Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järborundan
2006-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Ronnie Löf
Högbo GOIF
44:05.264400
80.1p
2
H 21
Robert Eskelund
Jäderfors SK
44:37.267600
+32.3100
79.1p
3
H 21
Magnus Myhr
Åsarna IK
44:42.268100
+37.3600
79.0p
3
H 21
Peter Jönsson
Ramsele IK
44:42.268100
+37.3600
79.0p
5
H 21
Torbjörn Johansson
Älvdalens IF SK
45:12.271100
+1:07.6600
78.1p
6
H 21
Rickard Eskelund
Jäderfors SK
46:20.277900
+2:15.13400
76.2p
7
H 21
Daniel Kastemyr
Månkarbo IF
48:15.289400
+4:10.24900
73.2p
8
H 21
Daniel Johansson
OK Hammaren
51:07.306600
+7:02.42100
69.0p
9
H 21
Fredrik Eriksson
Högbo GOIF
52:30.314900
+8:25.50400
67.2p
10km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 20
Martin Wikstrand
Årsunda IF
31:41.190000
71.4p
2
H 20
Christian Stjärnström
Årsunda IF
32:09.192800
+28.2700
70.4p
3
H 20
Marcus Vestlund
Gävle SK
33:18.199700
+1:37.9600
67.9p
4
H 20
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
34:45.208400
+3:04.18300
65.1p
5
D 21
Anita Nordenström
IFK Mora SK
34:47.208600
+3:06.18500
65.0p
6
H 20
Jakob Blomfeldt
Gävle SK
35:14.211300
+3:33.21200
64.2p
7
D 21
Nina Lintzén
Högbo AIK
35:39.213800
+3:58.23700
63.5p
8
D 21
Anneli Jungland
Orsa SK
39:17.235600
+7:36.45500
57.6p
9
D 21
Eva Kristina Edejern
IFK Bergvik
40:16.241500
+8:35.51400
56.2p
10
D 21
Elin Blomfeldt
Gävle SK
40:37.243600
+8:56.53500
55.7p
11
D 21
Sara Maria Forsberg
Högbo AIK
41:41.250000
+10:00.59900
54.3p
12
H 40
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
58:49.352800
+27:08.162700
38.5p
5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Emil Linell
Högbo GOIF
15:46.94500
2
D 20
Elisabeth Högberg
Jädraås AIK
17:05.102400
+1:19.7800
61.3p
3
D 16
Maria Nordström
Gävle SK
17:08.102700
+1:22.8100
4
H 16
Christoffer Moberg
Gävle SK
17:09.102800
+1:23.8200
5
H 16
Andreas Andersson
Storviks IF
17:10.102900
+1:24.8300
6
H 16
Theo Odenryd
Järbo IF
17:43.106200
+1:57.11600
7
D 20
Carin Östlund
Tullus Sg
18:01.108000
+2:15.13400
58.2p
8
D 20
Stina Edejern
IFK Bergvik
18:04.108300
+2:18.13700
58.0p
8
H 16
Endre Stjernström
Järla IF SK
18:04.108300
+2:18.13700
10
D 16
Lisa Gröning
Hedesunda IF
18:05.108400
+2:19.13800
11
D 20
Moa Isaksson
Jädraås AIK
18:23.110200
+2:37.15600
57.0p
12
D 16
Malin Eriksson
Tierps IF
18:27.110600
+2:41.16000
13
D 16
Kathrine Larsson
Ockelbo SK
19:16.115500
+3:30.20900
14
D 16
Andrea Åkerlund
Storviks IF
19:19.115800
+3:33.21200
15
D 16
Sofia Carlsson
Jäderfors SK
19:41.118000
+3:55.23400
16
D 16
Anna Berglöf
Årsunda IF
20:04.120300
+4:18.25700
17
D 16
Ann Sofie Karlsson
Årsunda IF
21:23.128200
+5:37.33600
18
D 16
Linda Ekström
Valbo Aif
21:36.129500
+5:50.34900
19
D 16
Karin Svingen
Jäderfors SK
22:43.136200
+6:57.41600
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Peppe Femling
Högbo GOIF
8:50.52900
2
H 14
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
8:51.53000
+1
3
H 14
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
8:55.53400
+5.400
4
H 14
Albin Eriksson
Månkarbo IF
9:01.54000
+11.1000
5
H 14
Pontus Nordström
Månkarbo IF
9:23.56200
+33.3200
6
D 14
Hanna Rönnlund
Ockelbo SK
9:26.56500
+36.3500
7
D 14
Isabella Dannberg
Storviks IF
9:30.56900
+40.3900
7
D 14
Anna Svärd
Ockelbo SK
9:30.56900
+40.3900
9
H 14
Wilhelm Gröning
Hedesunda IF
9:32.57100
+42.4100
10
D 14
Elin Ivarsson
Jäderfors SK
9:49.58800
+59.5800
11
H 14
David Ferrante
