Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hudikrännet
2009-03-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Hudiksvalls IF
Plats: Hudiksvall
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niklas Persson
Falu IK
25:43.154250
76.1p
2
Linus Öberg
Bergeforsens SK
26:14.157380
74.6p
3
Andreas Kårström
Norrala IF
27:29.164820
71.2p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anton Karlsson
Alnö SK
25:38.153700
76.4p
2
Tobias Engblom
Stöde IF
25:42.154120
76.2p
3
Linus Persson
Hudiksvalls IF
28:25.170480
68.9p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
20:21.122040
2
Isabelle Persson
Stöde IF
20:40.123950
3
Therese Moberg
Ånge SK
20:42.124120
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
19:41.118080
62.4p
2
Rebecka Forsberg
Malungs IF
19:49.118860
62.0p
3
Marika Sundin
Delsbo IF
19:49.118880
61.9p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Malin Eriksson
Söderala AIK
19:49.118840
62.0p
2
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
20:05.120410
61.0p
3
Malin Landerdahl
Hägersta GF
21:59.131880
55.0p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mattias Persson
Åsarna IK
18:45.112460
2
Gustav Larsson
Näsvikens IK
18:48.112710
3
Victor Olsson
Söderala AIK
18:50.112910
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
11:43.70210
2
Amanda Holst
Stockviks SF
11:48.70790
3
Lovisa Lind
Hudiksvalls IF
11:50.70910
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Rusth
Alnö SK
10:26.62540
2
Julia Sjödin
Njutångers IF
10:27.62650
3
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
10:43.64250
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
11:05.66460
2
Fredrik Andersson
Remsle SK
11:09.66850
3
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
11:46.70530
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
9:45.58440
2
Gustav Nilsson
Njutångers IF
9:54.59370
3
Magnus Ekblom
Hudiksvalls IF
9:54.59390
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mikaela Näsman
Njutångers IF
6:20.37930
2
Johanna Högberg
Bjuråkers GOIF
6:29.38800
3
Hanna Nilsson
Njutångers IF
6:43.40240
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Samuel Wallberg
Hybo AIK
5:03.30200
2
David Ödmark
Stöde IF
5:24.32330
3
William Steggo Johansson
Delsbo IF
5:28.32730
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Hudikrännet 2022
Hudikrännet 2021
Hudikrännet 2019
Hudikrännet 2015
Hudikrännet 2012
Hudikrännet 2011
Hudikrännet 2010
Hudikrännet 2009
Tävlingar i närheten
Tynderö Cupen (individuell) 2009
Kölsjörännet 2009
I Björnens Spår 2009
Njurunda Runt 2009
Lucksta Skidan 2009
SM Fristil 2009
Medelpad Classic Ski 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan