Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grotfallsrundan
2010-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:49:49.658800
87.0p
2
H 21
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:53:54.683300
+4:05.24400
83.3p
3
H 21
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:55:16.691500
+5:27.32600
82.1p
4
H 21
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:55:20.691900
+5:31.33000
82.0p
5
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:55:50.694900
+6:01.36000
81.6p
6
H 21
Martin Larsson
Arvika IS
1:56:11.697000
+6:22.38100
81.3p
7
H 21
Toni Kinnunen
IK Jarl Rättvik
1:56:52.701100
+7:03.42200
80.7p
8
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:58:20.709900
+8:31.51000
79.6p
9
H 21
Henrik Alm
Idre SK
1:59:40.717900
+9:51.59000
78.5p
10
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:59:42.718100
+9:53.59200
78.5p
11
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
2:00:52.725100
+11:03.66200
77.6p
11
H 35
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:00:52.725100
+11:03.66200
77.6p
13
H 21
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:02:02.732100
+12:13.73200
76.7p
14
H 40
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:02:04.732300
+12:15.73400
76.7p
15
H 21
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
2:04:49.748800
+15:00.89900
74.7p
16
H 21
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:04:56.749500
+15:07.90600
74.6p
17
H 21
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:06:51.761000
+17:02.102100
73.3p
18
H 21
Mattias Claesson
Kumla SF
2:08:18.769700
+18:29.110800
72.3p
19
H 45
Björn Albinsson
Tanums IF
2:10:07.780600
+20:18.121700
71.2p
20
H 21
Björn Henninen
Åmots SK
2:10:18.781700
+20:29.122800
71.0p
20
H 40
Erik Desmeules
Sågmyra SK
2:10:18.781700
+20:29.122800
71.0p
22
H 45
Mikael Martens
Malungs IF
2:11:37.789600
+21:48.130700
70.2p
23
H 21
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:11:53.791200
+22:04.132300
70.1p
24
H 21
Henrik Thomson
OK Kåre
2:12:29.794800
+22:40.135900
69.7p
25
H 35
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
2:12:38.795700
+22:49.136800
69.6p
26
H 21
Mathias Lidson
Kumla SF
2:12:47.796600
+22:58.137700
69.5p
27
H 21
Fredrik Mickelsson
Kilafors SK
2:12:50.796900
+23:01.138000
69.5p
28
H 35
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
2:13:18.799700
+23:29.140800
69.2p
29
H 40
Tomas Wallinder
City Wolfs SC
2:13:21.800000
+23:32.141100
69.2p
30
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
2:14:14.805300
+24:25.146400
68.6p
31
H 21
Patrik Johansson
Karlslunds IF SF
2:14:19.805800
+24:30.146900
68.6p
32
H 35
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:14:36.807500
+24:47.148600
68.4p
33
H 21
Erik Carlsson
Källbottens IK
2:14:51.809000
+25:02.150100
68.3p
34
H 21
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:14:54.809300
+25:05.150400
68.2p
35
H 21
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:16:38.819700
+26:49.160800
67.2p
36
H 21
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:16:43.820200
+26:54.161300
67.2p
37
H 21
Torbjörn Eliasson
Korsnäs IF SK
2:16:48.820700
+26:59.161800
67.1p
38
H 35
Dan Stolt
Leksands SK
2:16:50.820900
+27:01.162000
67.1p
39
H 40
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:16:57.821600
+27:08.162700
67.1p
40
H 45
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:17:57.827600
+28:08.168700
66.5p
41
H 21
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:17:59.827800
+28:10.168900
66.5p
42
H 21
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
2:18:02.828100
+28:13.169200
66.4p
43
H 21
Fredrik Israelsson
Brovallens IF
2:18:19.829800
+28:30.170900
66.3p
44
H 40
Johan Flying
Södertälje IF
2:19:11.835000
+29:22.176100
65.8p
45
D 21
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
2:19:45.838400
+29:56.179500
65.5p
46
H 40
Kent Lindgren
Kvarnsvedens GOIF SK
2:20:22.842100
+30:33.183200
65.2p
47
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:20:50.844900
+31:01.186000
64.9p
48
H 21
Magnus Johnsson
Östgöta Helikopterskola IF
2:20:51.845000
+31:02.186100
64.9p
48
H 21
Martin Nordstrand
Nacka Värmdö SK
2:20:51.845000
+31:02.186100
64.9p
50
H 21
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:20:54.845300
+31:05.186400
64.9p
51
H 35
Claes Sandström
Falu IK
2:21:14.847300
+31:25.188400
64.7p
52
H 21
Ulf Ekelund
Karlslunds IF SF
2:21:17.847600
+31:28.188700
64.7p
53
H 35
Walter Steiner
Falu IK
2:21:44.850300
+31:55.191400
64.5p
54
H 21
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
2:22:13.853200
+32:24.194300
64.2p
55
H 40
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
2:22:27.854600
+32:38.195700
64.1p
56
H 40
Roger Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:22:43.856200
+32:54.197300
63.9p
57
H 40
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:23:47.862600
+33:58.203700
63.4p
58
H 21 Motion
Markus Jansson
Garphyttans IF
2:24:11.865000
+34:22.206100
63.2p
59
H 40
Nilkas Björkman
Norrbärke SK
2:24:23.866200
+34:34.207300
63.1p
60
H 60
Stig Johansson
Axa SC
2:24:42.868100
+34:53.209200
62.9p
61
H 21
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
2:25:11.871000
+35:22.212100
62.7p
62
H 50
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:25:12.871100
+35:23.212200
62.7p
63
H 21
Erik Andersson
Karlslunds IF SF
2:25:49.874800
+36:00.215900
62.4p
64
H 45
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:25:50.874900
+36:01.216000
62.4p
65
D 21
Carina Lagerlöf
Malungs IF
2:26:08.876700
+36:19.217800
62.2p
66
H 45
Jan Larsson
Kopparbergs IF
2:26:21.878000
+36:32.219100
62.1p
67
H 50
Ulf Björklund
Falu IK
2:27:29.884800
+37:40.225900
61.6p
68
H 40
Tommy Dahlqvist
Huddinge SK LF
2:27:52.887100
+38:03.228200
61.4p
69
H 55
Karl-Erik Eriksson
Ornäs IK
2:28:58.893700
+39:09.234800
60.9p
70
H 60
Rolf Lindgren
Brovallens IF
2:29:09.894800
+39:20.235900
