:25.98400
+2:27.14600
58.5p
20
D 15
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
16:33.99200
+2:35.15400
21
D 16
Evelin Hindrikes
Kvarnsvedens GOIF SK
16:36.99500
+2:38.15700
22
D 16
Jessica Nilsson
Kvarnsvedens GOIF SK
16:41.100000
+2:43.16200
23
D 16
Malin Nilsson
Malungs IF
16:57.101600
+2:59.17800
24
H 15
Johan Montén
Domnarvets GOIF
17:04.102300
+3:06.18500
25
D 18
Frida Dahl Klockar
IFK Mora SK
17:05.102400
+3:07.18600
55.9p
26
D 15
Anneli Gezelius
Vansbro AIK SK
17:12.103100
+3:14.19300
27
D 15
Alicia Kallin
IFK Mora SK
17:14.103300
+3:16.19500
28
D 18
Malin Landerdahl
Hägersta GF
17:23.104200
+3:25.20400
54.8p
28
H 15
Erik Adriansson
Korsnäs IF SK
17:23.104200
+3:25.20400
28
D 15
Linnéa Sjöström
IFK Hedemora SK
17:23.104200
+3:25.20400
31
H 15
Martin Nilsson
IFK Hedemora SK
17:54.107300
+3:56.23500
32
D 15
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
18:08.108700
+4:10.24900
33
D 15
Matilda Dömstedt
Norbergs SK
18:10.108900
+4:12.25100
34
D 16
Martina Hansson
Kvarnsvedens GOIF SK
18:28.110700
+4:30.26900
35
D 15
Johanna Nyström
IFK Hedemora SK
18:41.112000
+4:43.28200
36
D 15
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
18:45.112400
+4:47.28600
37
D 18
Celie Johansson
IFK Mora SK
19:01.114000
+5:03.30200
49.4p
38
D 15
Linn Danielsson
Dala-Järna IK
19:13.115200
+5:15.31400
39
D 16
Moa Forsberg
IFK Mora SK
19:32.117100
+5:34.33300
40
D 15
Maria Björklund
Bjursås IK
20:45.124400
+6:47.40600
Logga in för att slippa de här annonserna
3.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 14
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
10:07.60600
2
H 13
Simon Fors
Domnarvets GOIF
10:31.63000
+24.2300
3
H 14
Viktor Forsblom
Falu IK
10:39.63800
+32.3100
4
H 13
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
10:41.64000
+34.3300
5
D 14
Stina Nilsson
Malungs IF
10:50.64900
+43.4200
6
H 14
Patrik Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
10:59.65800
+52.5100
7
D 13
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
11:19.67800
+1:12.7100
8
H 13
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
11:25.68400
+1:18.7700
8
H 13
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
11:25.68400
+1:18.7700
8
D 13
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:25.68400
+1:18.7700
11
D 14
Felice Hedberg
Norbergs SK
11:30.68900
+1:23.8200
12
D 14
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
11:38.69700
+1:31.9000
12
D 14
Julia Svan
Vansbro AIK SK
11:38.69700
+1:31.9000
14
H 13
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
11:39.69800
+1:32.9100
14
H 14
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
11:39.69800
+1:32.9100
16
D 14
Julia Forsmark
Rembo IK
11:40.69900
+1:33.9200
17
D 13
Ida Nilsson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:41.70000
+1:34.9300
17
H 14
Christoffer Halvarsson
IFK Mora SK
11:41.70000
+1:34.9300
19
H 13
Joel Lager
Garphyttans IF
11:48.70700
+1:41.10000
20
H 14
Jens Masimov
IFK Hedemora SK
11:51.71000
+1:44.10300
21
D 14
Agnes Andersson
Norbergs SK
11:54.71300
+1:47.10600
22
D 13
Pauline Munters
Korsnäs IF SK
11:58.71700
+1:51.11000
23
H 13
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
12:11.73000
+2:04.12300
24
D 13
Sara Lindberg
Älvdalens IF SK
12:12.73100
+2:05.12400
25
D 13
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
12:13.73200
+2:06.12500
26
H 14
Alexander Hammargren
IFK Grängesberg SK
12:15.73400
+2:08.12700
27
H 13
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
12:23.74200
+2:16.13500
28
D 14
Emma Ahlstrand
Norbergs SK
12:25.74400
+2:18.13700
29
D 13
Elina Loman
IK Jarl Rättvik
12:39.75800
+2:32.15100
29
H 14
Oskar Yvell
Kvarnsvedens GOIF SK
12:39.75800
+2:32.15100
31
D 13
Linnea Eriksson
Rembo IK
12:40.75900
+2:33.15200
32
H 13
Viktor Ranerfors
Rembo IK
12:42.76100
+2:35.15400
33
D 14
Sofia Rylander
IFK Mora SK
12:53.77200
+2:46.16500
34
H 13
Oskar Lundqvist
Garphyttans IF
13:07.78600
+3:00.17900
35
D 13
Lovisa Danielsson
Dala-Järna IK
13:19.79800
+3:12.19100
36
H 13
Jonathan Höijlind
IFK Mora SK
13:20.79900
+3:13.19200
37
H 13
Martin Kallin
IFK Mora SK
13:59.83800
+3:52.23100
38
H 13
Erik Lundqvist
Stora Tuna IK SK
15:32.93100
+5:25.32400
2.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 12
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
8:58.53700
2
H 12
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
9:04.54300
+6.500
3
H 12
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
9:20.55900
+22.2100
4
D 12
Olivia Hansson
Brohyttans IF
9:30.56900
+32.3100
5
D 12
Lina Norin
Älvdalens IF SK
9:34.57300
+36.3500
6
H 11
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
9:36.57500
+38.3700
7
H 12
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
9:38.57700
+40.3900
8
D 12
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
9:43.58200
+45.4400
9
D 11
Jennifer Forsmark
Rembo IK
9:45.58400
+47.4600
10
D 12
Maja Eriksson
Domnarvets GOIF
9:47.58600
+49.4800
11
H 12
Mats Hases
IFK Hedemora SK
9:48.58700
+50.4900
12
H 11
Gabriel Höijlind
IFK Mora SK
9:50.58900
+52.5100
13
D 12
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
9:58.59700
+1:00.5900
14
D 12
Alexandra Sömskar
Norbergs SK
10:01.60000
+1:03.6200
15
D 11
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
10:02.60100
+1:04.6300
16
D 12
Maria Andersson
IFK Grängesberg SK
10:03.60200
+1:05.6400
17
D 12
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:04.60300
+1:06.6500
18
D 11
Lina Lager
Garphyttans IF
10:06.60500
+1:08.6700
19
D 11
Mathilda Björn
Norbergs SK
10:07.60600
+1:09.6800
20
D 11
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
10:09.60800
+1:11.7000
20
H 12
Carl Näslund
Västerås SOK
10:09.60800
+1:11.7000
22
H 11
Albin Bergkvist
Bjursås IK
10:11.61000
+1:13.7200
23
H 11
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
10:12.61100
+1:14.7300
24
H 12
Jonathan Isaksson
Norbergs SK
10:17.61600
+1:19.7800
24
H 12
Martin Fakt
Bjursås IK
10:17.61600
+1:19.7800
26
H 11
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
10:22.62100
+1:24.8300
26
H 12
Viktor Olsson
IK Jarl Rättvik
10:22.62100
+1:24.8300
28
D 11
Ellen Sarenmark
Leksands SK
10:28.62700
+1:30.8900
29
H 11
Fredrik Bergstrand
IFK Grängesberg SK
10:34.63300
+1:36.9500
30
H 11
Nils Augustsson
IFK Mora SK
10:44.64300
+1:46.10500
31
D 11
Sara Wadman
IFK Mora SK
10:46.64500
+1:48.10700
32
H 11
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
10:56.65500
+1:58.11700
33
D 11
Elin Peterson
Älvdalens IF SK
11:00.65900
+2:02.12100
34
H 11
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
11:03.66200
+2:05.12400
35
H 11
Emil Grund Stålvinge
IFK Hedemora SK
11:06.66500
+2:08.12700
36
D 11
Emma Enberg
Domnarvets GOIF
11:07.66600
+2:09.12800
36
H 12
Anton Fjellman
Norbergs SK
11:07.66600
+2:09.12800
38
D 11
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
11:11.67000
+2:13.13200
39
D 12
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
11:14.67300
+2:16.13500
40
D 11
Angelica Damberg
IFK Grängesberg SK
11:20.67900
+2:22.14100
41
H 11
Timmy Lundmark
Norbergs SK
11:42.70100
+2:44.16300
42
D 11
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
11:44.70300
+2:46.16500
43
D 11
Isabelle Ramström
IFK Grängesberg SK
11:54.71300
+2:56.17500
44
D 12
Emma Albinsson
IFK Mora SK
11:56.71500
+2:58.17700
45
H 11
Emanuel Roos
IFK Mora SK
12:21.74000
+3:23.20200
46
D 11
Ida Montin
Korsnäs IF SK
13:31.81000
+4:33.27200
47
D 11
Anna Björklund
Bjursås IK
14:32.87100
+5:34.33300
48
D 11
Stina Kölgran
Stora Tuna IK SK
17:35.105400
+8:37.51600
1.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 10
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
6:30.38900
2
H 10
Hugo Jacobsson
Rembo IK
6:52.41100
+22.2100
3
H 10
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
6:59.41800
+29.2800
4
H 10
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:02.42100
+32.3100
5
H 9
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
7:06.42500
+36.3500
6
H 10
Isak Andersson
Norbergs SK
7:19.43800
+49.4800
7
H 10
William Kloo
Norbergs SK
7:24.44300
+54.5300
8
H 9
Nils Pettersson
Älvdalens IF SK
7:29.44800
+59.5800
9
D 9
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:32.45100
+1:02.6100
10
H 10
Andre Andersson
IFK Grängesberg SK
7:36.45500
+1:06.6500
11
H 10
Niclas Samuelsson
IFK Hedemora SK
7:37.45600
+1:07.6600
12
H 10
Kalle Andersson
Falu IK
7:38.45700
+1:08.6700
13
H 10
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
7:39.45800
+1:09.6800
14
H 9
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
7:45.46400
+1:15.7400
15
H 9
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
7:49.46800
+1:19.7800
16
D 10
Sandra Näslund
Västerås SOK
7:59.47800
+1:29.8800
17
D 9
Johanna Sömskar
Norbergs SK
8:00.47900
+1:30.8900
18
H 10
William Byhlin
Stora Tuna IK SK
8:02.48100
+1:32.9100
19
H 9
Axel Ejnarsson
Källbottens IK
8:03.48200
+1:33.9200
20
D 9
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
8:07.48600
+1:37.9600
20
H 9
Isak Augustsson
IFK Mora SK
8:07.48600
+1:37.9600
22
H 9
Fredrik Nilsson
Äppelbo AIK
8:09.48800
+1:39.9800
23
D 10
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
8:26.50500
+1:56.11500
24
D 9
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:29.50800
+1:59.11800
25
H 10
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
8:36.51500
+2:06.12500
26
D 9
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
8:37.51600
+2:07.12600
26
H 9
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
8:37.51600
+2:07.12600
28
D 9
Alma Sarenmark
Leksands SK
8:43.52200
+2:13.13200
29
H 9
Byron Palm
Dala-Järna IK
8:47.52600
+2:17.13600
30
D 10
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
8:59.53800
+2:29.14800
31
D 10
Linnea Tysklind
Falu IK
9:03.54200
+2:33.15200
32
H 9
Oskar Heens
Vansbro AIK SK
9:06.54500
+2:36.15500
33
D 10
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
9:07.54600
+2:37.15600
34
H 10
Oskar Lundqvist
Stora Tuna IK SK
9:08.54700
+2:38.15700
35
H 9
Gustav Öhgren
Korsnäs IF SK
9:11.55000
+2:41.16000
36
D 9
Ellinor Albinsson
IFK Mora SK
9:19.55800
+2:49.16800
37
H 9
Jonathan Damberg
IFK Grängesberg SK
9:30.56900
+3:00.17900
37
H 9
Albert Carling
Falu IK
9:30.56900
+3:00.17900
39
D 10
Felicia Jansson
Stora Tuna IK SK
9:41.58000
+3:11.19000
40
D 9
Julia Larsson
Rossöns IF
9:43.58200
+3:13.19200
41
D 9
Isa Halvarsson
Stora Tuna IK SK
9:44.58300
+3:14.19300
42
D 9
Emma Yvell
Kvarnsvedens GOIF SK
10:05.60400
+3:35.21400
43
H 9
Elias Thorberg
Stora Tuna IK SK
10:10.60900
+3:40.21900
44
D 9
Kristin Gruving
IFK Hedemora SK
10:23.62200
+3:53.23200
45
D 9
Linnea Östlund
Kvarnsvedens GOIF SK
10:29.62800
+3:59.23800
46
H 9
Anton Kruger
Falu IK
10:42.64100
+4:12.25100
47
H 9
Oskar Holm
Falu IK
11:05.66400
+4:35.27400
48
D 9
Rebecca Mattsson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:35.69400
+5:05.30400
49
D 9
Stålvinge Matilda Grund
IFK Hedemora SK
11:42.70100
+5:12.31100
50
H 9
Martin Kölgran
Stora Tuna IK SK
15:15.91400
+8:45.52400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)