Stensätra SK
9:54.59300
+1:04.6300
12
H 14
Simon Mårtensson
Valbo Aif
10:00.59900
+1:10.6900
13
H 14
Per Hellström
Årsunda IF
10:18.61700
+1:28.8700
14
D 12
Rebecka Dannberg
Storviks IF
10:22.62100
+1:32.9100
15
D 12
Kristin Persson
Hedesunda IF
10:29.62800
+1:39.9800
16
H 12
Andre Eklund
Jädraås AIK
10:31.63000
+1:41.10000
17
D 14
Petra Bladin
Åshammars IK
10:32.63100
+1:42.10100
18
D 14
Amanda Jansson
Månkarbo IF
10:43.64200
+1:53.11200
19
D 14
Anna Lindmark
Skarpnäcks OL
10:45.64400
+1:55.11400
20
D 14
Louise Wingqvist
Norrala IF
10:46.64500
+1:56.11500
21
H 12
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
10:50.64900
+2:00.11900
22
D 14
Viktoria Helmersson
Ockelbo SK
10:58.65700
+2:08.12700
23
H 12
Edvin Hedblom
Årsunda IF
10:59.65800
+2:09.12800
23
D 14
Line Stlernström
Järla IF SK
10:59.65800
+2:09.12800
23
D 14
Lydia Gröning
Hedesunda IF
10:59.65800
+2:09.12800
26
H 12
Joel Eklund Hallman
Jäderfors SK
11:03.66200
+2:13.13200
26
D 12
Rebecca Kastemyr
Månkarbo IF
11:03.66200
+2:13.13200
26
D 14
Josefin Moberg
Gävle SK
11:03.66200
+2:13.13200
29
H 12
Andreas Mårtensson
Valbo Aif
11:06.66500
+2:16.13500
30
H 12
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
11:10.66900
+2:20.13900
30
D 14
Jonna Ekman
Månkarbo IF
11:10.66900
+2:20.13900
32
D 12
Frida Ingelsson
Ockelbo SK
11:38.69700
+2:48.16700
33
D 12
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
11:39.69800
+2:49.16800
34
D 12
Stina Nordström
Månkarbo IF
11:41.70000
+2:51.17000
35
H 12
Johannes Bladin
Åshammars IK
11:57.71600
+3:07.18600
36
D 12
Erika Blixt
Järbo IF
12:22.74100
+3:32.21100
37
D 12
Hanna Malmström
Jädraås AIK
12:32.75100
+3:42.22100
38
D 12
Lina Linell
Högbo GOIF
12:40.75900
+3:50.22900
39
H 12
Emil Hansson
Jäderfors SK
12:47.76600
+3:57.23600
40
D 14
Martina Herbert
Gävle SK
12:51.77000
+4:01.24000
41
D 12
Agnes Fältström
Ockelbo SK
13:26.80500
+4:36.27500
42
D 14
Erica Jissbacke
Valbo Aif
13:41.82000
+4:51.29000
43
D 12
Hanna Liebenholtz
Järbo IF
13:56.83500
+5:06.30500
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 10
Selma Engström
Hedesunda IF
9:20.55900
2
H 10
Edwin Åkerlund
Hedesunda IF
9:33.57200
+13.1200
3
H 10
Erik Hållström
Valbo Aif
9:52.59100
+32.3100
4
H 10
Joakim Ståhl
Järbo IF
10:07.60600
+47.4600
5
H 10
Colin Eriksson
Stensätra SK
10:12.61100
+52.5100
6
D 10
Johanna Olsson
Hedesunda IF
10:23.62200
+1:03.6200
7
H 10
Kristoffer Stridh
Jädraås AIK
10:42.64100
+1:22.8100
8
D 10
Ida Sundin
Hedesunda IF
10:44.64300
+1:24.8300
9
H 10
Axel Johansson
Storviks IF
10:54.65300
+1:34.9300
10
D 10
Alma Huremovic
Högbo GOIF
10:56.65500
+1:36.9500
11
D 10
Lina Åslund
Hedesunda IF
11:00.65900
+1:40.9900
12
H 10
Olle Oscarsson
Jäderfors SK
11:02.66100
+1:42.10100
13
H 10
Jesper Jissbacke
Valbo Aif
11:27.68600
+2:07.12600
14
D 10
Alexandra Högblad
Järbo IF
12:04.72300
+2:44.16300
15
D 10
Emelie Andersson
Storviks IF
12:08.72700
+2:48.16700
16
D 10
Olivia Sörling
Hedesunda IF
12:43.76200
+3:23.20200
17
D 10
Evelina Mårtensson
Valbo Aif
13:03.78200
+3:43.22200
18
D 10
Emma Hållström
Valbo Aif
14:01.84000
+4:41.28000
19
D 10
Monika Britsmar
Kungsgårdens SK
14:34.87300
+5:14.31300
20
H 10
Viktor Holmberg
Kungsgårdens SK
15:45.94400
+6:25.38400
21
H 10
Hampus Holmberg
Kungsgårdens SK
18:49.112800
+9:29.56800
22
H 10
Alexander Holmberg
Kungsgårdens SK
19:33.117200
+10:13.61200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)