60.8p
71
H 35
Pär Wedin
Garphyttans IF
2:29:27.896600
+39:38.237700
60.7p
72
H 40
Mikael Leitner
Falu IK
2:30:10.900900
+40:21.242000
60.3p
73
H 55
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:30:16.901500
+40:27.242600
60.3p
74
H 21 Motion
Stefan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:30:21.902000
+40:32.243100
60.2p
75
H 21
Karl Bergman
Brudpiga RK
2:31:02.906100
+41:13.247200
59.9p
76
H 21
Anders Hjort
City Wolfs SC
2:31:09.906800
+41:20.247900
59.9p
77
H 45
Jari Heikinnen
Strömtorps IK
2:31:30.908900
+41:41.250000
59.7p
78
H 21
Rikard Rådman
Karlslunds IF SF
2:31:52.911100
+42:03.252200
59.6p
79
H 21
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:31:53.911200
+42:04.252300
59.5p
80
H 50
Lars Ericson
Malungs IF
2:32:11.913000
+42:22.254100
59.4p
81
H 45
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:32:18.913700
+42:29.254800
59.4p
82
H 21
Johan Tähtinen
Karlslunds IF SF
2:32:21.914000
+42:32.255100
59.3p
83
H 21
Fredrik Carlén
IK Nocout.se
2:32:30.914900
+42:41.256000
59.3p
84
H 21
Peter Larsson
Axa SC
2:33:58.923700
+44:09.264800
58.6p
85
H 60
Mats Fredriksson
Malungs IF
2:34:04.924300
+44:15.265400
58.6p
86
H 65
Allan Johansson
Telia IoFF
2:34:12.925100
+44:23.266200
58.5p
87
H 40
Krister Nyrén
Heds IF
2:34:17.925600
+44:28.266700
58.5p
88
H 65
Leif Larsson
Team Esplanad
2:34:57.929600
+45:08.270700
58.2p
89
H 21
Rikard Svärd
Falu IK
2:35:23.932200
+45:34.273300
58.0p
90
H 40
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:36:10.936900
+46:21.278000
57.7p
91
H 55
Åke Lantz
IFK Sala
2:36:16.937500
+46:27.278600
57.7p
92
H 21 Motion
Klas Norén
IFK Mora SK
2:36:24.938300
+46:35.279400
57.6p
93
H 21
Peder Holm
Axa SC
2:36:33.939200
+46:44.280300
57.5p
94
H 21 Motion
Carl Johan Turesson
Kilsmo IK
2:36:34.939300
+46:45.280400
57.5p
95
D 21
Johanna Edin
Kovlands IF
2:37:43.946200
+47:54.287300
57.1p
96
H 21
Jakob Fransson
Kumla SF
2:38:14.949300
+48:25.290400
56.8p
97
H 45
Stefan Eriksson
Falu IK
2:38:35.951400
+48:46.292500
56.7p
98
H 21
Nils-Erik Bodén
Njutångers IF
2:38:45.952400
+48:56.293500
56.6p
99
H 45
Peter Beronius
Boxholm-Ekeby SK
2:38:54.953300
+49:05.294400
56.6p
100
H 35
Dan Eriksson
Björneborgs SK
2:38:57.953600
+49:08.294700
56.6p
101
H 45
Nils-Erik Björkbacka
Domnarvets GOIF
2:39:31.957000
+49:42.298100
56.3p
102
H 55
Hans-Olof Bjurman
Domnarvets GOIF
2:39:48.958700
+49:59.299800
56.2p
103
H 45
Erik Olofsson
Järnvägens IF Hallsberg
2:40:10.960900
+50:21.302000
56.1p
104
H 40
Anders Åberg
IFK Västerås SK
2:40:18.961700
+50:29.302800
56.0p
105
H 40
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:40:20.961900
+50:31.303000
56.0p
106
H 40
Janne Eriksson
AB Karl Hedin IF
2:40:31.963000
+50:42.304100
55.9p
107
H 21 Motion
Per Lundström
No Club
2:40:33.963200
+50:44.304300
55.9p
108
H 40
Jan Lindbäck
Strömtorps IK
2:40:54.965300
+51:05.306400
55.8p
109
H 40
Tomas Berg
Källbottens IK
2:41:02.966100
+51:13.307200
55.7p
110
H 40
Rikard Swedberg
Åf SK
2:41:23.968200
+51:34.309300
55.6p
111
H 21
Mikael Gustafsson
IK Westmannia Frisk
2:41:36.969500
+51:47.310600
55.5p
112
H 35
Urban Tillman
Storådalens SK
2:42:23.974200
+52:34.315300
55.2p
113
H 35
Simon Lewerentz
Källbottens IK
2:42:25.974400
+52:36.315500
55.2p
114
H 21
Tomas Jansson
IFK Mora SK
2:42:41.976000
+52:52.317100
55.1p
115
H 40
Johan Nordskott
Broby GOIF
2:42:45.976400
+52:56.317500
55.1p
116
H 21
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:43:00.977900
+53:11.319000
55.0p
117
H 40
Krister Anntila Egeryd
Wedevågs IF
2:43:20.979900
+53:31.321000
54.8p
118
H 21 Motion
Mattias Kähäri
Vb OL
2:43:49.982800
+54:00.323900
54.7p
119
H 55
Thomas Eriksson
Norabygdens SK
2:44:01.984000
+54:12.325100
54.6p
120
H 21 Motion
Daniel Petersson
Gnosjö FK
2:44:26.986500
+54:37.327600
54.4p
121
H 40
Henrik Hammargren
AB Karl Hedin IF
2:44:32.987100
+54:43.328200
54.4p
122
H 35
Magnus Berg
Garphyttans IF
2:44:34.987300
+54:45.328400
54.4p
123
H 21 Motion
Henrik Johansson
Abb IF SK
2:45:07.990600
+55:18.331700
54.2p
124
H 21 Motion
Torbjörn Jansson
Garphyttans IF
2:45:43.994200
+55:54.335300
54.0p
125
H 21 Motion
Olle Lundqvist
Ibm-Klubben
2:45:49.994800
+56:00.335900
53.9p
126
H 21
Viktor Jobs
IFK Djura
2:46:16.997500
+56:27.338600
53.8p
127
H 21 Motion
Tomas Pihlström
Abb IF SK
2:46:20.997900
+56:31.339000
53.7p
128
H 45
Stefan Risberg
Karlslunds IF SF
2:46:27.998600
+56:38.339700
53.7p
129
H 45
Håkan Holmström
Aktiv Fritid Västerås
2:47:06.1002500
+57:17.343600
53.4p
130
H 40
Niklas Lindell
Mälarö SOK
2:47:57.1007600
+58:08.348700
53.1p
131
H 21
Joakim Wilhelmsson
Falu IK
2:47:58.1007700
+58:09.348800
53.1p
132
H 21
Thomas Carlander
Axa SC
2:48:06.1008500
+58:17.349600
53.1p
133
H 21 Motion
Thomas Blomgren
Gnosjö FK
2:48:13.1009200
+58:24.350300
53.1p
134
H 21
Patrik Larsson
Brudpiga RK
2:48:55.1013400
+59:06.354500
52.8p
135
H 21 Motion
Carl Heyman
Vb OL
2:48:59.1013800
+59:10.354900
52.8p
136
H 21 Motion
Patrik Eriksson
Strömtorps IK
2:49:09.1014800
+59:20.355900
52.7p
137
H 21 Motion
Anders Holmberg
Spårvägens SK
2:49:34.1017300
+59:45.358400
52.6p
138
H 35
Lars Emanuelsson
Vingåkers OK
2:49:54.1019300
+1:00:05.360400
52.5p
139
H 40
Rolf Ekström
Himmeta IF
2:50:03.1020200
+1:00:14.361300
52.4p
140
D 21
Ann-Sofie Tillman
Storådalens SK
2:50:32.1023100
+1:00:43.364200
52.2p
141
H 40
Håkan Eriksson
Abb IF SK
2:50:48.1024700
+1:00:59.365800
52.2p
142
H 45
Stefan Welin
Tullinge SK
2:51:04.1026300
+1:01:15.367400
52.1p
143
H 21 Motion
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
2:51:51.1031000
+1:02:02.372100
51.8p
144
H 21
Johan Andersson
Norbergs Ck
2:52:20.1033900
+1:02:31.375000
51.6p
145
H 50
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
2:52:27.1034600
+1:02:38.375700
51.6p
146
H 21 Motion
Thomas Johansson
Abb IF SK
2:53:30.1040900
+1:03:41.382000
51.2p
147
H 40
Stefan Sundholm
Strömtorps IK
2:53:37.1041600
+1:03:48.382700
51.2p
148
H 60
Bengt Nilsson
Sköllersta IF
2:54:14.1045300
+1:04:25.386400
51.0p
149
H 45
Mikael Hansson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:54:28.1046700
+1:04:39.387800
50.9p
150
H 70
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
2:54:55.1049400
+1:05:06.390500
50.8p
151
H 21 Motion
Hans Erik Florman
Volvo IF
2:54:56.1049500
+1:05:07.390600
50.8p
152
H 21 Motion
Henrik Josefsson
Kfum Örebro
2:55:00.1049900
+1:05:11.391000
50.8p
153
H 35
Rickard Hallor
Karlslunds IF SF
2:55:50.1054900
+1:06:01.396000
50.5p
154
H 65
Håkan Mossberg
Kopparbergs IF
2:56:19.1057800
+1:06:30.398900
50.3p
155
H 45
Mats Olsson
Abb IF SK
2:56:31.1059000
+1:06:42.400100
50.3p
156
H 21
John Brännström
Norrköpings SK
2:56:36.1059500
+1:06:47.400600
50.2p
157
H 21 Motion
Anders Johansson
Hoif
2:56:44.1060300
+1:06:55.401400
50.2p
158
H 40
Patrik Fredriksson
Högbo GOIF
2:56:58.1061700
+1:07:09.402800
50.1p
159
H 21 Motion
Erik Björkegren
Kfum Örebro
2:57:51.1067000
+1:08:02.408100
49.8p
160
H 21
Erik Gustafsson
Stakarna
2:57:57.1067600
+1:08:08.408700
49.8p
161
H 21
Pontus Runvik
Säters IF SK
2:58:02.1068100
+1:08:13.409200
49.8p
162
H 21 Motion
Peter Abelsson
IK Stern
2:58:04.1068300
+1:08:15.409400
49.8p
163
D 21 Motion
Elisbet Öjeskog
Orsa SK
2:58:55.1073400
+1:09:06.414500
49.5p
164
H 75
Helmer Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:59:11.1075000
+1:09:22.416100
49.4p
165
H 21
Philp Fellin
Nacka Värmdö SK
3:00:07.1080600
+1:10:18.421700
49.1p
166
H 21 Motion
Magnus Almqvist
Ibm-Klubben
3:00:12.1081100
+1:10:23.422200
49.1p
167
H 65
Arne Yngve Karlsson
Broby GOIF
3:00:48.1084700
+1:10:59.425800
48.9p
168
H 21 Motion
Torbjörn Wilund
Gävle SK
3:01:14.1087300
+1:11:25.428400
48.8p
169
H 21 Motion
Mikael Johansson
Hoif
3:01:37.1089600
+1:11:48.430700
48.7p
170
H 40
Jesper Bergsjö
Abb IF SK
3:02:26.1094500
+1:12:37.435600
48.4p
170
D 21
Karin Eriksson
Norabygdens SK
3:02:26.1094500
+1:12:37.435600
48.4p
172
H 21 Motion
Magnus Fors
Nyhammars IF
3:03:25.1100400
+1:13:36.441500
48.2p
173
H 21 Motion
Tommy Brolin
Tullinge SK
3:03:26.1100500
+1:13:37.441600
48.2p
174
H 21 Motion
Björn Lindell
No Club
3:03:33.1101200
+1:13:44.442300
48.1p
175
H 21
Andreas Sjöstrand
IFK Västerås SK
3:04:13.1105200
+1:14:24.446300
47.9p
176
H 21 Motion
Simon Dahlqvist
No Club
3:04:49.1108800
+1:15:00.449900
47.8p
177
H 45
Tatsuro Kobayashi
Surahammars SOK
3:04:50.1108900
+1:15:01.450000
47.8p
178
H 21 Motion
Ronny Johannesson
Tullinge SK
3:04:58.1109700
+1:15:09.450800
47.7p
179
H 70
Bengt Atterbring
Fagersta Södra IK
3:05:00.1109900
+1:15:11.451000
47.7p
180
H 50
Göte Alfredsson
Heds IF
3:05:06.1110500
+1:15:17.451600
47.7p
181
H 35
Petter Sundin
Abb IF SK
3:05:55.1115400
+1:16:06.456500
47.4p
182
H 21
Daniel Emilsson
Anderstorps OK
3:06:18.1117700
+1:16:29.458800
47.3p
183
H 21
Anders Enebjörk
Accenture IF
3:06:24.1118300
+1:16:35.459400
47.3p
184
D 21
Frida Karbing
Karlslunds IF SF
3:06:28.1118700
+1:16:39.459800
47.3p
185
H 21 Motion
Andreas Packalén
Kvarnsvedens GOIF SK
3:06:36.1119500
+1:16:47.460600
47.2p
186
H 21 Motion
Lars Åke Andersson
Björnstorps IF
3:06:47.1120600
+1:16:58.461700
47.2p
187
H 21
Martin Karlsson
IK Nocout.se
3:07:01.1122000
+1:17:12.463100
47.1p
188
H 55
Per Arén
Kristinehamns OK
3:07:15.1123400
+1:17:26.464500
47.1p
189
D 21
Camilla Martinsson
IFK Grängesberg SK
3:07:23.1124200
+1:17:34.465300
47.0p
190
H 21 Motion
Ulf Johnsson
Säters IF SK
3:08:58.1133700
+1:19:09.474800
46.6p
191
H 21 Motion
Mikael Segerholm
IFK Västerås SK
3:09:25.1136400
+1:19:36.477500
46.5p
192
H 21
Alexander Rasmussen
Bålsta SK
3:09:33.1137200
+1:19:44.478300
46.4p
193
H 21 Motion
Magnus Hult
Norrbärke SK
3:09:37.1137600
+1:19:48.478700
46.4p
194
H 45
Olof Rasmussen
Bålsta SK
3:10:38.1143700
+1:20:49.484800
46.1p
195
H 40
Ulf Nordström
Almby IK
3:10:59.1145800
+1:21:10.486900
46.0p
196
H 21
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
3:11:21.1148000
+1:21:32.489100
46.0p
197
H 21 Motion
Henrik Säljgård
Dala-Järna IK
3:11:41.1150000
+1:21:52.491100
45.9p
198
H 21 Motion
Nicklas Burell
AB Karl Hedin IF
3:11:58.1151700
+1:22:09.492800
45.8p
199
H 21
Andreas Gustavsson
Abb IF SK
3:12:40.1155900
+1:22:51.497000
45.6p
200
H 21 Motion
Christian Fagerlund
Axa SC
3:13:20.1159900
+1:23:31.501000
45.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Erik Bjursén
Grava SK
3:13:23.1160200
+1:23:34.501300
45.4p
202
H 21
David Emilsson
Abb IF SK
3:13:39.1161800
+1:23:50.502900
45.3p
203
H 40
Sten Erik Gustafsson
Strömtorps IK
3:13:51.1163000
+1:24:02.504100
45.3p
204
H 21 Motion
Pontus Ström
AB Karl Hedin IF
3:16:26.1178500
+1:26:37.519600
44.6p
205
D 21 Motion
Åsa Clifford
IFK Västerås SK
3:16:44.1180300
+1:26:55.521400
44.6p
206
H 21
Daniel Burström
Lycksele IF
3:17:26.1184500
+1:27:37.525600
44.4p
207
H 21 Motion
Stefan Fredriksson
Ibm-Klubben
3:19:01.1194000
+1:29:12.535100
44.0p
208
D 21 Motion
Hanna Strandberg
Ramsjö SK
3:20:25.1202400
+1:30:36.543500
43.7p
209
H 21 Motion
Christoffer Smith
København SK
3:21:48.1210700
+1:31:59.551800
43.3p
210
H 21 Motion
Dag Sagfors
Ibm-Klubben
3:21:55.1211400
+1:32:06.552500
43.3p
211
H 21 Motion
Peter Fält
OK Skogsvargarna
3:22:12.1213100
+1:32:23.554200
43.2p
212
H 35
Anders Ericsson
Karlslunds IF SF
3:22:34.1215300
+1:32:45.556400
43.1p
213
H 21 Motion
Patrik Frisk
Nacka Värmdö SK
3:22:39.1215800
+1:32:50.556900
43.1p
214
H 21
Petter Åman
Axa SC
3:23:00.1217900
+1:33:11.559000
43.0p
215
D 21
Elin Karlsson
IK Nocout.se
3:23:19.1219800
+1:33:30.560900
43.0p
216
H 21 Motion
Jan Eric Wrethag
Abb IF SK
3:24:53.1229200
+1:35:04.570300
42.6p
217
H 21
Kim Busk Madsen
No Club
3:25:07.1230600
+1:35:18.571700
42.6p
218
H 21 Motion
Mårten Öhrling
Täby IS SK
3:25:17.1231600
+1:35:28.572700
42.5p
219
H 21 Motion
Mattias Röstin
Söders SOL Tyresö
3:26:48.1240700
+1:36:59.581800
42.2p
220
D 21
Anna Carlén
IK Nocout.se
3:27:16.1243500
+1:37:27.584600
42.1p
221
H 45
Per Jemth
Arvika IS
3:28:49.1252800
+1:39:00.593900
41.7p
222
H 21 Motion
Henrik Salling
AB Karl Hedin IF
3:30:07.1260600
+1:40:18.601700
41.4p
223
H 21 Motion
Göran Eriksson
Ikj Haninge
3:30:49.1264800
+1:41:00.605900
41.3p
224
D 40
Hanne Marie Andersson
IFK Grängesberg SK
3:31:05.1266400
+1:41:16.607500
41.2p
225
D 60
Maud Sunden
Kopparbergs IF
3:31:12.1267100
+1:41:23.608200
41.2p
226
D 21 Motion
Camilla Carlsson
IFK Västerås SK
3:31:18.1267700
+1:41:29.608800
41.2p
227
H 21
David Lindström
Ericsson IK
3:33:23.1280200
+1:43:34.621300
40.8p
228
H 21 Motion
Henrik Lundberg
Axa SC
3:34:36.1287500
+1:44:47.628600
40.5p
229
H 21 Motion
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
3:35:40.1293900
+1:45:51.635000
40.3p
230
H 21 Motion
Roger Lundblad
No Club
3:36:40.1299900
+1:46:51.641000
40.1p
231
H 21
David Burström
Lycksele IF
3:37:53.1307200
+1:48:04.648300
39.8p
232
H 21
Julien Bayou
Abb IF SK
3:39:02.1314100
+1:49:13.655200
39.6p
233
D 21
Jessica Berg
Norrköpings SK
3:39:30.1316900
+1:49:41.658000
39.5p
234
H 21
Robert Jonsson
Abb IF SK
3:39:45.1318400
+1:49:56.659500
39.5p
235
D 40
Elin Skärlina
IFK Västerås SK
3:41:23.1328200
+1:51:34.669300
39.1p
236
D 21
Annika Hällberg
Axa SC
3:41:29.1328800
+1:51:40.669900
39.1p
237
D 21 Motion
Rebecka Olsson
No Club
3:41:46.1330500
+1:51:57.671600
39.1p
238
D 35
Elisabeth Lindell
Mälarö SOK
3:42:00.1331900
+1:52:11.673000
39.0p
239
H 21 Motion
Henrik Einarsson
No Club
3:42:45.1336400
+1:52:56.677500
38.9p
240
H 75
Claes Sjöberg
Lindebygdens OK
3:43:27.1340600
+1:53:38.681700
38.8p
241
D 21 Motion
Anna Brask
No Club
3:50:30.1382900
+2:00:41.724000
37.5p
242
H 75
Per Nilsson
Fagersta Södra IK
3:58:30.1430900
+2:08:41.772000
36.1p
243
H 21 Motion
Fredrik Johansson
Örebro Jvg IF
4:09:25.1496400
+2:19:36.837500
34.4p
244
H 21 Motion
Erik Lindén
Säters IF SK
4:20:19.1561800
+2:30:30.902900
32.8p
245
D 21 Motion
Fridha Nilsson
Järfälla SK
4:22:49.1576800
+2:33:00.917900
32.5p
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Malin Andersson
Accenture IF
1:17:15.463400
60.3p
2
D 21 Motion
Martina Hansson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:18:07.468600
+52.5100
59.6p
3
D 21 Motion
Cilla Eriksson
Dalregementets IF
1:20:53.485200
+3:38.21700
57.6p
4
D 21 Motion
Petra Lundgren
Hällbybrunns IF
1:26:36.519500
+9:21.56000
53.8p
5
H 21 Motion
David Thelander
Håfreströms IF
1:31:22.548100
+14:07.84600
51.0p
6
D 21 Motion
Elisabeth Säljgård
Dala-Järna IK
1:34:54.569300
+17:39.105800
49.1p
7
D 21 Motion
Rut Svensson
Norabygdens SK
1:44:18.625700
+27:03.162200
44.7p
8
H 21 Motion
Gunder Andersson
No Club
2:01:05.726400
+43:50.262900
38.5p
9
H 21 Motion
Per-Åke Persson
Sunnansjö IK
2:14:40.807900
+57:25.344400
34.6p
10
D 21 Motion
Camilla Andersson
Axa SC
2:16:46.820500
+59:31.357000
34.1p
11
D 21 Motion
Linda Johansson
Uppsala Studenters IF
2:44:48.988700
+1:27:33.525200
28.3p